Ласий шматок для зухвалої владної руки

Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» вступив в дію 1 січня 2016 року. Протягом останніх двох років редакція безуспішно намагається «достукатися» до одного з своїх співзасновників, а саме до Каховської районної ради з проханням винести питання про реформування газети на найближчу сесію районної ради. Після нескінченних паперових та бюрократичних, абсолютно безпідставних та не зовсім законних процедур, на сесію Каховської районної ради 17 листопада 2016 року було винесено питання про вихід її із складу співзасновників.

Але раптом… Голові райради Т.Тертичній надійшов лист від Зеленопідської територіальної громади, яка просила розглянути питання стосовно виділення частки спільного майна комунального підприємства «Редакція газети «Каховська зоря» для передачі у власність громади.
Тож з легкої руки голови райдержадміністрації В.Салтикова, який запевнив депутатів райради, що вимога новоствореної тергромади цілком законна, питання про вихід районної ради із співзасновництва було знято з порядку денного.

Реформування газети дуже зацікавило й ГО «Солідарна Україна», яка теж направила до райради свою вимогу, в якій зазначила, що їхня організація має намір взяти участь у роздержавленні газети «Каховська зоря».

А райрада знайшла ще одну причину, щоб не дати газеті стати вільною від тиску влади. Почалися маніпуляції з орендованим редакцією приміщенням. Мало того, якщо раніше були потуги через суд поновити на посаді колишнього головного редактора, навченого «служити» владі, то нині, всупереч закону, вже йде повна блокада з боку голови районної ради процесу роздержавлення газети.

Можна почути з її вуст різні байки про те, що питання реформування повинно вирішуватись не сесією райради, а зборами співзасновників, і, всупереч своїм же словам, вже доводить депутатам, що райрада не є засновником газети і т.д.

Міськрада у квітні минулого року вийшла зі складу співзасновників нашої газети, прийнявши для цього лише одне рішення. Такий же проект рішення про вихід райради висить на сайті вже більше року з однієї лише причини – монополістом порядку денного сесій є Т.Тертична і на голосування вона цей проект не подає.

Щоб довести газеті свою «міць», Т.Тертична одноосібно, без рішення районної ради, вирішила звернутись до Господарського суду з вимогою, щоб редакція залишила орендоване нею приміщення. Навіть не соромиться говорити, що проводила вже певні консультації з суддею з цього питання.
В понеділок відбулось третє засідання Господарського суду з приводу одноосібного бажання голови Каховської районної ради Т.Тертичної забрати приміщення, в якому вже майже 30 років розташовується редакція «Каховської зорі», газети зі сторічною історією.

До речі, у 1992 році це приміщення було передано з баласу області на баланс міста, але Каховська райрада вже тоді виявилася спритнішою і відсудила приміщення. Не дивлячись на те, що на документах вказано цільове призначення «Будівля редакції газети «Каховська зоря», вже у 2010 році четверту частину будівлі райрада у редакції забрала і передала в оренду Партії регіонів.

Вислухавши обгрунтування позивача та відповідача, суддя не зміг оголосити своє рішення, тож про нього ми дізнаємося 6 листопада.

А поки що ми захищаємо себе законними методами. Питання в іншому. Чи в нашій країні дотримуються законів, чи все вирішується, як і раніше, кулуарно, з підключенням адмінресурсу, який нічого спільного з законністю не має?

ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» статтею 9, пунктом 2 зобов’язує районну раду приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на момент реформування розташовувалась редакція (в нашому випадку «Каховська зоря», яка почала цей процес і вже пройшла перші етапи), передати в оренду строком не менше, ніж на 15 років.

Очевидним є той факт, що відчуження будівлі розпочато недарма, адже старовинна споруда в самісінькому центрі міста є ласим шматком для зухвалої владної руки.

Колектив газети «Каховська зоря».

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest