Любимівка: гроші є – пільг немає

До редакції надійшов лист, підписаний 79 жителями-пенсіонерами смт. Любимівка, які занепокоєні тим, що у них “відібрали” ряд пільг, зокрема на проїзд у громадському транспорті.  

За коментарем  ми звернулися безпосередньо до директора АТП №16555 Володимира Литвиненка, який пояснив нам, що раніше пільговий проїзд компенсувався перевізникам з держбюджету. Народні депутати скасували пільги. Їхню компенсацію за законом тепер покладено на районну раду. Як ми вже повідомляли раніше, коштів на компенсацію в райраді немає, але до останнього часу залишалась можливість селищній раді шляхом трансфертів взяти на себе оплату  за своїх пенсіонерів. Як мінімум, Любимівка, чи не єдина у районі, вела перемовини з перевізником щодо компенсації, проте, як заявив представник АТП, зрушень у цьому напрямку не відбулося. Наразі пільги надаються лише учасникам бойових дій та дітям-сиротам.

У свою чергу, селищний голова Любимівки Сергій Коновалов повідомив, що кошти для пільговиків є, а ось механізму по передачі їх перевізнику немає: “Одразу після того, як держава зняла з себе зобов’язання щодо компенсації проїзду, ми провели позачергову сесію селищної ради, на якій прийняли зміни до бюджету та виділили необхідні кошти. Проте, до цього часу не створено механізму, як ці кошти передати перевізнику, у випадку, якщо ми це зробимо зараз, це вважатиметься нецільовим використанням бюджетних коштів. Наголошую: ми готові виділити кошти хоч зараз, за умови створення механізму”.

Таким чином, виходом з “пільгового колапсу” повинні займатися на більш високому рівні, й необхідне рішення, можливо, буде знайдене на сесії районної ради, принаймні про це заявив депутат райради та голова місцевого осередку ВО «Батьківщина» Олександр Бойко на прийомі громадян 24 червня у приміщенні Любимівської селищної ради.

“Треба провести розрахунки щодо необхідної суми грошей, розробити механізм компенсації збитків автоперевізникам за пільгові пасажирські перевезення, розглянути на сесії районної ради питання про виділення коштів з бюджету. Ми будемо шукати можливість вирішити таку злободенну проблему для найуразливіших верств населення. Обіцяю обов’язково підняти це питання на черговій сесії районної ради”, – запевнив Олександр Бойко.

Власна інформація.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest