На Херсонщині автобуси до сіл не доїжджають

Попри всі заяви районних чиновників, херсонська глибинка залишається без транспортного сполучення

«Автобусне сполучення з нашими селами близьке до нуля», — стверджує костянтинівський сільський голова Горностаївського району Олексій Кільдеров. «Ми вже не один рік б’ємося за налагодження рейсу до нашого райцентру. Адже людям треба добратися і до військкомату, і до лікарні. Щоб це зробити, доводиться робити величезне коло через Херсон або Дар’ївку. Я вже не знаю, що відповідати людям на їхні звернення», — додає лиманецький сільський голова Бериславського району Володимир Дмитрук.

Вирішити цю проблему ніяк не вдається і районним чиновникам — попри всі їх запевняння і втручання. Приміром, голова Горностаївської райдержадміністрації Олександр Єрохін нещодавно заявив про часткове вирішення проблеми з автобусними перевезеннями в його районі. Натомість Олексій Кільдеров розповів, як це «часткове вирішення» виглядає для Костянтинівської сільради.

— Нині у нас діє один повноцінний рейс Запоріжжя — Каховка. Його обслуговує мікроавтобус, який навіть не заходить в деякі села, приміром, у Дубівку. Раніше у нас ходив доволі зручний автобус Старолук’янівка — Херсон. Але протягом півроку його немає. Місяців 4—5 не курсує і автобус Костянтинівка — Горностаївка. Вдалося домовитися про тимчасове обслуговування маршруту Старолук’янівка — Горностаївка, але за 3 місяці автобус здійснив від сили 5 виїздів. Два тижні тому домовилися про нерегулярні перевезення з наших сіл до райцентру, там знайшовся більш-менш нормальний автобус і адекватний водій. Але в перший же день він заблукав, збився з графіка, і люди на зупинках просто розійшлися. Потім він не виїжджав через снігопад. 30 січня мав бути черговий рейс. Він проїхав півшляху з Горностаївки, проте на балці йому перегородила дорогу стіна зі снігу — і розвернувся назад. Подивимося, чи приїде він наступного разу, — говорить він.

За словами сільського голови, провести нові конкурси на автобусні маршрути неможливо через судову тяганину з колишнім перевізником — ТОВ «Компанія «Югтранс». Тож єдина можливість кудись виїхати з Костянтинівки — доїхати до Каховки, а там пересісти на автобус до Херсона. Або ж їхати зі станції Братолюбівка щоденним дизель-потягом Нововесела — Херсон. Проте проблему сполучення з райцентром він ніяк не вирішує.

Проблема ж Лиманця особлива тим, що проводити конкурси на автобусне сполучення між цим селом і райцентром можна тільки на рівні облдержадміністрації. «Відстань від Берислава до Лиманця понад 50 км, тому районна влада не має права проводити такий конкурс, — коментує перший заступник голови Бериславської РДА Ірина Дробиш. — «Югтранс», що обслуговував даний маршрут, уже відсторонений від цього. ОДА підписала договір з іншим перевізником, який теж не виконує свої зобов’язання. Тож ми направили туди відповідний лист-претензію і очікуємо на проведення нового конкурсу».

Олег БАТУРІН. Новий день

1 коментар до “На Херсонщині автобуси до сіл не доїжджають

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest