Закривати РБК ім. Фрунзе ніхто не збирався. Доведено судом

Конфлікт між двома депутатами Каховської районної ради, який спричинив судові тяжби, виник рік тому, у 2017 році. Нагадаємо про що йде мова: депутат районної ради Олег Терещенко від партії БПП використав свою приналежність до газети «Каховські новини» і опублікував статтю, яка дискредитувала саму суть слова «правда»…

Вже другий рік газета “Каховська зоря” намагається відстояти своє право знаходитись в приміщенні, яке займала з самого початку свого існування. Але, нехтуючи Законами, які надають перевагу редакції на продовження договору, голова райради Т. Тертична та голова райдержадміністрації В. Салтиков вирішили кабінети редакції віддати іншій установі, начебто для покращення умов Центру надання адміністративних послуг при Каховській РДА.
Оскільки ситуація набула певного резонансу, депутати неодноразово збирались, щоб знайти консенсус. Так, одна з альтернативних пропозицій надійшла від депутата Каховської районної ради від партії «ВО «Батьківщина» О. Бойка — вирішити питання квадратних метрів ЦНАПу, використавши вільні приміщення районного Будинку культури. Відповідь не забарилась — того ж дня депутат районної ради від БПП О. Терещенко звинуватив О. Бойка у «бажанні» закрити РБК ім. Фрунзе, надрукувавши в інтернеті, а згодом і на сторінках друкованого видання “Каховські новини”, статтю з гучною, але недостовірною назвою “Депутат каховского райсовета А. Бойко предложил закрыть Дом культуры”.

Абсурдність ситуації полягала в тому, що ні відеофіксація, ні присутні свідки-депутати не стримали «майстра пера» видати черговий «перл», аби зайвий раз вилити бруд на опонента та редакцію «Каховської зорі».
Ситуація, яка мала місце на засіданні депутатських комісій, насправді, не варта виїденого яйця, але… відверта брехня, яку дозволив собі депутат Каховської районної ради від провладної партії, як мінімум, обурює.

Окремим цікавим моментом є покривання дій однопартійця головою райдержадміністраціїї Валерієм Салтиковим, за мовчазної згоди якого, дана ситуація і отримала продовження. “Каховська зоря” одразу звернулася до Валерія Салтикова за коментарем, оскільки голова Каховської РДА був присутнім на злощасному засіданні, але й на сьогоднішній час, ми не отримали однозначної відповіді на досить просте і однозначне запитання — “Чи пропонував Олександр Бойко закрити Будинок культури?”.

Перебуваючи одночасно з Олегом на одному заході, я розкритикував «власну думку» автора тексту, яку він потім і доводив в суді за позовом Олександра Бойка про захист честі, гідності, ділової репутації. Хоч Терещенко вже другий рік стоїть на своєму, але суди двох інстанцій визнали інформацію, яку опублікував вчитель/депутат БПП/кореспондент, недостовірною.
Тож постановою Апеляційного суду Херсонської області від 8 лютого 2018 року апеляційна скарга депутата районної ради Олега Терещенка та редакції газети «Каховські новини» на рішення Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 20.11.2017р. залишена без задоволення, а рішення суду першої інстанції — без змін.

Суд першої інстанції в своєму рішенні постановив: позов Бойка О. О. до Терещенка О. В., редакції газети «Каховські новини» про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди — задовольнити частково (в частині стягнення матеріальної шкоди суд відмовив, що Бойко О. О. не оскаржував).

Зокрема, суд зобов’язав депутата Каховської районної ради VII скликання Терещенка О. В. та редакцію газети «Каховські новини» протягом 10 днів з дня набрання рішення законної сили спростувати як недостовірну інформацію, через розміщення на офіційному сайті газети «Каховські новини» — www.kn.ks.ua, на сторінці газети «Каховські новини» в мережі Facebook та в друкованому номері газети “Каховські новини”.
Погано, коли можновладці користуються своєю владою. Погано, коли журналісти маніпулюють фактами. Ще гірше, коли “депутат-кореспондент” пише нісенітницю, в яку вірять люди. А найгірше те, що він не самотній у своєму “баченні”, бо має партійне прикриття.

Віктор Семененко.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest