Люди їдуть із села …

Майже у кожного з нас є родичі в селі або в якомусь маленькому містечку. Так що ми всі знаємо, що жити там складно: мало лікарень, крамниць, а з розваг можна знайти хіба що кафе або сільський клуб – сумнівне проведення часу. Про гідну роботу в таких місцях взагалі краще не згадувати. Тому, на перший погляд – крім копання картоплі там робити більше нічого.
Київ, Дніпро та інші великі міста розвиваються, а з маленьких населених пунктів люди їдуть в мегаполіси – це вже звична для України ситуація. Ніхто не хоче жити там, де немає перспектив.

Чому ж люди виїжджають з сіл?
Їх приваблює великий бізнес, який знаходиться в мегаполісі.
Більшість штаб-квартир великих компаній з іноземним капіталом розташовані в Києві, Дніпрі, Харкові. Саме там є хороша інфраструктура для бізнесу: бізнес-центри, дороги, транспорт, комунікації. Плюс – це просто престижно.

А на периферії – в маленьких містечках накшталт Каховки або в селах – немає перспектив, які дають мегаполіси, тому великий бізнес там не розвивається. Як наслідок, в таких містечках менше робочих місць і грошей. Люди прагнуть виїхати звідти в пошуках роботи. У кращому випадку вони їдуть тільки на день, а ввечері повертаються додому. Але часто виїжджають назовсім.

У Києві або Дніпрі кращі умови для життя
Всі прагнуть в міста побільше, тому що там більше можливостей, більше хороших шкіл, лікарень, магазинів, розваг – всього того, що робить життя зручнішим і безпечнішим.

Не розвивається місцевий бізнес
Ті, хто приїжджає до Києва на роботу, тут їдять, заходять в магазини, їздять на київському транспорті чи витрачають гроші іншим чином. Хоча могли б робити це у себе вдома – і розвивати економіку своєї “малої батьківщини”.

Як зробити так, щоб в селі стало добре жити?
 Створювати кооперативи
в селах.
Додати новий імпульс в сільське життя можуть аграрні кооперативи. Це об’єднання фермерів, які дозволяють вести сільське господарство ефективніше. Скажімо, фермеру потрібно обробити землю, але купувати трактор дорого. Тоді можна зібрати кошти і купити один трактор на кілька господарств. В цьому і полягає суть кооперативу – об’єднатися, щоб спростити собі життя. В Україні ж такі об’єднання не розвинені – і дарма.
 Надавати пільги для бізнесу, який відкривається в регіонах.

Люди будуть жити тільки там, де для цього є умови, а умови створює приватний бізнес. Держава, звичайно, теж, але роль бізнесу в цьому дуже велика: де працювати, як добиратися на роботу, де поїсти, відпочити, купити ліки, постригтися – це все до приватного бізнесу.
Коли люди масово кидають свої будинки і переїжджають в міста з більшим потенціалом, це тягне за собою багато інших проблем: неякісну медицину в порожніх регіонах, відсутність нормальної освіти, низький рівень життя. Подумай, а яким може бути рівень життя там, де немає роботи і ніхто не живе. І як багато людей захоче залишатися в місці, де немає перспектив.

На мій погляд Каховка, Нова Каховка і села – це ресурс для розвитку, який поки що мало використовується. Якщо в селі є агрокомпанія, жити там можна, якщо в місті є завод, там є хоч якісь перспективи. Але один агрохолдинг і один завод – занадто непостійне джерело заробітку, до того ж, навіть в такому питанні потрібна різноманітність – конкуренція. І для того, щоб система добре заробила, а люди зажили заможно, однієї децентралізації мало.
Подивися на німецьке село (на фото) або згадай казкові маленькі містечка Західної Європи.

Цього можна досягти і в Україні! Було б тільки бажання…

Вікторія Сергійчук, учениця 11 класу Червоноперекопської загальноосвітньої школи.

2 коментарі до “Люди їдуть із села …

  • 25.04.2018 о 20:10
    Permalink

    Ученица 8 класса. Очень помогло написать домашнее задание по географии! ❤️ спасибо!

    Відповідь

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest