Міні-зоопарк у каховці

Сучасна молодь має великий потенціал, запал та енергію. Вона не боїться починати нові справи, її не лякають труднощі, які виникають на шляху до мети. Вона знаходить нестандартні виходи із ситуації, що склалася. Прикладом такої молоді є Ольга Радіонова, креативна і невтомна. Саме Ольга і є ініціатором створення безкоштовного контактного міні-зоопарку на базі Каховської станції юних натуралістів. Молодий керівник (а Ольга всього місяць як виконує обов’язки директора станції юннатів) впевнено йде до поставленої мети, адже вона точно знає, чого хоче і задля чого це робить.
Проект «Бюджет участі» місцева влада запустила влітку цього року. У рамках проекту каховчани мають можливість подавати свої ідеї, підкріплені цифрами, які, на їхню думку, треба впроваджувати у місті. Кошти будуть виділені на кращі проекти. Проект Ольги Радіонової (один з чотирьох) пройшов перший етап. Тепер треба чекати голосування, яке почнеться з 1 вересня.

– Олю, чому саме Ваш проект повинен перемогти? Яка його вартість?
– Бюджет на реалізацію – 84.700 грн. На сьогоднішній день подано 5 проектів з різних напрямків (крім міні-зоопарку). Усі вони цікаві, достойні перемоги. Але наш унікальний, йому нема аналогів, він не спортивний, не культурний. Його мета – створення інтерактивного освітнього майданчика для проведення занять гуртків, де діти зможуть безпосередньо спілкуватися з тваринами, годувати їх, брати на руки. Але це не все… У Каховці існує Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, для яких спілкування, тісний контакт з тваринами є дуже важливим фактором соціалізації.
До того ж, бійці, які повернулися із зони АТО. Їх теж було б непогано залучати як волонтерів, спілкування з природою полегшує психологічну адаптацію.
Важливим чинником є безкоштовне відвідання міні-зоопарку. У Херсоні існує контактний зоопарк, та відвідання його зовсім недешеве. Не кожна дитина може туди потрапити, а у нас усі бажаючі матимуть таку можливість. І найголовніше – це виховне значення. Питання жорстокості дітей нині дуже актуальне, а у нас вони будуть навчатися культурі спілкування з тваринами. І якщо ти тільки що годував єнота, то не кидатимеш каміння у собаку…
Вражає оптимізм цієї людини, адже проект може не пройти. Але це ніскільки не засмучує Ольгу. Вона впевнена, що усі питання можна вирішити якщо не у цьому році, то у наступному. Крім витрат, передбачених проектом, існують ще проблеми, не менш важливі, але і це не лякає молодого керівника. Вона готова шукати інші шляхи, впевнена, що знайдуться небайдужі люди, які підтримають, допоможуть (вже активно почав допомагати Олександр Липа, керівник ПП «Гармонія»).
Показуючи територію станції, Оля з ентузіазмом розповідає про плани та задуми: де мріє побудувати тепличку з квітами та живими метеликами, де планує зимові загони для кроликів, чайну альтанку… Видно, що людина живе цим.
Ольга займає активну громадянську позицію, член Громадської ради, член молодіжної ради, постійний учасник «круглих столів», керівник ГО «Нічна Мана».
На питання, коли вона все встигає, дівчина тільки посміхається.
-Я знаю для чого це роблю, ростуть діти (у мене самої їх двоє), і я хочу, – говорить активістка,- щоб у них була можливість не просто нагодувати, погладити тваринок, щоб вони тут вчилися бути добрими, активними, творчо мислити, розвиватися, займати активну життєву позицію.
Оля була учасницею Всеукраїнського семінару, спрямованого на формування бережливого ставлення до навколишнього середовища, організацію, проведення та розвиток наметових таборів (м.Суми). Одним із завдань семінару було виведення проблеми, яка існує у місті при проведенні таборування. Відповідь дівчини усіх збентежила: «У нас не було проблем – були варіанти їх рішення».
– І це справді так і є, – ділиться Оля. – Ми співпрацюємо з райрадою, і з міськрадою, нам допомагає відділ у справах молоді та спорту, депутати, підтримує відділ освіти. Усі структури не відмовляють у допомозі (і рятувальники, і поліція). Тож нарікати немає на що. І взагалі, наше місто – найкраще. Воно дійсно легендарна Каховка. Прийшов час, щоб на нас орієнтувалися, а не ми на когось…
Позитивне місто, позитивні люди. Якщо у нас така активна, творча, думаюча молодь, то майбутнє у Каховки – чудове!

Альона Демченко.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest