Дитсадок у Чорнянці

Історія відновлення роботи дитячого садочка у селі Чорнянка тягнеться вже більше десяти років. Насправді ситуація, коли в селі з населенням близько чотирьох тисяч осіб немає дитсадка, натомість був геріатричний пансіонат, який працював заради 7 пацієнтів, яких обслуговували 22 особи персоналу, є дивною.

Вчора
З “мертвої точки” справа зрушила в 2016 році, коли голова Чорнянської сільради звернулась до народного депутата України Сергія Хланя з пропозицією про закриття геріатричного пансіонату та перепрофілювання його будівлі під дитячий садок.
Голова Каховської РДА Валерій Салтиков так коментував ситуацію: “Коли я прийшов на посаду голови райдержадміністрації, це питання вже висіло в повітрі, піднімалось на різних рівнях, але не вирішувалось роками.

Коли ми знову порушили цю проблему, зчинився шалений супротив: було багато зацікавлених осіб, щоб залишити геріатричний пансіонат навіть з одним пацієнтом. Про дітей ніхто не думав. Ми направили документи до Міністерства соціального захисту, депутат ВР Сергій Хлань особисто ходив з цими паперами і просив вирішити це питання. Саме після цих походеньок народилася крилата фраза від Сергія Хланя: «Для кожної бумажки потрібні ніжки».

На обласному рівні ідею дитсадка активно підтримав депутат Віктор Помазнюк, який пообіцяв вкласти кошти і допомогти Чорнянці зробити повноцінний дитячий садок.
Врешті депутати облради направили звернення в Мінсоцполітики з проханням про закриття Чорнянського геріатричного пансіонату. І в листопаді 2016 року було прийнято рішення про ліквідацію пансіонату з подальшою передачею будівлі на баланс сільради для створення там дитячого садка.

Сьогодні
Майже за рік після прийняття цього доленосного для Чорнянки рішення, ми звернулись за коментарями до Чорнянського сільського голови Ірини Хоми.

— В будівлі планується обладнати дві групи, орієнтовно на сорок дітей. Звісно, для такого великого села, як наше, це замало. Але ж треба з чогось починати. Згодом плануємо добудувати ще приміщення, адже розмір ділянки дозволяє. Наразі завершується процес підготовки проектної документації для встановлення в майбутньому дитячому садку автономної котельні з газовим обладнанням. З нового року підрядник розпочне ремонт. Роботи, вартість яких складає близько 5 млн.грн., триватимуть орієнтовно два роки, — розповіла Ірина Вікторівна.
Крім того, Ірина Хома висловала сподівання, що Сергій Хлань допоможе залучити кошти з держбюджету для будівельних робіт, адже він вже залучив на свій округ близько 70 млн. гривень саме на реалізацію соціальних проектів.

Отже, процес створення в Чорнянці дитячого садка повільно, через особисту протекцію (без якої, на жаль, і сьогодні ніякі важливі питання не вирішуються) народного депутата С. Хланя, але все ж таки просувається. Немає проблем, які неможливо розв’язати, є тільки людська зневіра та відсутність наполегливості. А злагоджена робота громади та її представників у владі завжди дають гарний результат.

Ірина Дахновська.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest