НАПОЛЕГЛИВА ТА СУМЛІННА ПРАЦЯ – ЗАПОРУКА УСПІХУ

Рятівною силою у нашому світі є спорт – над ним майорить прапор оптимізму, тут дотримуються правил і поважають супротивника, незалежно від того, на чиїй стороні перемога.
Джон Голсуорсі.

Великий теніс – улюблений багатьма вид спорту, що має більш ніж вікову історію. Теніс допомагає підтримувати відмінну фізичну форму, підвищує тонус організму. Це індивідуальний вид спорту, який вимагає від гравця самостійності, прийняття швидких рішень, уміння контролювати процес гри, швидко й точно реагувати на стрімкі зміни ігрової ситуації. Саме такими уміннями володіє у свої неповні 17 років Марко Ніколюк (на фото), каховський тенісист зі стажем. З 6-ти років хлопчик грав у теніс разом з татом Борисом, а вже з 7-ми почав займатися індивідуально з тренером. Першим тренером була Малая Тетяна Миколаївна, потім юний спортсмен перейшов до Височенка Володимира В’ячеславовича, у якого тренується і нині.

Проблема тенісистів нашого міста – відсутність кортів. Тож доводиться їздити до Нової Каховки, щоб пограти, або ж користуватися спортивним залом Каховської ДЮСШ. Особливо це важко для дітей. Марко згадує, як доводилося прокидатися о шостій ранку і їхати автобусом (разом з мамою) до Н.Каховки на тренування. Юнак зізнається, що часом виникала думка все кинути. «Але проходить час,- розповідає він, – і ти розумієш, що теніс – це краще, що може бути у житті, принаймні у моєму».

Заняття будь-яким спортом вимагає організованості, величезної працездатності та сили волі. Марко тренується по 6 годин на день, а ще фізпідготовка, басейн, репетитори, уроки, адже школу ніхто не відміняв (хлопець перейшов до 11 класу Каховської ЗОШ №5).
Старанність та працьовитість завжди винагороджується. Так у червні 2016 року на чемпіонаті України з тенісу серед юнаків до 18 років наш земляк здобув бронзову нагороду та звання кандидата у майстри спорту. А вже у серпні нинішнього року Марко Ніколюк вийшов у фінал чемпіонату України в парному розряді серед дорослих і виборов звання майстра спорту України з тенісу.

Юнак розповідає: «Було дуже приємно отримати таку довгождану перемогу. Звичайно, хотілося виступити краще і в одиночному розряді, але не склалося».
Безперечно, успіх юного перспективного тенісиста став можливим завдяки наполегливій та сумлінній праці Марка на тренуваннях та постійній допомозі тренера Каховської ДЮСШ Володимира Височенка.

Теніс – красивий, але недешевий вид спорту. Він вимагає немалих коштів. Спонсорів знайти не так просто, тож батьки юнака самотужки допомагають синові рухатися вперед.

Попереду нелегкий рік: тренування, випускні екзамени, підготовка та вступ до вишу. Зараз спортсмен поїхав до Києва на підготовчі змагання, а потім у Кременчуці відбудеться професійний турнір, де Марко буде виступати в одиничному розряді. Тож побажаємо юному спортсменові удачі, спортивних досягнень і щоб збулися усі його мрії (одна з них – тенісні корти у рідному місті).

Альона Демченко.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest