Талановита юнь Каховки-2017

Вже завтра пролунає останній дзвоник, який сповістить про завершення навчального року, що був насиченим, яскравим і результативним для учнів і педагогів міста. Батьки і вчителі можуть пишатися інтелектуальними, творчими, спортивними здобутками юних каховчан, а їх немало.

В ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяло участь 28 учнів, які вибороли 20 призових місць з 12 предметів: другі місця посіли 14 учнів, треті — 6. У минулому навчальному році число переможців було таке ж, що свідчить про стабільну творчу співпрацю учнів і їхніх педагогів. Призові місця розподілилися між школами таким чином: НВК «Гімназія» — 9 переможців, СЗОШ № 2–6, ЗОШ № 1 і ЗОШ № 3 — по 2, ЗОШ № 6–1.

Найрезультативнішими були учні НВК «Гімназія» — у п’яти олімпіадах вони вибороли 9 призових дипломів. Так, учениця 10 класу Савенко Анастасія посіла ІІ місця в олімпіадах з географії (вчитель Н. Пашковська) та англійської мови (вчитель О. Лубенець); учениця 11 класу Остапенко Олександра має ІІІ місце з географії (вчитель Н. Пашковська); учениця 8 класу Суботіна Аліна — ІІ місце з географії (вчитель Н. Пашковська) та ІІІ місце з математики (вчитель Н. Михайленко); учениця 10 класу Палагнюк Вікторія виборола ІІ місце з історії (вчитель В. Панасюк), а дипломи ІІ ступеня в олімпіаді з англійської мови у доробку учня 8 класу Таранішина Андрія (вчитель О. Амєліна) та учениць 11 класу Літвінової Валерії й Коваленко Маргарити (вчитель Л. Писаєнко).

Зазначу, що на рахунку вчителя географії Н. Пашковської і цього року перемога всеукраїнського рівня, яку вони здобула з Савенко Анастасією на олімпіаді з географії, що свідчить про системну і цілеспрямовану роботу вчителя і учня.

Не менш творчо і звитяжно працюють учні й вчителі СЗОШ № 2, які були кращими у 5 дисциплінах: ІІ місце з біології приніс своїй школі учень 10 класу Козаренко Ігор (вчитель Л. Барановська); учениця 11 класу Осадчук Тетяна та учень 8 класу Бойко Євген вибороли ІІ місця в олімпіаді з історії (вчитель Т. Зубкова); учениця 11 класу Матушкіна Іванна здобула ІІ місце з російської мови (вчитель О. Бойко); учні 11 класу Чуракова Єкатєріна та Воробйов Дмитро посіли ІІІ місця з астрономії (вчитель О. Мандриця).

Для ЗОШ № 1 дві перемоги в олімпіадах здобула учениця 10 класу Козловська Вікторія — ІІ місце з німецької мови (вчитель С. Мандриця) й ІІІ місце з української мови та літератури (вчитель В. Ниркова).

У двох олімпіадах мають призові місця вихованці ЗОШ № 3: учень 10 класу Захарченко Максим посів ІІ місце з історії (вчитель В. Коврижна), а учениця 9 класу Єфременко Анна виборола ІІІ місце з трудового навчання (вчитель Н. Стоянова).

Блискучу перемогу для своєї школи принесла учениця 8 класу ЗОШ № 6 Новік Дар’я, яка на олімпіаді з української мови та літератури здобула диплом ІІ ступеня (вчитель Л. Антосюк).

Цьогоріч в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук узяли участь 9 учнів, які вибороли 4 призові місця. Так, учні 11 класу СЗОШ № 2 Чуракова Єкатєріна (секція «Українська література») та Матушкіна Іванна (секція «Українська мова») зі своїми роботами посіли І місця (вчитель Г. Соломахіна) та представляли наше місто й Херсонщину на всеукраїнському рівні, де Чуракова Єкатєріна здобула ІІІ місце. Учень 11 класу Воробйов Дмитро представив свою роботу у секції «Географія та ландшафтознавство» та виборов ІІ місце (вчитель О. Трапезнікова). У Х Міжнародному конкурсі з українознавства МАН (м. Київ) перемогу здобула учениця 11 класу СЗОШ № 2 Терещенко Дар’я. Також на її рахунку перемога у ІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Змагаймося за нове життя», у номінації «Леся Українка» (керівник Г. Соломахіна). Слід відзначити системну підготовку Г. Соломахіної та О. Трапезнікової, які щороку готують учнів до перемог.

ІІІ місце з роботою в секції «Російська література» здобула учениця 10 класу ЗОШ № 1 Іваніщенко Оксана (вчитель Н. Дуденко).

Учні міста брали активну участь в різних творчих конкурсах, зокрема, в обласному етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка перемогу святкувала учениця 9 класу ЗОШ № 6 Покора Анастасія (вчитель В. Куліш). Переможницею обласного етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стала учениця 3 класу НВК «Гімназія» Тороні Валерія (вчитель З. Дорошенко).

В обласному проекті «Велике читання» за творчістю Рея Бредбері, що проходив в рамках Року англійської мови в Україні, переможцями стали учні НВК «Гімназія», які отримали 5 дипломів: І місце у номінації «Буктрейлер» — Костенко Дар’я, І місце у номінації «Малюнки» — Шелест Анна, ІІ місце у номінації «Художні читання уривків з творів» — Костенко Дар’я, а ІІІ місце виборола Остапенко Олександра, яка також здобула ІІІ місце в номінації «Мультимедійна презентація на твори письменника».

Диплом І ступеня IV обласного відкритого конкурсу творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест» виборола учениця 8 класу НВК «Гімназія» Майстренко Соня.

Дипломантами ІІІ обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» стали учениці НВК «Гімназія» — Шелест Анна, Кириченко Вероніка та Новік Катерина (керівник С. Стрельчук).

В обласному конкурсі читців, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка, переможцями визнано п’ятьох каховчан: І місце вибороли Ліфінцева Вікторія (ЗОШ № 3) і Єфіменко Марія (ЗОШ № 6); ІІ місце посіли Новік Катерина (НВК «Гімназія») і Покора Анастасія (ЗОШ № 6); ІІІ місце — Паламарчук Катерина (ЗОШ № 6).

Найкращими читачами області в конкурсі «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини‑2017» стали учениця 6 класу НВК «Гімназія» Круковська Дана та учень 7 класу ЗОШ № 4 Супрун Тимофій.

В обласному заочному конкурсі МАН «Невідома українська держава у відомих обличчях: Михайло Грушевський» переможцями стали: Мотуз Алевтина (ЗОШ № 4), Осадчук Тетяна (СЗОШ № 2), Покора Анастасія (ЗОШ № 6). У конкурсі МАН «Невідома українська держава у відомих обличчях: Архип Куїнджі, Іван Марчук, Сергій Васильківський» перемогу святкували: в номінації «Літературно-художній твір» — Костенко Дар’я (НВК «Гімназія»), «Малюнок» — Власенко Анастасія, Балобан Ольга (ЦДТ), «Відеоролик» — Терещенко Дар’я, Воробйов Дмитро, Терещенко Тетяна (СЗОШ № 2).

В обласному заочному конкурсі МАН на підтримку воїнів АТО «Душею прагнемо до миру» перемогу здобули: в номінації «Вірш» — Кириченко Вероніка (НВК «Гімназія»), Подорванова Інна (СЗОШ № 2); в номінації «Малюнок» — Анісімова Евеліна, Чумаченко Ольга (СЗОШ № 2), Суслова Ася (ЗОШ № 4), Шелест Анна (НВК «Гімназія»).

В обласному творчому конкурсі МАН «Перед очима нашими палаючий образ захисника» призове місце здобула Паламарчук Маргарита (ЗОШ № 6).

У Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Україна — європейська держава» дипломантами стали: Чебукіна Даша, Журбенко Нікіта (СЗОШ № 2), Єфременко Анна (ЦДТ).

В рамках відзначення Року Японії в Україні був проведений обласний конкурс МАН «Багатогранна країна квітучої сакури», в якому відзначені перемогами вихованці ЦДТ — Василенко Катерина, Власенко Анастасія та учениця СЗОШ № 2 Артеменко Катерина.

Маємо певні здобутки у туристсько-краєзнавчій роботі на обласному рівні. Результативною була участь в обласному творчому конкурсі «Туризм нас єднає» для учениці 6 класу НВК «Гімназія» Дмитренко Олександри та вихованців ЦДТ Власенко Анастасії й Балобан Ольги. А переможцями обласного етапу Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина — Україна» стали вихованці ЦДТ, учні СЗОШ № 2 Іван Брильовський та Гарік Степанян (керівник А. Яблонська).

Богданова Анна, учениця ЗОШ № 4, стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» та представляла область у Києві (керівник Н. Рассолова).

В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад, що відбувся у Херсоні у квітні цього року, наше місто представляло одразу дві команди: ІІІ місце в конкурсі під керівництвом вчителів Н. Орловської та А. Підяк здобула команда «Дайджест» ЗОШ № 5 (саме ця команда два роки тому виборола перемогу на всеукраїнському рівні). Цікаво, що в природоохоронній роботі беруть участь не тільки окремі учні, команди, а й цілі класи. Так грамотою обласного рівня нагороджений 1 клас НВК «Гімназії» за перемогу в акції «Допоможемо зимуючи птахам» (вчитель Н. Комзюк).

Художньо-естетичний розвиток учнівської молоді також є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу. Це участь дітей у фестивалі козацької пісні, фестивалі «Різдвяні зорі», огляді-конкурсі «Таврійський барвограй»… А ось «зразкові колективи» в школах є тільки в НВК «Гімназія» — це вокальний та хореографічний колективи «Барвограй». Це досягнення їхніх керівників — І. Тринкаль та К. Поповської. Адже їх вихованці є переможцями обласних конкурсів «Карусель мелодій», «Маленькі зірочки». Ці колективи — обличчя закладу, активні учасники усіх міських заходів.

Позашкільні навчальні заклади творчо, наполегливо і результативно працюють зі своїми вихованцями. Протягом року вихованці КЗ «Станція юних техніків» майстрували та представляли на ярмарках власні поробки, отримали призові місця на обласних та всеукраїнських змаганнях з початкової технічної творчості, декоративно-ужиткового мистецтва, радіоелектроніки, виставках військової та сучасної техніки. Найбільшу кількість перемог вибороли: Глянський Максим, Колпак Олександра, Гуреєв Владислав, Терещенко Ілля (керівники гуртків — О. Мізь, М. Вовк, В. Тихомиров).

Станція юних натуралістів представляла позашкільну освіту нашого міста та презентувала заклад на різних обласних конкурсах, акціях й операціях. Проводили роз’яснювальну роботу з молоддю щодо примноження зеленого багатства рідного краю. Вихованка гуртка «Юні екологи» Петрук Яна посіла І місце у Всеукраїнській акції «Ліси для нащадків» (керівник Е. Властова). У Всеукраїнській акції «Птах року — повзик звичайний» І місце здобула вихованка гуртка «Екологічний театр» Круковська Дана (керівник І. Христова). І місце в обласному етапі операції «Допоможемо зимуючим птахам» вибороли вихованці гуртка «Екологічний театр» (керівник С. Байло). Отримані нагороди — результат багаторічної експериментальної еколого-натуралістичної й науково-педагогічної діяльності та наполегливої творчої співпраці педагогічного колективу та вихованців.

Вихованці та керівники Центру дитячої творчості цьогоріч також мають вагомі досягнення. Так, керівник гуртка образотворчого мистецтва О. Найдьон та вихованці Єфременко Анна, Балобан Ольга були відзначені грамотами обласного конкурсу «Охорона праці очима дітей». Керівник зразкової студії гуртка «Сувенір» І. Крутько, стала переможцем обласного конкурсу «Лідер позашкілля‑2017», а її вихованці відзначені на обласній виставці «Барви Таврійського краю». Вихованки цього ж гуртка Плєшанова Анастасія та Костюк Анастасія стали переможцями обласних конкурсів «Альтернативна ялинка», «Дотик Янгола», «Сміється писанка у всій її красі». Вихованець театрального гуртка «Веселка» Орден Олексій (керівник Л. Горбач) став лауреатом обласного конкурсу художнього читання «Наша земля — Україна». Вихованці хореографічних гуртків «Веселушки» та «Світлячок» (керівники Н. Зубкова та Н. Бірюкова) — переможці незліченних фестивалів-конкурсів різних рівнів.

Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи протягом цього навчального року узяли участь у 215 змаганнях. Тренер-викладач Д. Мальцев підготував переможців всеукраїнських та обласних турнірів з боксу: Бондаренка Єгора, Мініча Едуарда, Воробйова Тимофія. Тренер з легкої атлетики О. Суббота виховав переможця Чемпіонату України з легкої атлетики Чуєнко Аліну. На рахунку юних тенісистів Ніколюка Марка, Парінцева Дмитра, Жукова Олександра — перемоги різних рівнів (тренер-викладач В. Височенко). Серед призерів і дзюдоїсти — Грудкоський Назар, Якушенков Михайло (тренер-викладач М. Мозгова). ІІ місце у Всеукраїнському відкритому турнірі «Україна у нас єдина» здобув зі своїми вихованцями тренер-викладач з футболу В. Лілик, а жіноча команда з футболу здобула перемогу на обласному рівні (тренер-викладач Н. Швед).

Керівництво міста та депутатський корпус всіляко сприяють й підтримують нашу обдаровану юнь та відзначають учителів. Переможці конкурсів, фестивалів, змагань нагороджуються подарунками та преміями на святі «Новорічна ялинка для обдарованих дітей». Вже завтра, на «Останньому дзвонику», учні-переможці всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу-захисту МАН, випускники-медалісти отримають грошові премії в рамках міської програми «Обдарована дитина», а на серпневій учительській конференції, вже традиційно, міський голова Андрій Дяченко та народний депутат України Сергій Хлань відзначатимуть наших педагогів-новаторів цінними подарунками.

Михайло Гончар, начальник відділу освіти міської ради, кандидат педагогічних наук.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest