Козацьким традиціям у Каховці жити

Україна – козацька держава, уособленням цього високого й дорогого для нас поняття має стати пам’ятник легендарному кошовому отаману Івану Сірку, який нещодавно встановили на набережній міста.

За ініціативи Каховського окремого полку імені Івана Сірка Спілки козаків України “Військо Запорозьке”, а саме отамана, полковника козацтва Миколи Семенова в 2014 році в Каховці вперше відбулась козацька тризна. І ось 3 червня втретє зберуться на березі Дніпра козаки і джури Херсонської паланки Спілки козаків України “Військо Запорозьке”, Каховського козачого товариства, козачата Каховської паланки Українського дитячо-юнацького товариства “СІЧ”, міської молодіжної громадської організації “Молода Січ”, члени команди “Сокіл” ЗОШ №3 — учасники обласного етапу всеукраїнської військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), представники громадськості і, звісно ж, гості, щоб згадати славних лицарів. Також в цей день відбудеться урочисте відкриття пам’ятника отаману Війська Запорозького — Івану Сірку, встановленому за ініціативи М.Семенова.
Не знайти в українській історії більш легендарної постаті, ніж Іван Сірко.

Після палацового перевороту 1762 року на московський імператорський престол зійшла Катерина ІІ, яка одразу спрямувала всі зусилля на посилення влади та  так зване “зросійщення ополчених окраїн”, під якими царизм вбачав наші козацькі землі. Такі плани Катерини ІІ не передбачали ні існування козацької держави Гетьманщини, ні козацьких вольностей, ні Січі.

Іван Сірко ж мріяв про визволення і зміцнення України й був противником будь-якого її уярмлення.  П’ятнадцять разів обирали запорожці Івана Сірка своїм кошовим отаманом, з них вісім разів поспіль. Іншого такого випадку Січ не знала. Впродовж двох з половиною десятиліть він звитяжно і невтомно боровся за визволення і об’єднання розтерзаної сусідніми державами України. У численних битвах із ханськими ордами він жодного разу не зазнав поразки, а такий приклад і у світовій історії унікальний.

Каховський окремий полк імені Івана Сірка Спілки козаків України “Військо Запорозьке” висловлює подяку за допомогу в спорудженні пам’ятника скульптору К.Черноусову, в оформленні документів Н.Марочкіній, голові  ОДА А. Гордєєву, головному архітектору міста С.Джепаровій та за спонсорську допомогу Я.Микитину, В.Помазнюку, В.Мунтяну,  А. Мктрчану, Р.Романенку, В. Коваленку, М.Сушку, І.Календарю та багатьом небайдужим каховчанам.
Каховка була і є козацьким краєм.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest