Каховчани підтримують будівництво яхт-клубу в місті

Згідно опитування, проведеного в групі «Каховська зоря» в «Фейсбуці», більшість жителів нашого міста не бачать нічого поганого в ініціативі депутата міськради і підприємця Руслана Романенко з будівництва яхт-клубу на прилеглій до Дендропарку території. «За» висловилися практично 900, з близько 1000 осіб, що пройшли опитування: з них 600 осіб однозначно не проти, практично 200 — згодні, за умови прийнятних цін на послуги закладу, ще близько 70 осіб — «за», якщо майбутнє заклад не обмежить доступ до берегової лінії. Противники подібного будівництва опинилися в абсолютній меншості — всього 30 чоловік, бачать у можливому яхт-клубі проблему.

Раніше мер міста Андрій Дяченко, виступив з різкою критикою будівництва, заявивши, що воно ведеться без дозвільних документів і загрожує території Дендропарку. Виходячи з цього, на останній сесії міськради було прийнято рішення про розробку техдокументації із землеустрою щодо інвентаризації земель природно-­заповідного фонду «Дендропарк» на площі 15 га, а не 10 га, як пропонувалося депутатами раніше. Таким чином, місце, де планувалася будівництво, може потрапити в захищену зону.

У той же час, про плани Романенко, міський голова, судячи з усього, знав давно, так як підприємець подавав необхідні документи до міськради, а сам проект повинні були винести на громадські слухання. Останні повинні були відбутися ще в минулому році, про що свідчить повідомлення на офіційному сайті міськради, але так і не були призначені. Варто відзначити, що до останнього часу перспектива появи яхт-клубу у Каховці взагалі нікого не хвилювала. Бажання відстоювати міську землю від забудови, за дивним збігом обставин, з’явилося лише після конфлікту Андрія Дяченко з депутатами щодо розподілу бюджету міста і підтримки ними жителів Мелітопольської, 194, де велося заважаюче мешканцям будинку будівництво.

— По суті проблема яхт-клуба народилась із-за позиції депутатів по Мелітопольській, 194 та бюджету. А взагалі для Дяченко почалась виборча компанія яку він прогнозовано будує на боротьбі із так званими «олігархами». А народу що? Бореться проти демонів — і добре, — каже Руслан Романенко.

Дивно звучить і сама аргументація міської влади, якої вони пояснюють несхвалення, здавалося б важливого для розвитку східної частини міста, та й Каховки в цілому проекту. Адже яку загрозу парковій зоні може завдати будівництво розважального комплексу, якщо на цій території ніколи не було ніяких дерев, а сама вона більше була схожа на звалище, ніж на природоохоронний об›єкт? Крім того, за словами підприємця, прохід територією як був так і залишиться вільним. Більш того проект передбачає наскрізні і не обмежені в доступі для городян, як пішохідні так і велосипедні доріжки, спорткомплекс і причал.

Щоб не залишити місця для усіляких спекуляцій навколо цієї теми, днями Руслан Романенко передав на суд громадськості детальний план по проекту, розмістивши його в інтернеті і вивісивши банер біля будівлі міської ради. Тож, на відміну від інших, розкиданих по всьому місту дерев›яних парканів, за якими планують тільки забудовникам відомі споруди, в цьому випадку — кожен бажаючий може дізнатися заздалегідь, що збираються реалізувати на даній території.

— Чи хотіли б ви, щоб на місці старої човнової станції біля Дендропарку, після ліквідації якої пару десятків років було сміттєзвалище, підприємець за свої гроші побудував сучасний комплекс з басейном, спорткомплексом, причалом, маяком та ін.? Зверніть увагу, за останні 4 роки в Каховці не було відкрито нічого значущого, крім як освітлення в Світловській парку і широко розрекламованого муралу на стінах очисної станції. Всі проекти «вмирають» по ходу п›єси, так як з них витягають гроші на зарплати чиновників адміністрації. Це практично перший великий об›єкт в епоху «розконсервації» і то за приватний капітал, — підтримав реалізацію проекту депутат міської ради Сергій Яременко.

Реалії такі, що сподіватись на якісь вагомі капіталовкладення з бюджету міста, не доводиться. Тому надія тільки на підприємців та їхнє бажання робити місто привабливішим та сучасним. Хотілося б згадати хоч один об›єкт подібного масштабу реалізований за останні 10 років у Каховці. Проте — не вдасться, адже нічого пригадувати.

Тепер шанс на розвиток хоча б частини міста є. Буде влада самостійно реалізовувати подібні проекти — добре. Якщо ні — дайте підприємцям спокійно і вільно жити і робудовувати наше місто.

Власна інформація.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest