Прокуратура виявила порушення у каховському відділі освіти району

Каховською місцевою прокуратурою встановлено, що КУ «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти» уклав 3 договори з суб’єктами господарювання на постачання товарів для навчальних закладів Каховського району загальною сумою понад півтора мільйона гривень без проведення тендеру, що є грубим порушенням Закону України «Про публічні закупівлі», – повідомляє Каховська місцева прокуратура. Якщо б посадові особи дотримувалися вищеозначеного Закону, то могли б допустити до торгів конкурентні пропозиції, що зменшило б витрати бюджетних коштів. Наразі прокуратура внесла три позовні заяви до Господарського суду Херсонської області про визнання договорів недійсними. Ухвалами суддів Господарського суду Херсонської області вже відкрито провадження у 2 справах.

Нагадуємо, що це не перший випадок, коли посадові особи освітніх установ обмежуються укладанням договорів про постачання продукції, нехтуючи Законом України «Про публічні закупівлі». Аналогічна ситуація трапилась в минулому році, коли начальником відділу освіти Каховської міської ради було укладено договір на постачання продуктів харчування на суму понад півтора мільйона гривень без проведення тендеру.

Позовну заяву керівника Каховської місцевої прокуратури про визнання вказаного договору недійсним Господарським судом Херсонської області задоволено, Одеським апеляційним господарським судом рішення залишено без змін. Варто відзначити, що плата за судовий збір стягується з установи, яка допустила порушення.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest