АТЛЕТИ ВІД БОГА

Легка атлетика – королева спорту, яка об’єднала у собі різноманітні види: тут тобі і стрибки, метання, біг, спортивна ходьба… Україна завжди була однією з провідних у цьому виді спорту. На Пекінській Олімпіаді в 2012 році ми здобули 5 медалей, серед яких золото Наталії Добринської в десятиборстві. Українським спортсменам належать світові рекорди: Сергій Бубка є володарем світового рекорду у стрибках з жердиною, Інесі Кравець – світовий рекорд у потрійному стрибку, Юрію Сєдих – в метанні молота, Наталії Добринській – світовий рекорд у п’ятиборстві.
Свій вклад в розвиток легкої атлетики внесла і Каховська ДЮСШ.

За 55 років існування відділення легкої атлетики в ДЮСШ трудилося 25 тренерів, усі вони самовіддано працювали з кожним учнем, віддавали їм свої уміння, знання, любов. Це – Надія Клименко, Володимир Коваленко, Ігор Щур, Тетяна Коротких, Іван Федотов, Віктор Литвиненко, Віктор Мазур, Тетяна Громяк, Анатолій Осінній, Геннадій Єременко, Володимир Шурмельов, Сергій Шурмельов, Євген Фролов, Олександр Дорохін, Микола Шиян, Ганна Педан, Людмила Кошель, Ілона Дудко, Олег Грітчин, Кирило Кравцов, Валерій Кучеренко, Олег Субота, Роман Корецький. Кожен з цих тренерів підготував не один десяток спортсменів розрядників. А головне, що тренери школи знають свою історію і пишаються нею. Тому вони завжди докладали максимум зусиль для того, щоб випускники ДЮСШ продовжили історію школи.

З 1962 року тренерами школи з легкої атлетики підготовлено 3 майстра спорту міжнародного класу, 10 майстрів спорту Радянського Союзу та України, 50 кандидатів у майстри спорту України.

Особливо слід відзначити діяльність тренерів, які зробили значний внесок в розвиток легкої атлетики міста, підготувавши цілу плеяду спортсменів високого класу і просто згуртували навколо себе значну кількість учнів, прищипили їм любов до спорту. Ігор Ананійович Щур приїхав у м. Каховка в 1966 році й відразу згуртував довколо себе значну кількість учнів. На той час, крім бігових вправ та стрибків, діти мали змогу навчатися технічним видам: штовханню ядра, метанню списа, диска та молота, навіть стрибку з жердиною. Учні брали участь у міських та обласних змаганнях, чимало з них були призерами і чемпіонами всеукраїнських змагань, вибрали професію, пов’язану зі спортом, стали тренерами. Всі з повагаю та любов’ю згадують ті часи, свого першого тренера.
Тетяна Романівна Коротких трудову діяльність почала у 1967 році вчителем фізичної культури ЗОШ №7. З 1971 року стала тренером з легкої атлетики Каховської ДЮСШ. З 1978 по 2004 роки була незмінним керівником фізичної культури та спорту міста Каховка.
Іван Іванович Федотов працював в Каховській ДЮСШ з 1970 року. Підготував чимало спортсменів розрядників, призерів і чемпіонів: Ганну Педан – майстра спорту України, чемпіонку світу з кросу серед студентів; Ольгу Кострикову – майстра спорту СРСР, чемпіонку СРСР серед дівчат з бігу на 100

метрів (11,68 секунд), четверте місце на Чемпіонаті Європи; Олександра Кострикова (брат Ольги), майстра спорту України з трійного стрибка (16 метрів 76 см), призера чемпіонату СРСР з стрибків у довжину (7 метрів 60 см); Анатолія Гурнакова – кандидата в майстри спорту України з бігу на 110 метрів з бар’єрами.

Володимир Олександрович Шурмельов наполегливо працював в школі майже 30 років. Кращі досягнення його вихованців: Сергій Корнієнко – майстер спорту міжнародного класу з марафонського бігу, срібний призер Кубка Радянського Союзу 1990 року; Костянтин Савінов – біг на 800 метрів, срібний призер Чемпіонату СРСР, 1983 рік; Микола Бахметьєв – біг 400 метрів з бар’єрами, бронзовий призер перших Всесоюзних юнацьких ігор, 1985 рік (м. Київ); Валерій Кицюра – біг на 2000 метрів з перешкодами, срібний призер чемпіонату України; Олег Муравицький – майстер спорту з багатоборства; Ірина Бубелова – багаторазова чемпіонка України з бігу на 800, 1500 та 3000 метрів; Сергій Тернавський – майстер спорту з штовхання ядра; Кирило Кравцов – чемпіон України з бігу на 800 метрів серед юніорів.

Але найкращі показники, беззаперечно, має тренер Сергій Шурмельов, який працював в Каховській ДЮСШ с 1983 по 2000 роки. В 2000 році переїхав працювати в Київську область тренером в Броварське училище фізичної культури. У 2000-2003 роках був директором спортивної школи. З 2003 працює старшим тренером в олімпійському коледжі ім. Піддубного в м. Київ. Відмінник народної освіти з 1992 року.

Найбільш титуловані учні тренера, майстри спорту міжнародного класу: Олександр Корчмід – чемпіон Європи серед молоді 2003 рік, багаторазовий чемпіон України зі стрибків з жердиною серед юнаків, юніорів, молоді та дорослих, фіналіст двох Олімпіад: Афіни, 2004 рік – 7 місце, Пекін, 2008 рік, 9 місце. Кращий результат стрибка з жердиною – 5 метрів 81 сантиметр; Тетяна Гамера – марафонський біг на 42 км на Олімпійських іграх в Лондоні, 2012 рік, посіла 5 місце; Віталій Попов – призер СРСР (1987 рік), біг на 400 метрів, третє місце; Максим Подоляк – чемпіон України в естафеті 4 по 100 метрів; призер Чемпіонату України на дистанції 100 і 200 метрів; Андрій Шашкін – призер СРСР, 400 метрів з бар’єрами, 1991 рік, друге місце. Загалом тренер підготував 5 майстрів спорту СРСР і України, 40 кандидатів в майстри спорту. За останні декілька років учнями Сергія Шурмельова на чемпіонатах України завойовано 80 медалей в спринті, естафетному бігу і бігу на витривалість.

Кілька слів треба сказати про наших спортсменів, які зробили значний вклад в розвиток легкої атлетики міста Каховка і Херсонської області, це: Анатолій Марченко, Микола Бойко, Володимир Комягін, Сергій Корольський, Олександр Гаврилов, Євген Шакин, Микола Фельфнер, Костянтин Чорнощоков, Сергій Кисельов, Леонід Криворучко, Костянтин Барон, Віктор Кислий, Ігор Шевченко, Петро Лєсничий, Василь Степанов, Костянтин Костяков, Наталя Половенко, Галина Захарченко, Тетяна Гашенко, Інна Тирсенко, Олександр Воронов, Василь Маслюков, Олександр Коваленко, Олександр Лозовий, Микола Шиян, Олександра Нагімова, Сергій Трубін, Олександр Шадрін, Тетяна Гуляєва, Анатолій Гурнаков, Валерія Педан, Карина Мокроусова, Дмитро Попов, Максим Подоляк, Федір Ільяшенко, Влад Соколов, Олександра Тертична, Влада Колесник, Денис Сергєєв, Ігор Радванський, Яна Левченко, Яна Владимаренко, Олена Олійник, Олена Гаврилюк, Антон Щербина та багато інших.

На зміну ветеранам приходить молодь, яка несе нове бачення, нові ідеї. Сьогодні виховують і тренують дітей в Каховській ДЮСШ два молоді тренери з легкої атлетики – Олег Субота і Роман Корецький, стаж роботи у них невеликий, вони тільки розпочинають своє спортивне майбутнє.
З’являються й нові зірочки. Максим Пантелєєв – багаторазовий чемпіон України серед юнаків, кандидат в майстри спорту з бігу на 800 і 1500 метрів, фіналіст Чемпіонату Європи серед юнаків в м.Тбілісі (Грузія, 2016 рік) – 10 місце; Ніна Табунщик – чемпіонка області серед дівчат (біг 800 і 1500 метрів, 2017 рік); Юля Соловйова – срібна призерка Чемпіонату області (біг 100 і 200 метрів), 2017 рік. Аліна Чуєнко – чемпіонка області серед дівчат 2016 року, біг 100 метрів; Тетяна Мок, Настя Подоляк, Олександра Соболь – призери області з бігу на 100, 200, 400 метрів (2017 рік).

Продовжуючи більш ніж півстолітню історію та славні традиції, КЗ «ДЮСШ» щорічно готує спортсменів високих розрядів, перш за все, намагаючись дотримуватися головної мети – ростити гармонічно розвинутих, спортивних людей.
Власна інформація.

На фото: Кострікова Ольга, випускниця Каховської ДЮСШ, майстер спорту СРСР, учасниця першості Європи.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest