Демократія починається зі школи

Нова українська школа рухається у бурхливому світі розумінь про демократію, з мріями про демократичне суспільство. Лише виховання школяра у демократичних умовах дасть можливість бути і суспільству демократичним.

За нас, вчителів, батьків, учнів, це ніхто не зробить. Ми самі маємо усвідомити необхідність створення у школі такого середовища, яке врахувало б інтереси усіх сторін навчально-виховного процесу, сприяло зростанню ініціативності учнівської молоді, покращенню взаєморозуміння між батьками, вчителями та учнями.

На мою думку, зробити кроки у цьому напрямку допоможе участь школи у Всеукраїнській програмі для демократичного громадянства «Демократична школа», яка створена за підтримки Ради Європи, Міністерства освіти України, Європейського центру імені Вергеланда. Ця програма націлена на підтримку реформ з децентралізації та демократизації середньої освіти в Україні.

20-21 березня в Каховській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 відбулася презентація цього проекту. Тренери програми запропонували поглянути на таке звичайне шкільне життя з точки зору його демократичності, оцінити за певними критеріями рівень демократичності різних його сфер. До участі були запрошені працівники школи, учні, представники батьківської громади, органів місцевої влади, громадські організації. За два дні плідної, кропіткої роботи нам вдалося обговорити та усвідомити, на якому рівні ми знаходимося на шляху розбудови демократичного середовища у навчально-виховному процесі. Далі буде розроблено план дій щодо реалізації задуманого.

Наша велика творча команда націлена на те, аби не тільки вчителі, адміністрація школи, а передусім самі школярі навчилися жити і мислити дійсно демократично, брати на себе відповідальність за покращення нашого спільного шкільного життя і життя у суспільстві. Дорогу подолає той, хто йде нею – ми йдемо!

Галина Гондарева, директор школи.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest