Міське тліюче сміттєзвалище потрапило до випуску новин центрального телеканалу України

В середу, 21 червня, у ранковому випуску новин каналу ICTV «засвітилось» Каховське міське сміттєзвалище (goo.gl/ibTQCc). Хто винний,
чому горить і коли та як вирішиться ситуація – про все це дізнавалися журналісти.

Вже більше двох тижнів сміття тліє на каховському полігоні. Від диму й смороду страждає сусіднє село Коробки, а також житловий масив Свєтлово. Ситуація досягла такого градусу, що на місце події прибули журналісти одного із центральних телеканалів України.
Мешканці найближчих житлових територій обурені тим, що мають страждати від некваліфікованої роботи підприємства, що обслуговує полігон – КП «КТП». Подейкують, комунальники власноруч спалюють відходи для своєрідної «утилізації». Економно, швидко та небезпечно!
Влада ж нарікає, що винуватці – безхатченки, які у пошуках чогось цінного (пляшки, метал) влаштовують підпали сміття. Між іншим, коментар міського голови Каховки журналісти не змогли отримати.

Хто ж насправді винен у тому, що каховчани та коробківці труяться димом, що містить чи не всю таблицю Мендєлєєва – судити складно, але фахівці обласної екологічної служби зазначають, що можливе й самостійне загоряння сміття за умови неправильного захоронення відходів. Тож огорожа, яку пообіцяла встановити місцева влада, ніяк не вирішить проблему.
Прибувши на місце ввечері, після візиту журналістів ICTV, і нам вдалося зафіксувати тління сміттєзвалища, а також сліди горіння напередодні. Отже, навіть приїзд телевізійників не змусив міську адміністрацію та комунальне підприємство оперативно вжити відповідні заходи і зняти напругу навколо сміттєвого питання.

Нагадаємо, у продуктах горіння містяться дуже небезпечні речовини – оксиди азоту, сірка, феноли, токсичні вуглеводи, канцерогенні діоксини, які можуть впливати на спадковість, не кажучи вже про сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Відомі випадки отруєння шкідливими речовинами, що виділяються при спалюванні пластикового сміття. Серед них дуже сильна отрута, створена людиною – діоксин, який може накопичуватись в організмі, постійно отруюючи та вбиваючи людину.
За розвитком ситуації слідкуватимемо та інформуватимемо і надалі.

Олександра Мішина.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest