Каховчани у КАховці на Одещині

18–19 травня відбулась мандрівка козаків та козачат Каховки “Козацькими стежками”. В її рамках був і пошук села Каховки Миколаївського району Одеської області. 18 травня увечері каховчани з Херсонської області добрались до одеської Каховки.
На півдоби кількість мешканців цієї Каховки збільшилась фактично наполовину. В селі проживає (за словами місцевих каховчан) аж 64 “душі”, а нас приїхало 43. От і рахуйте. Кількість місцевого населення в порівнянні з переписом 2002 року зросла на 10 чоловік і то за рахунок ромського населення. Село-привид, але ж природа та люди чудові!

Село, в якому фактично відсутня вся цивілізована інфраструктура! Зате місцеві люди себе називають (як і ми) каховчанами! За словами місцевого каховчанина, пенсіонера Якова (родом з Миколаєва), Каховка була заснована в 1837 році «якимсь» козаком з нашої Каховки, а депутат Левадівської селищної ради (Каховка адміністративно до неї входить) Буряченко Микола Миколайович повідомив, що достеменно про це не відомо тому, що фактично відсутні корінні жителі. За його словами, село було багате і мало декілька вулиць (зараз одна, з гучною назвою — Центральна), школу, магазин. Зараз нічого цього немає. Є тільки два сільських кладовища…

Під час голодоморів місцеві каховчани (як і каховчани з Херсонщини) виживали за рахунок рибалки. Буряченко М. М.: «комуністи не могли неводи та рибу з річки забрати, ось так і вижили». Каховська молодь (в основному учнівська) ходить пішки на гульки або до Левадівки (близько 3 км), до речі, в Левадівці є музей українського письменника Степана Олійника (він родом з цього села), або в село Ісаєво-Андрієво (близько 2 км). Протяжність Каховки близько 1,5 км. Протягом екскурсії селом ми побачили тільки 12 каховчан та ще одного «каховського» лелеку. Виживають за рахунок городів, дрібної торгівлі, розведенням худоби. Місцеві знають про існування херсонської Каховки. На левадівську пошту часто помилково приходили посилки та листи для нашої Каховки.

Так приємно було говорити місцевим: «Ви каховчани і ми каховчани» і до зустрічі в Каховці!».

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest