У результаті реорганізації лікарні – лікуватися жителям Каховщини доведеться у Херсоні

20 вересня було прийняте рішення районної ради № 560 «Про припинення юридичної особи Каховська центральна районна лікарня (ЦРЛ) в результаті її реорганізації шляхом перетворення». Наступним етапом впровадження реформи повинно бути створення комунального некомерційного підприємства (КНП) «Каховська ЦРЛ» та затвердження його Статуту. На офіційному сайті райради розміщено проект рішення «Про створення КНП «Каховська ЦРЛ» Каховської районної ради», додатком до статуту створена його приблизна структура. Однак в цій структурі закладу немає таких відділень: офтальмологічно-отоларингологічного, жіночої консультації, наркологічно – диспансерного, рентген-діагностичної служби, молочної кухні, відсутні посади завідуючого відділенням та старшої медсестри в інфекційному відділенні, завідуючого рентгенологічної служби, медсестри відділу запасів, процедурних медсестер, перев’язувальних медсестер в деяких відділеннях, старшої операційної медсестри хірургічного відділення, молодших медсестер операційних хірургічного відділення та інших. Ймовірно, Статут та примірну структуру розробляла голова комісії з реорганізації Каховської ЦРЛ Мазур О.Б., яка, на нашу думку, перевищила свої повноваження. Без обговорення в колективі на трудових зборах, без пояснень членам трудового колективу, що їх чекає далі, одноосібно, не повідомивши профспілку лікарні, прийняла рішення про видалення вище зазначених відділень та посад зі статуту установи, яка створюється. Хоча в статуті Каховської ЦРЛ вони всі присутні.

Все це, на нашу думку, може призвести до погіршення якості надання медичної допомоги мешканцям міста та району. Що робити хворим, які мешкають в селах, або коли виникають невідкладні стани, пов’язані з травмою ока, вночі або в вихідні та святкові дні, коли очне – ЛОР відділення відсутнє, як і цілодобова офтальмологічна допомога. Про це чомусь ніхто не думає. За найближчою кваліфікованою допомогою потрібно буде звертатися тільки в м. Херсон. Така ж сама ситуація з жіночою консультацією, наркологічно-диспансерним відділенням, рентгенологічною службою. Кожне з цих відділень надає спеціалізовану медичну допомогу для певної категорії населення. Хіба входить до повноважень голови комісії з реорганізації прийняття рішень, які погіршують умови праці працівників лікарні та унеможливлюють надання деяких видів медичної допомоги населенню міста та району.
У випадку, якщо вищезазначених посад та відділень не існуватиме в новоствореному медичному закладі, то відділення підлягають закриттю, посади скороченню, а працівників, які працюють у цих відділеннях, переведуть на інші вакантні робочі місця, відповідно до отриманої освіти, або звільнять.

Шановні депутати та мешканці міста! Звертаємось до вас з приводу порушення наших прав, як членів профспілки та трудового коллективу. Якщо на черговій сесії, яка відбудеться незабаром, районні депутати проголосують за цей додаток до статуту – вони візьмуть на себе відповідальність за надання несвоєчасної медичної допомоги мешканцям.
Зруйнувати надбання цих відділень, які роками працювали для людей, дуже легко, а створити нове, таке ж якісне – не завжди вдається.

Профспілковий комітет Каховської ЦРЛ та члени трудового колективу вимагають від вас детально проаналізувати ситуацію, яка останнім часом склалась навколо нашої лікарні, та прийняти правильне рішення, щоб всі мешканці міста та району мали можливість отримати доступну та якісну медичну допомогу.

Голова профспілкового комітету Каховської ЦРЛ та члени трудового колективу.

За інформацією Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, наданою голові первинної профспілкової організації КЗ «Каховська ЦРЛ» Богинській К.П.,фінансування вторинної і третинної ланки за новою моделлю розпочнеться лише у 2019 році і буде вводитися поступово до 2020 року.

До цього часу система на рівні вторинної ланки буде працювати так само, як вона працює зараз. Пацієнти в наступному році також зможуть звертатись до лікарів-спеціалістів напряму, без направлень та безкоштовно. Так буде тривати до моменту створення пакету гарантованих медичних послуг. Після цього, лікарі вторинки та третинної ланки приєднаються до реформи, направлятимуть звіти про надані послуги та отримуватимуть за них фінансування.

Тому Херсонська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України рекомендує постійній комісії районної ради з питань охорони здоров’я переглянути структуру комунального некомерційного підприємства «Каховська ЦРЛ» Каховської районної ради та залишити структуру закладу охорони здоров’я в теперішньому вигляді до створення госпітальних округів.

1 коментар до “У результаті реорганізації лікарні – лікуватися жителям Каховщини доведеться у Херсоні

  • 29.11.2018 о 22:28
    Permalink

    Жах! Така реорганізація направлена проти народу!

    Відповідь

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest