Чи будуть пільгові перевезення у районі?

Як повідомляла «Каховська зоря» у своєму минулому випуску, на останній позачерговій сесії районної ради, під час озвучення депутатських звернень, виступив директор Семенівського НВК Анатолій Носенко, який передав прохання своїх виборців та, за його словами, і мешканців інших населених пунктів району голові Каховської РДА Валерію Салтикову надати повне роз’яснення з публікацією його у «Каховській зорі» щодо роботи, проведеної з метою відновлення безкоштовного проїзду пільгових категорій каховчан. Приводом для такого звернення стало те, що керівництво Херсонщини надало такі роз’яснення на сторінках обласної преси, де зазначено, що в окремих районах області на місцях уже вирішено ці питання, й сельчани мають змогу користуватися своїми законними пільгами.

В.Салтиков обіцяв виконати це прохання громадян Каховського району, та, як бачимо, пройшло вже більше двох тижнів, а тексту роз’яснення від голови РДА до нашої редакції поки що так і не надійшло.
Між тим, бурхливе обговорення теми розпочалося тоді ж на сесії. Як зазначив депутат райради Олександр Бойко, перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Валентина Січова вже давно дала завдання головам райдержадміністрацій розробити програми компенсування пільгових проїздів у межах районів.

Депутата цікавило, чи виконав це завдання В.Салтиков. На це останній відповів, що жоден перевізник і досі не зміг надати адміністрації свій реєстр пільгових перевезень – адже то є головною умовою відшкодування витрат перевізників на ці цілі. Також з дискусії стало очевидно, що В.Салтиков вважає, що програми компенсувань мають бути розроблені на рівнях сільрад, чиї мешканці-пільговики користуються громадським транспортом, і тому обласне розпорядження він перенаправив «на місця» й очікує розробки програм сільрадами та передачі їх на контроль до району. О.Бойко ж відстоював позицію, що, перш за все, це повинна бути єдина загальнорайонна програма, і тому наполягав на створенні при РДА відповідної робочої групи, в якій він залюбки візьме участь та поділиться проектом, котрий у нього вже є.

Але з боку голови РДА не помітно було ентузіазму щодо запрошення Бойка у групу, В.Салтиков лише запропонував депутату: «От і поможіть Любимівці розробити цю програму»…
Як би там не було, домовилися ще раз звернути увагу на Любимівську селищну раду, котра вже давно готова виділити кошти на пільгові перевезення своїх категорійних мешканців, але головною перепоною для цього є якраз нестача досвіду в розробці подібних програм. О.Бойко, як юрист за фахом, а також і депутат, що опікується саме Любимівкою

, погодився долучитися до створення такої програми для селища, тим паче, що, за його словами, він уже має деякі напрацювання з цього питання. Голова районної ради Т.Тертична теж озвучила готовність надати юридичну допомогу Любимівці від райради, висловившись за те, щоб розроблена спільними зусиллями любимівська «пілотна» програма стала зразком для сільрад усього району.

Ірина СОШНІКОВА.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest