Демократична школа

Фонд «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!» став невід’ємною ланкою у співпраці та співучасником впровадження в Каховській спеціалізованій школі №2 Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа».

Програму реалізує Європейський Центр ім.Вергеланда за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та співпраці з Мініністерством освіти і науки України, Радою Європи, Центром освітніх ініціатив та ІСАР «Єднання».
30 січня у Києві директором Каховської школи № 2 Галиною Соломахіною була підписана декларація про співпрацю та участь у Програмі «Демократична школа».

А протягом 6–10 лютого у Львові мультидисциплінарна команда з Каховки (директор Галина Соломахіна, заступник директора Галина Христофорова, голова батьківського комітету Ольга Орлова та менеджер соціальних проектів Фонду Ігоря Хомінця «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!» Юлія Компанієць) пройшла тренінгові навчання для шкільних команд в рамках Програми.

Отримавши багато корисних інструментів, методичного оснащення та емоційного запалу команда по поверненню до Каховки активно розпочала впроваджувати у школі № 2 демократичні ідеї для побудови демократичної школи.
Захоплюючим видався процес підготовки до втілення проекту у школі, який зацікавив та об’єднав учнів, представників громади, педагогічний та технічний колектив школи.

20 лютого вдало пройшов вступний тренiнг для вчителiв та учнiв Каховської СЗОШ № 2. Пiд час захоплюючих вправ всi занурились в атмосферу демократичностi, визначили для себе ключовi принципи демократiї. А пiсля перегляду мультфільму «Школа-фабрика» вирушили у вiртуальну подорож по школi-мрiї, одягнувши капелюхи-невидимки. Заключним етапом тренiнгу було визначення перших крокiв для побудови демократичного середовища у школі.

21 лютого у школі відбулась «Демократична нарада». Директор школи Галина Соломахіна ознайомила педколектив з основними напрямками роботи за програмою «Демократична школа» та провела інтерактивне занурення в світ правових документів, під час якого вчителі знаходили спільні риси Закону України про освіту та Європейської конвенції з прав людини, Загальної декларації прав людини, Конвенції прав дитини, Хартії Ради Європи.
23 лютого в стінах школи зібралась ініціативна група, яка бажає змін у школі — діти, батьки, вчителі та представники громади. За допомогою цікавих інтерактивних вправ група активно обговорювала демократичні ознаки, питання участі молоді у громадському житті.

Працюючи в командах, учасники тренінгу спробували сконструювати драбину участі молоді, яку порівняли з оригінальною моделлю професора соціології Роджера Харта. Під час рольової гри всі почули один одного, наочно побачили перевагу співпраці та партнерства дітей з дорослими в усіх сферах життя.

Приємним було те, що після завершення тренінгу зацікавлена молодь загорілась бажанням проводити подібні демократичні тренінги серед своїх однолітків, бути ініціативними та співпрацювати з дорослими.

Отже, всі налаштувалися на подальше спільне вирішення питань, які турбують учнів, батьків, вчителів, громаду та спрямували свої зусилля на розвиток справжньої демократичної школи.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest