Де і коли в Каховці з’явиться басейн?

З огляду на долю попереднього «ось-ось з’явиться» басейну, хочеться відразу написати – ніде і ніколи. І на це є ряд причин, головна з яких – непідйомна для міста фінансова складова обслуговування подібного об’єкта.

24 квітня 2014 року було проведено аукціон, на якому колишній кінотеатр «Спартак», а точніше те, що від нього залишилося, отримав нового власника, який, згідно з умовами продажу, зобов’язувався побудувати на тій території басейн. Станом на квітень 2019 року – басейн так і не з’явився, більш того, передумов очікувати, що будівництво водного об’єкта найближчим часом почнеться – теж немає.

Під час зустрічі з міською владою, в кінці березня цього року, народний депутат України від «Радикальної Партії» Д.Силантьєв запропонував посприяти в питанні будівництва подібного об’єкта на території міста, якщо міська адміністрація зробить зустрічні кроки. Раніше, він вже мав вдалий досвід роботи з Фондом Державного регіонального розвитку та представниками місцевої влади в інших містах України, де вже з’явилися, або реконструйовані подібні спортивні об’єкти. Тоді, в ході зустрічі, міський голова Каховки Андрій Дяченко повідомив, що плани з будівництва басейну в Каховці є. Правда, мова йде не про вищезгаданий об’єкт на території колишнього кінотеатру, а про самостійний проект у зовсім іншій частині міста: за словами Дяченка, в ході підготовки детального плану парку відпочинку, розташованого на території Свєтлово, на місці, де раніше знаходилися атракціони.

– На цій території планується виділити місце під будівництво невеликого плавального басейну для дітей. Щоб вони могли займатися спортом у міжсезонний період. У нас 300 сонячних днів, сонячні панелі дозволять економити на підігріві води, – сказав Дяченко.

Точних термінів, або будь-якої конкретики ми, звичайно ж, не почули. Власне, про парк, на місці вищезгаданого пустиря, розповідають уже декілька років, як і про інші реконструкції й можливі будівництва по місту, та тільки віз і нині там.

Втім, цієї весни перспектива появи басейну в Каховці стала реальнішою, ніж це було навіть у 2014 році. Справа в тому, що 27 березня Кабмін затвердив дві постанови про Порядок використання коштів на будівництво спортивних комплексів та басейнів, що регулюють умови надання субвенції з держбюджету на ці цілі.

Для отримання субвенції виконавчі органи рад повинні подати Міністерству молоді і спорту пропозиції про включення об’єкта інфраструктури в перелік об’єктів, на які планується направити субвенцію. Головні умови – забезпечити співфінансування в розмірі не менше 10% загальної вартості проекту, якщо мова йде про будівництво і 50% – якщо про реконструкцію. Також необхідна наявність проектно-кошторисної документації та інших необхідних документів.

Умови цілком реальні, але деякі з них, такі як передача гарантій належного забезпечення подальшої експлуатації і функціонування побудованого, ставлять під сумнів його реалізацію. В цьому і криється головна проблема, через яку фахівці не бачать можливості втілити проект басейну в життя.

– Думаю, що людей в місті, які проти басейну просто немає! Всі за! А далі? А далі найцікавіше. Необхідно знайти місце для басейну, виділити земельну ділянку, провести комунікації, виділити гроші на проектно-кошторисну документацію, виготовити проект і погодити його з різними службами. Після цього можна приступати до будівництва, по закінченню якого знайти гроші на найголовніше – його зміст і утримання, – розповів редакції один з фахівців, що займаються подібним будівництвом.- Це не один рік і міський бюджет це все не витягне. У Новій Каховці створили комунальне підприємство «H2O», яке цим займається другий рік. Спочатку шукали місце для басейну, потім вели переписку (боротьбу) з противниками басейну, потім вибили кошти з обласного бюджету. На сьогодні проект готовий приблизно на 95% і з міського бюджету там тільки невелика сума, вся решта – з області. Продовжується також процес узгодження.

У той же час, на даний момент в Каховці вже готуються як мінімум три великих проекти реконструкції спортивної інфраструктури, що говорить не на користь першочерговості будівництва басейну. Йдеться про три об’єкти на спорткомплексі «Олімпійський»: спортзалу (6 млн.грн.), тенісні корти (3 млн. грн.), майданчик для міні-футболу (3 млн. грн.). Крім того, планується автономне підключення електромереж на «Олімпійському», що теж коштує чималих коштів і ряд спортивних майданчиків по всьому місту, що вимагають ремонту і обслуговування. До слова, в цьому році на реалізацію всіх перерахованих вище проектів з міського бюджету не виділено ні копійки.

У підсумку, на головне питання: коли буде басейн, ми, чіткої і конкретної відповіді так і не знайшли. Єдине що ясно – люди кажуть “За”, а ось обставини – “Проти”.

Сергій МАКОГОН.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest