Пульс життя Каховщини

23 березня в районному Будинку культури ім. Фрунзе відбулася ХV сесія VII скликання.
Сесія розпочалася з представлення новообраного  депутата районної ради VII скликання Червоного Олександра Васильовича, якому голова Каховської райради Тетяна Тертична урочисто вручила депутатське посвідчення та значок.

В 30-хвилинці депутати заслухали звернення від Глибоцької районної ради Чернівецької області; звернення депутата Віталія Голубєва щодо розгляду на сесії питання про передачу майна із спільної власності територіальних громад Каховського району  у комунальну власність Зеленопідської об’єднаної громади. В результаті було запропоновано голові райдержадміністрації В.Салтикову зібрати робочу нараду та підготувати необхідні документи, а вже потім внести це питання на розгляд сесії.
Зі зверненням про недопущення скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення виступив депутат О.Бойко. З цього питання було прийнято рішення сесії районної ради.

Крім цього, Олександр Олександрович виступив із пропозицією створити тимчасову спеціальну комісію для вивчення роботи Каховської центральної районної лікарні. В рамках роботи такої комісії запропонував також заслухати звіт головного лікаря медичного закладу. Ініціатива викликана тим, що в місті Каховка та Каховському районі є чимало запитань від населення з приводу якості надання медичних послуг, зокрема лабораторії. Звернення Бойка, звичайно, здобуло одноголосну підтримку. Радою було прийнято відповідне рішення № 194 «Про створення тимчасової комісії по перевірці роботи Каховської ЦРЛ та РЦПМСД».
На порядок денний було винесено 46 запитань.

Депутати затвердили звіт голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень з питань забезпечення збалансованого економічного і соціального  розвитку Каховського району у 2016 році, який попередньо був обговорений на спільному засіданні депутатських комісій.

Другим та третім питанням розглянули звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік і Програму економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району на 2017 рік і й прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку району до 2019 року.
Перед депутатським корпусом виступив начальник Каховського відділу поліції А.Третьяк з інформацією про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території  Каховського району та результати діяльності Каховського  відділу  поліції ГУНП в Херсонській області за  2016 рік.

Прокурор Каховської місцевої прокуратури Д.С’єдін поінформував  про стан законності в Каховському районі, заходах щодо її зміцнення та результатах діяльності Каховської  місцевої прокуратури за   2016 рік, відповів на численні запитання.
Депутати затвердили чимало районних програм: забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа соціальним  житлом і створення для них соціальних гуртожитків на період до 2019 року; розвитку архівної справи  в районі на 2017-2021 роки; «Діти Каховщини»; розрахунок витрат по кошторису на 2017 рік районної програми «Призовна дільниця на 2016-2020 роки».

Крім цього, прийнято зміни до таких програм: поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки; «Надія Каховщини», розвиток фізичної культури  і спорту; підтримка сім’ї, утвердження  гендерної  рівності та протидія  торгівлі  людьми  на  період до 2017 року; запровадження матеріального стимулювання окремих колективів і громадян Каховського району.
Затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки 13-ти земельних ділянок сільськогосподарського призначення та 2 висновки незалежної оцінки вартості ДМ «Фрегат» і нежилого приміщення за адресою: місто Каховка, проспект Європейський, 18.

Чимало емоцій викликали кадрові зміни депутатського корпусу. До райради звернулися двоє депутатів – Ю.Довбня та С.Стукан із проханням достроково припинити їхні депутатські повноваження. Не одноголосно, та все ж таки були прийняті відповідні рішення. Тож вже наступного засідання районна рада поповниться двома новими депутатами.

Олександра Мішина.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest