ОВОЧЕВИЙ КОНВЕЄР МИНАЄ КАХОВКУ?

 

Останніми роками за Каховським районом затвердився статус овочевої столиці Херсонської області і всієї України – завдяки передовим агротехнологіям і щедрим урожаям. Мільйон тонн овочевої продукції, вирощеної на полях району, – промовистий факт!

Але, схоже, овочевий конвеєр проліг мимо самої Каховки: городина з полів відправляється у далекі міста, закладається на зберігання у величезні холодильники або… переорюється, якщо є проблеми з її збутом. Та ще під час осінніх ярмарків деякі сільгосппідприємства привезуть її на продаж до нашого міста. А городянам доводиться задовольняти свій попит на вітамінну продукцію головним чином на Каховському ринку, де ціни «кусаються», або на стихійних базарчиках, де вона продається в кращому разі з кузова авто ( а найчастіше – просто з землі, з пилу-бруду). Навіть у баштанний сезон важко купити каховські кавуни і дині – їх привозять з інших районів області. Чому? Це так само дивує, як і хліб «Каховський», який випікають у Нікополі і привозять до нашого міста за сотні кілометрів. А яблука, перець, морква, буряки?
Чому в Каховці не реалізується овочева продукція з Каховського району? Фермери і керівники сільгосппідприємств, яким ми ставимо це питання, відповідають коротко: економічно недоцільно і збитково. Бо малий обсяг продаж не покриває витрат на транспортування, заробітну плату та й утримання самого овочевого кіоску. От якби був спеціалізований магазин, в який би вони поставляли вирощену продукцію…
Однак овочевого магазина в Каховці немає вже років з двадцять (були колись такі на житломасиві Свєтлово і в місті!). Про створення нового сучасного магазину на зразок «Дари ланів» немає й мови. Навіть споживча кооперація цей сегмент продовольчого ринку віддала на поталу перекупникам, які заробляють, наганяючи і штучно підтримуючи високі ціни на овочеву продукцію, вищі від її собівартості удвічі, а то й більше. Мало того, ця ж сама продукція в інших, більших віддалених містах, дешевша, ніж у Каховці…
Ось такий він зворотний бік слави овочевої столиці: від її сяйва не стає тепліше. Чи не час депутатам міської та районної рад звернути увагу на цю парадоксальну ситуацію і прийняти рішення на користь сільгоспвиробників, громадян і зрештою іміджу Каховки та Каховського району.

 

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest