Каховка-Трускавець – відстань дружбі не перепона!

Започатковане в 2016 році побратимство міст Каховки та Трускавця, ініційоване депутатами Верховної Ради Сергієм Хлань та Херсонської обласної ради Віктором Помазнюком, сприяє взаєморозумінню між людьми, пізнанню культури, історії Західної України та Півдня. За задумкою ініціаторів та організаторів побратимства – наш святий обв’язок довести, перш всього дітям, що Україна єдина і неподільна. А ще — стерти усталені стереотипи про відмінність Західної та Південної України у нашого підростаючого покоління.

Саме тому вже другий рік поспіль восьмикласники з Каховщини — переможці конкурсу «Напиши листа трускавецькому другу», їздять до Західної України.
Одним з пунктів екскурсійного маршруту став Львівський оперний театр, де каховчани вперше переглянули балет “Дон Кіхот”. Враження від побаченого були настільки емоційними, що усі фотографії, якими ділилися діти у соцмережах, розлетілися по всьому світу.

unnamed-(4)

Неймовірний захват викликала й екскурсія по будинку-садибі Степана Бандери, який більшу частину свого життя присвятив боротьбі за незалежність нашої рідної держави України.
Але, крім туристичного і краєзнавчого спрямування, організатори заходу досягли найбільшої своєї мрії: дружні стосунки не тільки учасників — мандрівників, а й педагогів та батьків школярів, стали наскільки чудовими і міцними, що можна впевнено стверджувати — Південь і Захід тепер справжні друзі!

У ці дні Каховщина на своїй щедрій землі теж прийняла трускавчан, переможців конкурсу “Напиши листа каховському другу”.

Кам’янська Січ, залишки фортеці Тягін — дивували своїми таємничими сторінками минувщини, а ділилися нею юні екскурсоводи-каховчани Олександра Пісміченко та Тимофій Супрун.
Гості зі здивуванням слухали розповіді про унікальне місце на Херсонщині загально-національного значення — Кам’янську Січ, засновану козаками після руйнування Чортомлицької Січі. Вона стала прихистком війська запорозького у важкий час та містом слави видатного кошового отамана Костя Гордієнка. Саме на берегах Дніпра на Кам’янскій Січі, свого часу, Кость Гордієнко та Пилип Орлик записали перші права і вольності війська запорозького, які лягли в основу першої європейської Конституції. Кам’янська Січ — це гордість України! Адже Конституція гетьмана Пилипа Орлика стала вищою точкою політичного мислення українців у XVIII столітті.

IMG_0461

Кам’янська Січ дуже цікава тим, що це, фактично, єдина територія, де можна проводити дослідження і робити висновок про життя і побут козаків. Тому що всі інші Січі вже затоплені.
Зараз на Кам’янській Січі головна святиня — це поховання Костя Гордієнка, який увійшов у світову історію як один з найвидатніших кошових отаманів
Запорозького козацтва.

Все це, та ще багато іншого, цікавого і невідомого їм раніше, дізналися гості.

А попереду у трускавчан — нові відкриття і враження, нові емоції та знайомства. Каховщина завжди рада своїм друзям!

Жанна КИСЕЛЬОВА. Фото Рустама КАСУМОВА.

сич

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest