Рік роботи на посаді заступника з гуманітарних питань — що вдалось досягти

У листопаді минулого року було обрано заступників міського голови. Серед них — Володимир Федченко, робота якого полягає в опіці над гуманітарними питаннями міста. Простими словами — його увага там, де міська влада відповідає за дітей, молодь, спорт, культуру та освіту. Чи легко працювати в міському апараті, що вдалося зробити за перший рік роботи та які плани на майбутнє — у розмові із Володимиром Федченко.

— До обрання Вас заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ви не працювали в органах місцевого самоврядування. Чи легко вдалося «увійти в робочий процес»?

— У 2015 році я був обраний депутатом міської ради VII скликання. В листопаді 2016 року рішенням депутатського корпусу мене затвердили на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. За посадовими обов’язками мені випало займатися гуманітарними питаннями: освіта, культура, молодіжна політика, спорт, сім’я та діти.

За фахом я юрист, тривалий час пропрацював у податкових органах і, дійсно, прямого відношення до щоденної роботи на теренах молодіжної політики, культури чи спорту не мав. Тому доводилось багато читати, з’ясовувати, навчатись, спілкуватися з досвідченими працівниками цих галузей і, звісно ж, працювати разом з начальниками, спеціалістами відділів.

Хочу сказати, що одразу мене депутати сприйняли на цій посаді із засторогою, недовірою. Але згодом, і досить швидко, ми знайшли спільну мову й почали плідну співпрацю, склалися нормальні робочі відносини, націлені на позитивний результат — як і має бути. Я неодноразово доповідав депутатському корпусу і на засіданнях профільних комісій, на спільних засіданнях депутатських комісій, на пленарних засіданнях ради про плани роботи, доводив доцільність проведення певних заходів.

Завжди дослухався до думки депутатів, ми усі питання обговорювали, погоджували спільні позиції і вже з консолідованими й узгодженими проектами йшли до сесійної зали. Усе, чого вдалося цього року досягти у сфері культури, освіти, молодіжної політики та спорту, — виключно чітка взаємна робота депутатського корпусу та фахових спеціалістів відділів міськради.
— У Каховці постійно працюють різноманітні молодіжні програми. Які змогли реалізувати цього року?
— У листопаді-грудні 2016 р. на наступні 5 років рішеннями сесій міської ради були затверджені комплексна Програма “Молодь” та міська Програма розвитку Українського козацтва, які відомі каховчанам та досить популярні серед молоді. Впевнений, що ми змогли плідно та вдало попрацювати в цьому напрямку. Адже, згідно з міською Програмою «Молодь», відділом у справах молоді та спорту, спільно з іншими відділами міської ради, громадськими організаціями, ініціативними групами та активістами молодіжного життя міста було проведено 140 заходів та акцій (в минулому році — 101), в яких взяло участь 25257 (15407 — в минулому році) чоловік. Всього на реалізацію заходів в 2017 році було виділено 152 тисячі гривень. Крім цього, вперше за останні 10 років на міську Програму розвитку Українського козацтва виділено 20 тис. грн Згідно з програмою розвитку Українського козацтва проведено 58 заходів та акцій, в яких взяли участь 5776 чоловік. З міського бюджету були виділені кошти на Програму розвитку культури і духовності в обсязі 115 тис. грн. З них вперше з міського бюджету виділено 20 тис. грн. на поїздку до Польщі народного ансамблю танцю «Надія» на запрошення організації «Вспульнотапольска» і керівництва міста Ополе.
Взагалі, збільшення як кількості заходів за міськими програмами, так і кількості учасників, свідчить про зацікавленість молоді у суспільному житті міста.

— Що із спортом?
— Протягом року відбулося 276 спортивних змагань. Це, звісно, враховуючи відрядження на змагання (з олімпійських, неолімпійських видів спорту та інвалідного спорту) міського, обласного та всеукраїнського рівнів серед різних вікових категорій, в яких взяли участь близько 9 тисяч чололовік. Із загальної кількості заходів профінансовано за рахунок міського бюджету трохи менше половини — 118, кількість учасників профінансованих заходів

— 3,85 тис. чол. Та й загалом, цього року збільшилось фінансування спорту із міського бюджету, активнішими стали й меценати. На фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи у 2017 році відділу у справах молоді та спорту було виділено з міського бюджету 154 тисячі гривень, тоді як у минулому — 96 тисяч гривень. Звісно, що і цих коштів замало, щоб задовольнити всі спортивні потреби міста.
Вперше в XXI столітті ми отримали кошти на капітальні видатки для спорткомплексу «Олімпійський» в загальній сумі майже 1,5 млн.грн., зокрема на капітальні ремонти спортивних майданчиків, адміністративної будівлі стадіону, реконструкцію електричних мереж тощо.
За різними спортивними направленнями тільки на базі ДЮСШ нараховується 42 спортивні групи, в яких займаються спортом більше 500 дітей.

— Як цього року із міськими стипендіатами, чи побільшало молоді, якою може пишатися Каховка?
— Програма традиційно продовжує працювати і за це велика подяка Віктору Зубкову, керівнику відділу у справах молоді та спорту. Щорічно обирають кращих представників серед молоді міста, які отримують заохочення від міської влади — грошові стипендії. Варто зауважити, що на міську Програму «Стипендії міської ради для обдарованої молоді» вперше було виділено 18990 грн., таким чином розмір стипендії у цьому році склав 2000 грн., а вже на наступний рік ми просимо депутатів визначити розмір стипендії в сумі 2500грн. І кількість стипендіатів в цьому році теж рекордна — 9 чоловік.

— Яку роботу проведено у галузі культури в місті?
— Протягом року забезпечено повноцінне функціонування закладів культури. У 2017 р. продовжує користуватись попитом Каховська школа мистецтв, збережено сталий контингент учнів — 300 чоловік, з них 68 дітей пільгових категорій повністю звільнені від оплати за навчання. Хочу зазначити, що оплата за навчання дітей у період 2017/2018 не змінилася у порівнянні з 2016/2017 навчальними роками. Не гірша ситуація і з міським палацом культури «Меліоратор». На сьогодні, діють 26 клубних формуваннях, в яких беруть участь 1270 людей. Приємно, що спільними зусиллями, за підтримки депутатів міської ради, нам вдалося створити студію «Каховська школа кіно і телебачення», аналогів якій в Херсонській області навряд чи знайдеться багато.

Крім дозвілля малечі, ми попрацювали й над будівлями закладів культури: проведено підготовчі ремонтні роботи влітку, облаштували камерами відеоспостереження МПК «Меліоратор» та Каховську школу мистецтв. Адже умови, в яких проводять час наші діти, — мають бути більш, ніж гідними та безпечними. Саме тому перші кроки в цьому напрямку вже зроблено.
Вперше за багато років з бюджету розвитку виділено на придбання та капітальні ремонти закладів культури 2 млн. 673 тис.грн.

— Назвіть, на вашу особисту думку, найцікавіші мистецькі та культурні заходи року.
— Мене особисто потішило те, що протягом року часто спрацьовувала така форма залучення молоді до мистецтва як кінопоказ. Та навіть більше, нам вдалося показати не просто цікаві стрічки, а такі, що спрямовані на національно-патріотичне виховання. Ось деякі серед документальних фільмів: «Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918–1919 років» до 100-річчя української революції 1917–1921 років, «Народжені революцією», фільм студії «12 кадр» «Піски. Лицарі неба», фільм від студії «12 кадр», автор Катерина Стрельченко — «Паралелі». Звичайно, порадувала прем’єра документальної стрічки, створеної творчою дитячою студією «Каховська школа кіно і телебачення» на замовлення та при підтримці військово-патріотичних клубів «Каховка» і «Сокіл». Це той випадок, коли діти самостійно досліджували історію рідної землі не з архівних чи енциклопедичних даних, а за допомогою знайдених першоджерел.

Вже вкотре місто приймало симфонічний шоу-концерт «Hardy Orchestra», виступ якого не залишає слухачів байдужими. 17 грудня в МПК «Меліоратор» виступав народний артист України Віктор Павлик.
— Робота з дітьми та родинами — одна з найскладніших. Чи вдалося вам влитися в колектив, який опікується захистом прав дітей? Яка ситуація у цій сфері в Каховці?

— Як і кожного року, в місті проводились комплексні заходи щодо своєчасного виявлення сімей, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, й профілактики негативних проявів та насильства серед дітей, які проживають у таких сім’ях. Крім цього, постійно ведеться робота із неповнолітніми та малолітніми мешканцями міста, які вчинили злочини.

Важливо не допустити, аби дитина повторила свої помилки та змогла стати на нормальний життєвий шлях. Цього року проведено 80 спільних рейдів з перевірки закладів громадського відпочинку та харчування: кафе, барів та магазинів. За їх результатами складено 5 адміністративних протоколів на продавців кіосків та магазинів за статтею 156 частина 2 за продаж тютюну неповнолітнім. Крім цього, проведено додатково 130 рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Ринок», під час яких фахівцями виявлено 21 дитину, за якими відсутній необхідний батьківський нагляд, або ж батьки взагалі не знали, де знаходиться їхня дитина.

Звісно, перевірено умови утримання та проживання 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, серед яких 8 — проживають у Каховці. На щастя, жодних порушень прав не було виявлено. Перевіряємо і підприємства щодо дотримання умов праці неповнолітніх. Проводиться відповідна робота разом Каховською центральною районною лікарнею щодо профілактики та недопущення дитячої смертності.
Та хочу нагадати батькам, що виховання дітей є, в першу чергу, їхнім обов’язком, а вже потім держави та соціальних служб.

— Що із запланованого не встигли зробити цього року? Поділіться із читачами планами роботи на наступний рік.
— Враховуючи, що культурна галузь міста майже завжди фінансувалася за залишковим принципом, то майже увесь рік опікувався саме відновленням та ремонтом матеріально-технічної бази відділу культури. Якщо в галузі освіти таку діяльність досить успішно почав впроваджувати Михайло Гончар, а в спорті Віктор Зубков, то по культурі цими питанням переймалась вже Яна Вознесенська. Звісно, за один лиш рік не вдалося повністю відремонтувати МПК «Меліоратор», відновити спортивний зал СК «Олімпійський».

Маємо ще занедбаний кінотеатр, в якому плануємо розмістити молодіжний центр міста. Багато питань, пов’язаних за капітальними ремонтами освітніх закладів, перейшли на наступний рік.

Проте хочу запевнити, що все, що не встигли зробити в цьому році, стає першочерговим завданням на наступний рік з більш чітким уявленням як і що робити. Серед найближчих планів — хочемо встановити міні-котельню для Каховської школи мистецтв, оскільки попередні заходи з енергозбереження ми вжили. А ще цього року повністю замінять старі вікна та вхідні двері. Звісно, маємо й певні мрії — придбати мобільну сцену та акустичну апаратуру для неї. Це дасть змогу не витрачати кошти на її оренду та частіше проводити культурно-мистецькі заходи. Спільними зусиллями працюємо над збільшенням кількості спортивних майданчиків, заміною меблів у школах міста. Сподіваюсь, що наступного року трудитимемося ще більш плідно.

А на новорічні та різдвяні свята містян чекає відкриття двох святкових ялинок — біля районного будинку культури ім. Фрунзе 19 грудня та біля МПК «Меліоратор» 25 грудня, пройде вже традиційна новорічна дискотека та ще багато буде приємних митєвостей..
Спілкуваась

Олександра Мішина.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest