Борис Альошин: – А відступати нікуди: за нами – люди…

Добігає кінця нинішній сільськогосподарський рік. Видався він дуже складним: і через суворі погодно-кліматичні умови, і через зрослі ціни на електроенергію для поливу, паливно-мастильні матеріали, добрива, падіння цін на зерно та овочі. В таких тяжких умовах сільгоспвиробники зосталися сам на сам зі своїми проблемами і обов’язками перед державою та власниками орендованих паїв. На багатьох землях по деяких культурах (озима пшениця, яровий ячмінь) втрати становили 90%.
Але аграрії вимушені працювати за таких складних, особливо в останні роки, умов, бо відступати нікуди: за нами – люди…
ПП “Дніпро-А-Агро” – не виняток. Мобілізувавши всі фінансові та людські ресурси, скоригувавши, з урахуванням катастрофічної ситуації, плани робіт і напрямки діяльності, нам вдалося втриматися і навіть зробити заділ на наступний рік: на 800 гектарах зійшла озима пшениця, в доброму стані перебувають 440 гектарів ріпаку. Решта площ теж підготовлена до весняного посіву. Зібравшись з силами, розрахувалися сповна з усіма орендодавцями: кожен з 290 власників земельного паю (як богарної, так і поливної землі) отримав 5959 гривень орендної плати (з урахуванням податків), що становить 5% від вартості його земельної частки. В тому числі, кожен бажаючий отримав в рахунок орендної плати зерно кукурудзи (всього видано 187 тонн).
Щоб підтримати життєдіяльність підприємства, на початку року велику роботу виконали по розвитку бази для зберігання овочів – холодильників і складів. Там закладено продукцію, що забезпечить підприємство оборотними коштами.
Завдані втрати нічим не компенсувати, вони надто серйозні. Тому наступний рік буде роком не розвитку, а відновлення рівноваги: фінансових ресурсів вистачить лише для ведення посівної кампанії, а не закупівлі, скажімо, нової сільськогосподарської техніки. Розвитку завадять в першу чергу високі (28-32%) кредитні ставки: по суті, вони непосильні для аграріїв.
А найгірше те, що на рівні Мінагрополітики не відчувається розуміння втрат, яких ми зазнаємо в зоні дійсно ризикованого землеробства. І нинішній рік – красномовне тому свідчення: ми втратили більше половини валового доходу.
Тому згорнуто по максимуму всі виробничі і соціальні програми, усі фінанси спрямовано на найбільш важливі напрямки: зберігання овочів, розрахунки по орендній платі і податки. І все ж, зроблено один виняток: будівництво церкви у Чорнянці продовжується.
А наостанок я хотів би закликати (і про це вів мову на останній сесії районної ради) керівників сільгосппідприємств і жителів села: не йдіть на поводі у заїжджих бізнесменів, котрі з особистих міркувань і далекоглядних корисливих планів сиплять всюдибіч обіцянками, зокрема, по підвищенню орендної плати. Вони прийшли – і пішли, і от побачите, як орендовані ними землі почнуть передаватися в оренду. Але ж нам з вами на своїй землі ще жити і жити – разом!

Борис Альошин,
директор ПП ”Дніпро-А-Агро”, депутат районної ради.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest