«Каховська лікарня не відповідає вимогам»

Суперечки між Каховкою і Новою Каховкою з приводу того, якому місту бути центром Таврійського госпітального округу, не припиняються. Попри те, що перше засідання його госпітальної ради пройшло ще 11 жовтня, у цьому питанні досі немає одностайної думки.

Саме засідання, як повідомляв «Новий день», завершилося скандалом: його вирішили саботувати представники Новокаховської міськради, називаючи хід його проведення фарсом. У Каховці ж вирішили відібрати «право центру» у сусіднього міста будь-якою ціною. З бюджету міської ради восени навіть виділили близько 3 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання, додав заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, котрий у прямому ефірі на «Скіфії» за­явив, що центром Таврійського госпітального округу буде… Таврійськ. «Логіка Балоня була дуже простою, адже в усій Україні всі госпитальні округи мають назву тих міст, де вони розташовані. І лише наш випадок є винятком. Адже зрозуміло, що Таврійськ, де немає взагалі ніякої лікарні, не може бути центром. Мені здається, Балонь просто помилився. Та й сказав він про це не в офіційній заяві, а в коментарі», — констатує перший заступник ново­каховського міського голови Леонід Чурсінов.

За його словами, всі принципи проведення засідання госпітальної ради в Каховці були порушені. «Наша позиція одна: якщо департамент охорони здоров’я ОДА не бере на себе сміливість поставити крапку в даному питанні, то нехай це зроблять фахівці», — додав він.

Ми попросили прокоментувати ситуацію директора департаменту Віктора Короленка. Він пояснив, що ніяких окремих рішень про «призначення» центру Тав­рійського госпітального округу взагалі не потрібні. Постановою Кабінету Міністрів затверджено порядок створення госпітальних округів, а також поділ лікарень інтенсивного лікування на перший (базовий) і другий рівні. Яка лікарня відповідатиме другому рівню, та й матиме право автоматично стати центральною в своєму окрузі.

— Що стосується засідання госпітальної ради у Каховці, то, на мій погляд, там усе було підстроєне. Та й самі його організатори ні з ким не консультувалися. В питанні центру Нова Каховка більш відповідає вимогам. Якщо Каховська центральна районна лікарня зможе досягти необхідного рівня, її статус з часом буде автоматично переглянутий. Але у мене є великі сумніви, що вона зможе відповідати потрібним вимогам, — зазначив Віктор Короленко.

Як пояснив «Новому дню» заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, для створення мережі госпітального округу визначається лікарня інтенсивного лікування, що є найбільш потужною на його території. А за нормативними документами адміністративним центром самого округу має бути населений пункт, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Олег БАТУРІН. Новий день
Фото – Херсонські факти.

5 thoughts on “«Каховська лікарня не відповідає вимогам»

 • Лариса Жарких
  30.01.2018 о 20:15
  Permalink

  В Каховке больница лучшая и медперсонал тоже,кто людей спросил почему мы в Новой Каховке лечиться или нет?Моей дочери делали МРТ головного мозга в Новой Каховке и диагноз поставили неправильно,у меня есть доказательства документально,и плюс к тому проезд дорогой и с больными детками добираться в Новую Каховку?Наша больница и наши врачи лучшие и я думаю многие будут против такого

  Відповідь
 • Milana Scherbanyuk
  31.01.2018 о 08:05
  Permalink

  А куда людей ложить будут?? Ещё не госпитальный округ а мест уже нету ни в роддоме ни в детском отделении, а если ещё Таврийск добавить, то людей к потолку наверное будут пристегивать, поскольку коридоры тоже будут заняты

  Відповідь
 • 02.02.2018 о 19:36
  Permalink

  Ойойой, как заговорили за “закрытие” больницы в Каховке, так сразу и врачи хорошие, и персонал внимательный. А иначе только жалобы никчемные писать можете

  Відповідь
 • 02.07.2019 о 09:22
  Permalink

  Люди! Это просто ужасс, а не больница! Систему придумали , а что с ней делать не в курсе. Ребёнок больной и не кто смотреть не хочет. Приехали в понедельник в больницу , а наш врач пошёл в отпуск. Есть врач который заменяет его, но он будет после обеда и не факт что будет. Что бы с больным ребёнком весь день в больнице не сидеть и к тому же мы не с Каховки. Мы пошли к другому врачу, нам сказали ваши проблемы. Тот врач получает зарплату за это пусть он вас и смотрит. А что мне делать с больным ребёнок ??? У нас на лице стрептодермия. Решила записаться в”понедельник” к тому врачу который заменяет , а мне говорят больных принимают в четверг, пятница, но я уже не кого не записываю. Как не записываешь? Как четверг , пятница? Вот и наши врачи!!! Такие молодцы! Ребёнок больной и так не кто и посмотрел!!!!! Сидят там и им все равно больной у тебя ребёнок или нет!! Безответственные!!! Вот они какие!’ Мне как маме очень больно смотреть на больного ребёнка , самолечением заниматься не могу. Приходится искать знакомых врачей, что-бы хоть кто-то помог . Помогите написать жалобу?!!!!!

  Відповідь

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest