Все, що коїться навколо нас, справа наших з вами вчинків

Більше двох років минуло з того моменту, як каховські зоозахисники надіслали електронну петицію до місцевої влади з проханням вирішити питання безпритульних собак.

Ця необхідність була викликана великою кількістю “нічийних” тварин, погіршенням санітарно-епідеміологічного та екологічного стану міста, загрозою здоров’ю людей та загибеллю тварин через отруєння, спричинене людьми, які постраждали від нападів собак.
У 2017 році в Україні набув чинності закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, відповідно до якого, жорстоке поводження визначається як “знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, що завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі”.

Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю, в залежності від наслідків (загибель тварини), загрожує обмеження або позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини — обмеження або позбавлення волі строком на 3–5 років. Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю.

Для того, щоб зменшити напругу між двома полярними таборами — зоозахисниками та тими, кому заважають чотирилапі на вулицях міста, активісти поставили завдання владі створити муніципальну Програму зменшення чисельності безпритульних собак гуманними методами та їх вакцинацію від сказу. Пропонувалася ідея стерилізації, після якої унеможливлюється розмноження, і яка гарантує зменшення появи нових тварин на вулицях міста. Але депутатський корпус дуже довго не міг дійти згоди: відмовили волонтерам у створенні притулку для тварин, не захотіли переплачувати фірмі “Зооконтроль”з Харкова, сказали “ні” і державній ветклініці, яка теж пропонувала свої послуги.

І ось, нарешті, крига скресла. На сесії Каховської міської ради, яка відбулася в березні, прийнято рішення про виділення коштів на муніципальну Програму, виконання якої довірили О. Тернавському та його ГО «Таврійське товариство захисту тварин».
Як повідомив редакції газети “Каховська зоря” пан Олександр, два тижні тому в Каховці запущена програма “Відлов – стерилізація – вакцинація від сказу – випуск на місце ореола проживання” (на фото). Для перетримки відловлених тварин пристосоване приміщення на Промзоні, закуплено 10 кліток, обладнана операційна. Стерилізацію здійснює новокаховський ветеринар В.Кондаков. На даний момент вже простерилізовано близько 30 собак. Поки що, стерилізують контактних тварин, на вилов яких не потрібно багато часу (спецзнаряддя вилову організація теж придбала, а тим, хто може допомогти впіймати тварину, гарантують матеріальне заохочення).

Стерилізовані собаки реєструються в журнал обліку за номерами білої круглої кліпси, яка тепер “прикрашає” їхнє вухо. За місяць заплановано простерилізувати 50 тварин. У серпні — ще стільки ж.
О. Тернавський просить допомоги у каховчан, які на придомових територіях доглядають безхатніх собак, дзвонити на контактний телефон організації — 0955031344 та повідомляти про місцезнаходження тварини, яку бажано простерилізувати. Її заберуть, простерилізують і повернуть назад. І в наших з вами інтересах, щоб було прооперовано якнайбільше собак, щоб вулиці міста не переповнювали “весільні кортежі” агресивних тварин, а ми могли спокійно пересуватися вулицями міста.

Не забувайте й про причини агресивної поведінки собак. Це стосується як бездомних, так і домашніх. За статистикою особливо часто нападу піддаються діти та підлітки. Це пов’язано з поведінкою дітей, які проявляють надмірну активність, видають гучні звуки, можуть випадково заподіяти біль собаці. Тварина починає нервувати, стикаючись з такою поведінкою, побоюється агресії з боку людини і, як результат, нападає першою. Дуже часто тварина нападає, коли людина поруч з нею відчуває страх — вона реагує на сильні емоції, бо відчуває свою перевагу. Собака нападає, захищаючи свою територію, своїх цуценят, а також у відповідь на агресивну поведінку людини. Тож причиною агресії здорової адекватної тварини в більшості випадків є поведінка людини. Відповідно, запобігти напад людині, як правило, під силу. Варто не забувати прості істини спілкування з оточуючим світом і вчити цьому своїх дітей…

Та, не дивлячись на те, що в місті запрацювала програма регулювання розмноження тварин, нагальність створення в Каховці Центру захисту для останніх не зникає. Перепис домашніх тварин, їх чипування з занесенням в реєстр актуальне як ніколи. Бо не одними народженими на вулицях собаками та котами “багата” Каховка. Відповідальність за домашніх тварин з їх господарів ніхто не знімав, адже щодня в місті з’являються “втікачі” з нашийниками, яких іноді шукають, та не можуть знайти, але частіше все ж таки, це викинуті напризволяще істоти. Актуальне також і впровадження Програми примусової стерилізації домашніх тварин, бо якщо цього не зробити, то в коробках на смітниках та в інших найнесподіваніших місцях не перестануть з’являтись цуценята та кошенята (на фото внизу). А їх “добрі” люди викидають щодня десятками…

Варто також замислитись міській владі і над безконтрольним вигулом домашніх тварин на вулиці, над місцями вигулу для тварин, яких у нас не існує, і над оповіщенням населення, яке повинне прибирати екскременти своїх вихованців під час прогулянки. Роботи ще багато і розслаблюватись впровадженням однієї програми не варто. Тільки комплекс заходів дасть справжній, не тимчасовий результат.
Все, що коїться навколо нас, справа наших з вами вчинків або нашої бездіяльності. Не забувайте про це…

Жанна КИСЕЛЬОВА.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest