Визначено розміри надбавок до пенсії за заслуги перед Україною

Мінсоцполітики затвердило Схему визначення розмірів надбавок до пенсії, на яку має право особа згідно із законом, залежно від заслуг перед Україною.

Так, 40% надбавки до пенсії отримають: Герої України; особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні; Герої Радянського Союзу; Герої Соціалістичної Праці; матері, які народили 10 і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Особи, нагороджені орденом Леніна; орденом Слави трьох ступенів; орденом Трудової Слави трьох ступенів отримають 39% надбавки.
Також передбачені надбавки в розмірі:

 38% – для осіб, нагороджених чотирма і більше орденами України та колишнього Союзу РСР;
 37% – для осіб, нагороджених чотирма і більше медалями «За відвагу»;
 36% – для повних кавалерів ордена «За службу Батьківщині в Збройних Силах СРСР»; осіб, відзначених почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР «народний».

Матері, які народили від 5 дітей і виховали їх до шестирічного віку, отримають від 35% надбавки до пенсії.
Батько отримує право на пенсію за особливі заслуги, якщо він виховував дітей до шестирічного віку в разі смерті матері, яка має право на надбавку, або позбавлення її батьківських прав. При цьому враховують виховання усиновлених дітей.

Крім того, надбавки до пенсії, зокрема, отримають: особи, відмічені почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР “заслужений”; особи, нагороджені двома орденами України або колишнього Союзу РСР; депутати чотирьох і більше скликань ВР АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських рад; особи, яким до 1 січня 1992 року було встановлено персональні пенсії республіканського значення.
Якщо за цією схемою розмір надбавок зменшується, то вони виплачуються в раніше встановленому розмірі.
Відповідна Схема затверджена наказом Мінсоцполітики від 27 грудня 2017 року № 2054.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest