У ФГ «АЛТАНАЛ» НАВЧАЛИ ЯК НЕ БОЯТИСЯ ПОСУХИ

Через глобальне потепління багато аграріїв стикаються з частими засухами і нестачею води для зрошення. Щоб уберегти себе від змін клімату, потрібно міняти підхід до ведення бізнесу. Проте виростити овочі в зоні ризикованого землеробства можливо лише, якщо використовувати нові методи та досвід вже опрацьований фермерами нашого району. Один з таких методів, який допомагає вирощувати продукцію навіть в пустелі – переведення богарних земель на капельне зрошення.

15 вересня у селі Семенівка на території фермерського господарства «Алтанал» відбувся День поля – «Використання богарних кутів для вирощування овочів», організований громадською організацією «Земля Таврії».

Його учасники мали змогу отримати інформацію щодо вирощування овочевих культур борщової групи в засушливих умовах, зокрема моркви та буряка.

На заході були присутні голова районної ради Тетяна Тертична, місцеві фермери, представники ГО «Земля Таврії», «Семинис Украина», ТОВ «Унифер», студенти та викладачі Каховського державного агротехнічного коледжу, Чорноморівський сільський голова Володимир Гузь, в.о. голови Семенівської сільської ради Вікторія Колісник, сільський голова Костогризово Сергій Срібний, представники відділу економіки та агропромислового розвитку Каховської РДА та інші гості. Всього – близько 100 чоловік.

Місце проведення заходу вибрано не випадково. Керівник ФГ «Алтанал», депутат районної ради, Олександр Васильович Червоний (на фото вгорі) уже 25 років досліджує, як рослини можуть краще використовувати вологу в посушливих кліматичних умовах. З 1000 га землі господарства 20% фонду раніше займали саме так звані богарні кути. Завдяки інноваційним селекційним програмам, тісній співпраці з виробниками нових сортів та гібридів овочів і їх споживачами, знанню умов місцевих ринків, професіоналізму фахівців, якості насіння, фермерське господарства «Алтанал» посідає сьогодні одне з передових місць за обсягами продажу серед підприємств Херсонщини. Взагалі тамтешні агрономи працюють не тільки заради високого урожаю, а й для того, щоб практики – звичайні селяни – могли використовувати їхній досвід у своїй роботі. Тільки так оцінюється праця – коли досягнення не тільки приносять зиск підприємству, але й потрібні і затребувані виробниками, а ще практично використані наступними поколіннями агрономів.

У першій половині дня була організована презентація на експериментальному полі ФГ «Алтанал» технології вирощування овочів на крапельному зрошенні. Таким чином перекриваються неполивні кути, до яких не потрапляла волога з “Фрегатів”. Загалом, таке нововедення дозволило на посушливій місцевості впроваджувати до двох сівозмін. Пізніше відбулася демонстрація нових гібридів сортів «Семинис Украина» представником компанії та агрономом з багаторічним стажем Валерієм Помазнюком й систем зрошування «Уніфер». В рамках другого етапу агроном ФГ «Алтанал» показав демонстраційні ділянки, на яких застосовуються технології зрошення та розповів про ресурсозберігаючі агротехнологічні системи при сівозміні.

На випадок, якщо дощу не буде, аграрії придумують різноманітні методи, які дозволяють рослинам зменшити потребу в воді. У свою чергу ці рішення формують основні принципи землеробства. Наприклад, грунт повинен бути глибоко зораним до початку сезону, що допомагає зберегти більше вологи. Загалом основний принцип зводиться саме до підвищеного контролю за кількістю води в грунті. Одним з плюсів, якого добилися агрономи, є менша кількість бур’янів на полях. З цього випливає ще одна перевага – аграрії менше використовують пестицидів і гербіцидів для обробки посівів. Таким чином ми отримуємо більш екологічний продукт.

– Крапельне зрошення вимагає значних інвестицій, зате і приносить дуже відчутну віддачу, – розповів головний агроном ФГ «Алтанал» Владислав Підкова. Завдяки тому, що вода подається безпосередньо до кореневої системи, практично вдвічі знижуються її витрати в порівнянні з дощуванням. Також зменшуються витрати водорозчинних добрив. Проте основна перевага такого типу зрошення – можливість перекриття богарних кутів, які через своє розміщення непридатні для дощування. Ми прокладаємо крапельну стрічку рядами і через них підтримуємо оптимальну вологість ґрунту. Це дозволяє одночасно поліпшити екологічну ситуацію, уникнувши заболочування ґрунту і вимивання значної частини добрив, – відзначив спеціаліст.

День поля пройшов в атмосфері надзвичайно живого інтересу учасників, які просто засипали професійними питаннями організаторів. Присутні дізналися для себе чимало нового й цікавого, щиро дякували ГО «Земля Таврії» та фермерському господарству «Алтанал» за організацію заходу.
По його закінченні для гостей і селян відбувся концерт, на якому звучали мелодії у виконанні народного ансамблю «Вербиченька».
Сподіваємося, що подібні Дні поля, які вже стали традиційними, посприяють розвитку овочівництва та зростанню його технологічного рівня в регіоні.

Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest