НА ЧИЄМУ БОЦІ ПРАВДА?

Напередодні мітингу медичних працівників і мешканців Каховщини я намагалася зрозуміти, хто діє вірно — Каховська районна рада, коли намагається зняти майно з балансу ЦРЛ, чи лікарі, які виходять на акцію протесту з метою припинення дій районної ради щодо зняття майна з балансу Каховської ЦРЛ на користь районної ради.

Ознайомившись з документом “МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства”, в якому чітко прописано: “1.3.Алгоритм перетворення ЗОЗ із бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство”, я чітко зрозуміла, що ДЛЯ РЕФОРМИ МЕДИЦИНИ У КАХОВЦІ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗНІМАТИ З БАЛАНСУ ЦРЛ НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА ОСНОВНІ ЗАСОБИ, як то планувалося згідно проектів рішень ХХV позачергової сесії Каховської районної ради, яка відбулася 30 березня.

Ось самі проекти рішень: “Про приймання-передачу нерухомого майна спільної власності територіальних громад Каховського району з балансу Каховської центральної районної лікарні на баланс Каховської районної ради”; “Про списання основних засобів з балансу Каховської центральної районної лікарні”.
То що ж відбувається? Адже, згідно “Методичних рекомендацій”, у яких міститься таблиця, де покроково розписані діі щодо реформування комунального медичного закладу у некомерційне підприємство, комісія з перетворення готує акт передачі, що визначає майно, права та зобов’язання, які передаються до підприємства правонаступника. Чому зараз відбувається зняття з балансу ЦРЛ майна, приміщень тощо?
Чим більше я читаю документів, тим більше розумію, що правда на стороні медичних працівників, а районна рада дуже поспішає і не виконує інструкцію, прописану в “Методичних рекомендаціях”. Реформа медицини — складна справа. Інструкція покроково прописана. А “спєшка” дуже потрібна, вибачте, лише при “ловлі блох”.

30 березня мітинг медичних працівників та взагалі мешканців Каховщини проти свавілля районної влади, проти зняття з балансу Центральної районної лікарні приміщень та ігнорування потреб дорослого та дитячого населення району та міста відбувся. Люди обурені. Навіть зі світлої двоповерхової будівлі дитячу поліклініку в самому центрі міста переводять до першого поверху іншого приміщення, в менш зручному для дітей та батьків місці. Лише в минулому році у будівлі, з якої виганяють маленьких пацієнтів, було встановлено нові вікна. За іронією долі чи за задумом чиновників у темному коридорі значно меншого приміщення, куди вирішили перевести дітей, вікон майже немає.

На мітингу, як завжди, знайшлися представники влади, які за звичним сценарієм “розвішували лапшу на вуха”.
Дякуючи Богові, мої земляки — розумні люди, що не ведуться на різного роду провокації і навчилися відрізняти правду від брехні.Поступово під час мітингу та після нього каховчани переходили до зали на депутатські комісії та сесію Каховської районної ради. Саме там стало зрозуміло те, як будують демократичне суспільство жителі Каховщини і як їм перешкоджають.

Не зважаючи ні на правила етикету, ні на повний зал мешканців Каховщини, які прийшли з мітингу, на спільному засіданні депутатських комісій голова Каховської районної ради Тертична Т. С. не дозволила навіть закінчити виступ і договорити про суть конфлікту між райрадою та ЦРЛ, шляхи вирішення конфліктного питання і конкретні пропозиції начмеду Каховської ЦРЛ Мазур Олені Борисівні. Особисто я зрозуміла, що як тільки Олена Борисівна почала говорити те, що, можливо, не подобається Тертичній Т. С., вона почала перебивати Олену Борисівну і замість 10 хвилин, які начмед просила для закінчення виступу, Тетяна Станіславівна дала лише 3 хвилини.

І навіть частину цього часу вона забрала у Олени Борисівни своїми коментарями. Ось такий собі взірець демократії. Приймаючи, на мою особисту думку, щодо долі ЦРЛ невиважене і поспішне рішення, проти якого вийшли люди на мітинг, Тертична Т. С. навіть не дозволила договорити начмеду ЦРЛ по суті питання! Така неповага до представників громади в цілому і в тому числі до кожної людини окремо з боку голови райради Тертичної Т. С. обурила всіх небайдужих людей! Хіба такою повинна бути демократія? Хіба так повинні поважатися демократичні цінності, які є великим надбанням українського народу? Хіба так презентувала себе перед виборами Каховська районна влада? Але це був лише початок. Потім, на депутатських комісіях депутатам обласної ради Г. Гондаревій та В. Забєліну, начмеду лікарні О. Мазур та представникам громадськості пообіцяли створити депутатську комісію терміном на 2 місяці щодо реформи лікарні, а також пообіцяли відтермінувати розгляд питання щодо зняття з балансу ЦРЛ приміщень до кінця роботи комісії.

Але, коли на сесії дійшли до зняття з балансу лікарні приміщень, то депутати не наполягли на відтермінуванні цього питання строком на 2 місяці, як запевняли раніше. Більше того, слова просив юрист лікарні та начмед, депутат О. Мартиненко просив надати слово юристу ЦРЛ. Тертична Т. С. представникам лікарні слово НЕ НАДАЛА! Натомість вона оголосила перерву у засіданні і піднялася разом з депутатами на другий поверх у конференційний зал. Люди пішли за ними. Але депутати закрилися від людей на ключ. Свідки стверждують, що голова райдержадміністрації Салтиков Валерій виштовхав із дверей тієї зали жінку, сказавши при цьому, що зібралося стадо! Люди, яких депутати не пустили до зали, зібралися у коридорі і скандували:” ГАНЬБА! ГАНЬБА! ГАНЬБА!”.

Під ці ж слова депутати вийшли з конференцзали і перейшли до сесійної. Тертична Т. С., навіть не дочекавшись, доки всі депутати зайдуть до сесійної зали, відразу поставила на голосування болючі питання і депутати, незважаючи на протест людей, проголосували за зняття з балансу ЦРЛ споруд, за єдиною усною поправкою “крім комплексу лікарні у Свєтлово”.

Ось така собі демократія від Каховської районної ради і чиновників райдержадміністрації… Але ж справжня демократія — чи не найбільше надбання людства вцілому. Україна саме зараз прагне досягти Європейських демократичних цінностей. А чого прагне влада Каховського району?!
Демократія — це історія, яку пишуть люди, сповнені бажання домогтися поваги своєї гідності і прав людини, покласти край корупції, самостійно вирішувати свою долю, трудитися, відновлювати справедливість, брати участь у політичному житті. Особливо цього потребує наша країна та країни, які тільки стають на шлях демократичних перетворень. Україна йде своїм шляхом до демократичних змін в державі. Цей шлях нелегкий і политий кров’ю Героїв Небесної Сотні. Але ми повинні зламати стару систему і домогтися таких перетворень, щоб в нашій державі був реалізований основний принцип демократії: дотримання прав людини і їх пріоритет над правами держави.

Невже демократія повинна бути такою, як у Каховському районі?!
Хочу також наголосити, що поки що ні міський голова, ні депутатський корпус не подбали про те, щоби місто мало СВОЮ міську лікарню. У випадку, коли б Каховка об’єдналася в ОТГ з Коробками чи Малокаховкою, то наша територіальна громада мала би можливість отримати районні приміщення, які знаходяться на території міста, а це — і лікарня, і бібліотека, і інші будівлі. Тож, чому не поспішає міська влада — достеменно невідомо. Можливо на те є причини, про які залишається тільки здогадуватися?
Але, попри всі ці подіі — подекуди негаразди, подекуди перемоги, є дуже хороший момент в тому, що ми не мовчазне стадо, яке, понуривши голову, буде йти в те стійло, в яке його заганяють. МИ — ЛЮДИ, МИ — ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ, МИ ОБ’ЄДНУЄМОСЯ І МИ РАЗОМ ПОБУДУЄМО ДЕМОКРАТИЧНЕ

СУСПІЛЬСТВО, незважаючи на супротив окремих депутатів та чиновників. СЛАВА УКРАЇНІ!

Наталія Капустіна, громадський активіст.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest