Здорові зуби – чарівна посмішка

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СТОМАТОЛОГА

Щорічно, 9 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день стоматолога, професійне свято тих, хто робить наші усмішки променистими.
Напевно, складно знайти людину, у якої ніколи не боліли зуби. Тому затребуваність професії стоматолога завжди була і залишається високою. Ця спеціальність є дуже важливою і поширеною.

Більшість людей бояться лікувати зуби. Для багатьох похід до стоматолога – це справжня трагедія, що супроводжується не стільки фізичними, скільки моральними муками. Тому людина, яка одного разу скористалася послугами лікаря, і при цьому залишилася задоволеною, наступного разу піде саме до нього. Пацієнт не соромиться своїх проблем і не переживає з приводу больових відчуттів перед знайомим лікарем.

Сучасна стоматологія має декілька спеціалізацій, наймолодша галузь – дитяча стоматологія, яка спрямована не лише на лікування постійних зубів у дітей. Її основна мета: догляд та лікування молочних зубів, які є основою майбутнього здоров’я дитини. Пацієнти дитячого лікаря – це діти і підлітки до 17 років. При лікуванні маленьких клієнтів лікар повинен брати до уваги всі вікові особливості, оскільки щелепи і зуби дітей в такому віці тільки формуються. Основне завдання фахівця – сформувати у дитини відсутність страху, зробити так, щоб похід до лікаря відбувався із задоволенням і залишив лише приємні враження. Тому дитячий стоматолог повинен вкладати в роботу не тільки професіоналізм, але й душу та серце.
Саме за такими принципами працює зубний лікар 1-ї категорії Таїсія Телештан.

Не дивлячись на свій досить молодий вік, Таїсія вже лікар зі стажем (10 років) і ні разу не пожалкувала про свій вибір. Лікар-стоматолог постійно займається самоосвітою, підвищує кваліфікаційний рівень, адже час не стоїть на місті і треба йти в ногу з прогресом. До того ж завжди поряд колеги (лікарі ТОВ «Каховська стоматологічна поліклініка»), які підтримають, порадять. Таїсія закохана у свою роботу і ставиться до неї дуже серйозно. Дитячий фахівець впевнена, що навики догляду за зубами потрібно прививати з самого малечку.

– Дбайливі батьки розуміють, – розповідає лікар, – що з появою перших зубів дитину необхідно привчати до щоденної гігієни ротової порожнини. Адже молочні зуби, як і постійні, увесь час знаходяться під загрозливим впливом бактерій. Проте їхня структура не така міцна, вони швидше уражаються карієсом і болять так само як у дорослих.
Дитячий стоматолог повинен крім професійних умінь, ще володіти навичками і знаннями психолога, оскільки заманити маленького пацієнта в стоматологічне крісло не так вже просто.
-Часом страх перед лікарем провокують самі батьки, – ділиться Таїсія, – адже слова типу «тобі не буде боляче», «нічого страшного» – вже насторожують дитину і вмовляти її стає важче.

Тож мабуть, попередню роботу з дитиною треба вести обережно, а ще краще – залишити цю справу лікарям. А це у молодих фахівців Каховської стоматологічної поліклініки виходить досить непогано, вони намагаюся зробити все, аби знизити рівень тривожності дитини: це якісь невеличкі подаруночки за терпіння, просто добрі слова…
Як відомо, діти відчувають серцем, ось вони і тягнуться до молодої, гарної, доброї жінки. Лікар вже має своїх маленьких пацієнтів, які лікуються тільки в неї.
Помилково багато батьків вважають, що молочні зуби лікувати не обов’язково, адже вони все одно випадуть. Тож лікарю доводиться терпляче розповідати про значення кожного зуба для організму людини, що у кожного зуба є свій строк. В основному батьки прислухаються до порад, ставляться з довірою до лікаря, що передається і дітям.

Мало хто задумується над тим, наскільки це нелегка професія. Існує таке поняття, як «професійне вигорання», його можна в повній мірі застосувати і до діяльності стоматолога. По-перше, лікар цілий день знаходиться десь за 30 см. від обличчя пацієнта, а це дуже маленька відстань, при якій будь-яка людина підсвідомо почувається некомфортно. По-друге, лікар отримує від пацієнта негатив у вигляді страху, болю, скарг. Отже, важливо навчитись контролювати свої думки та емоції.

Варто зазначити, що останні декілька десятиліть різко погіршився стан зубів у населення, не тільки в Україні, але й у всьому світі. Фахівці зазначають вплив оточуючого середовища: погана екологія, радіація, забруднення повітря, води, неякісна їжа. Тож діяльність лікаря-стоматолога пов’язана безпосередньо з великою відповідальністю.
Не секрет, що лікування стоматологічних захворювань обходиться в чималу суму. Як зберегти гаманець?
– Набагато дешевше не запускати свої зуби, – стверджує Таїсія Телештан. – Для хворого дуже важливо вчасно звернутись до лікаря, а для лікаря – правильно вибрати лікування хворому, адже в сучасній стоматології з’явилось безліч нових лікарських препаратів, змінилась техніка та підхід до хворого.

Дитячий лікар радить привчати дитину до перевірок зубів з самого малечку, коли ще немає ніяких проблем, і тому не виникне негативних відчуттів під час огляду. Необхідно проходити санацію порожнини рота один раз на півроку (і дітям, і дорослим) – це профілактика різних захворювань. Здорова ротова порожнина – це здоровий шлунок та весь шлунково-кишковий тракт.
Тож дотримуймося усіх правил, і чарівна посмішка та чудовий настрій нам забезпечені.

Олена Демченко.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest