З «унітазу» – в поле: репортаж з місця правопорушення

Сьогодні відходи та каналізаційні стоки «душать» не тільки мегаполіси, а й невеличкі міста. Схоже на те, що аналогічна проблема спіткала й Каховку. Недбалі підприємці забруднюють навколишнє середовище, зливаючи брудні, з яскраво вираженим запахом каналізації рідини у сусідню посадку. Про це редакції Каховської зорі стало відомо минулої середи, журналіст якої став безпосереднім свідком злочину.

Вже досить давно мешканці житлового масиву Свєтлово скаржаться на неприємний запах, що несеться вітром до їхніх вікон. Взимку його майже не відчутно, а от влітку сморід такий, що треба запастись терпінням. Версій виникнення неприємних ароматів було чимало: добрива на полях, промислова зона з крупними підприємствами та виробництвами. Та жодна з них не мала підтверджень.
Нещодавно все стало на свої місця. Виявляється, посадка біля АЗС «Онікс», що на Чаплинському шосе, стала такою собі вигрібною ямою, тільки безкоштовною та найголовніше — незаконною.

Минулої середи, 5 липня, близько 21.00 журналіст «Каховської зорі» став свідком кричущого порушення екологічної безпеки рідного міста. Молодий чоловік у зеленому комбінезоні (точнісінько такий є уніформою АЗС «Онікс», проте цей працівник виявився членом трудового колективу ПП «Фіялка») і з тачкою рушив у найближчі від заправки кущі та щось вилив. Пішовши одразу за ним, було виявлено субстанцію з їдким неприємним ароматом чорного, як мазут, кольору. Таких, вже засохлих, купок невідомого складу виявилось понад кілька десятків.
На допомогу покликали громадське формування «Щит», члени якого одразу відгукнулись і склали протокол, а також поспілкувались із тим самим хлопцем в уніформі. За його словами, вивозив він ніщо інше як звичайне болото (мокрий грунт). Навіщо і звідки — він пояснить на відповідній комісії в Каховській міській раді вже 19 липня.

Крім цього, на місце події журналіст викликав представників поліції, які зібрали пояснення і у свідків правопорушення, і у представників «Оніксу». Саме в присутності поліцейських стався ще один ексцес: зі шланги (виведена в ту саму посадку), що тягнеться з боку комплексу АЗС та мийки, почала бігти невідома рідина темного кольору з яскраво вираженим запахом каналізації.

Більш того, на місці було взято зразки цієї невідомої субстанції в якості «вагомого аргументу» на майбутню комісію міськради.
«Є правила прийому стічних вод в міську каналізаційну систему, це розробляється та затверджується вашою міською радою. У цієї заправки укладено договір на утилізацію вод з каналізації? Хто це контролює? Куди течуть стічні води зі своєї каналізації? У Каховці є Держпродспоживслужба і вона має наглядову функцію саме щодо цього питання», — прокоментував ситуацію головний лікар Головного управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Херсонській області Анатолій Сергієнко.

Тепер це робота поліціії та експертів. Чи мають вищевказані АЗС, мийка каналізацію, чи підписані відповідні договори з КП «КТП», і ким саме з усіх власників здійснюється забруднення сусідньої посадки — встановлять фахівці.
Сподіваємось, ця справа не буде спущена на гальма і особливу увагу, окрім поліції, на встановлений факт зверне екологічна служба й проведе відповідну роботу. Адже проблема незаконного зливу каналізації та інших побутових (а в цьому випадку може й паливно-мастильних) відходів спричиняє дискомфорт мешканцям й несе загрозу їньому здоров’ю.

Чиста питна вода, свіже повітря — ресурси, що охороняються Законом України. І хочеться аби Херсонська область й Каховщина зокрема не лише на дорожньому знаку при в’їзді залишались «екологічно чистою областю», а й за реальними показниками.
Ми, в свою чергу, обіцяємо тримати руку на пульсі, контролювати хід розслідування поліцією, а також після виходу цієї статті з усіма матеріалами звернемося до Держпродспоживслужби для проведення розслідування кваліфікованими працівниками цієї галузі.

Олександра Мішина.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest