З Каховки у Європу і не тільки…

Щорічно у другу неділю червня відзначають своє професійне свято працівники легкої промисловості України.
Легку промисловість Каховщини представляє молода компанія «Skanditex», яка динамічно розвивається.  До індустрії переробки харчових продуктів, сільського господарства, додалася ще одна галузь, яка фактично відроджується в країні.
Тож в переддень свята ми навідалися на підприємство, щоб дізнатися про сьогодення швейної фабрики, перспективи та плани на майбутнє.

ТОВ «Скандітекс» засновано у листопаді 2016 року. Вже у грудні цього ж року перша група майбутніх співробітників була направлена на навчання до Каховського професійного ліцею послуг.

У місті Ізмір (Туреччина) знаходиться  «сестринська» швейна фабрика, з якою каховське підприємство постійно комунікує, оскільки розробкою документації займаються саме турецькі колеги, ними ж проводиться і навчання наших спеціалістів. Турецькі колеги допомагали налагоджувати виробництво, спираючись на власний досвід, адже працюють вже 16 років.

Політика «Скандітекс» – виростити власних спеціалістів. Тож багато працівників проходили навчання  у Туреччині, а повернувшись звідти, ставали керівниками підрозділів, майстрами ліній, контролерами.

Офіційне відкриття швейної фабрики у Каховці відбулося 15 червня 2017 року. До цього часу, як розповіла Вікторія Шматко, керівник відділу збуту та маркетингу, швачки виготовляли тестову продукцію із оригінальних матеріалів. Це були, так би мовити, пробні вироби, які нікуди не відправлялися. І тільки  після перевірки тестової продукції замовником, отримали оригінальне замовлення і почали шити масово.

– «Скандітекс» є виробником дитячої продукції та авточохлів. Ми співпрацюємо з провідними європейськими брендами, уся продукція відправляється на експорт. Надаємо комплексні послуги, починаючи від планування матеріалів до поставки готової продукції. Свою справу ми розпочали із пошиття дитячих сумок-кенгуру. Спочатку виготовляли тільки одну модель, з часом асортимент значно розширився, – розповідає Вікторія.

На даний момент підприємство виготовляє 9 моделей «кенгурушок» із різних матеріалів: трикотаж, котон тощо, а також додаткові аксесуари до них – спеціальні подушечки. З кінця 2017 року асортимент доповнили дитячі шезлонги, а з березня 2019 почали шити чохли на машини на замовлення німецького автобудівного гіганта (поки тільки для двох моделей авто).

– Оскільки цей автоконцерн сперечається за 1-ше місце у світі серед автобудівних фірм, то асортименти та об’єми нашого виробництва поступово будуть зростати, – запевняє керівник відділу збуту та маркетингу.

На підприємстві використовуються новітні технології, обладнання, методи та процеси.  Для кожного продукту розроблене індивідуальне балансування, відповідно до вимог, тому виробництво складається з чотирьох виробничих зон: лінії з виробництва сумок-кенгуру;  лінії виробництва крісел-шезлонгів; – лінії з виробництва авточохлів; розкрійного цеху.

Сучасно обладнаний, просторий цех умовно розділений на робочі зони. Лінії збалансовані так, щоб все відбувалося послідовно. У виготовленні одного виробу бере участь багато людей. За кожним оператором (швачкою) закріплений стандартний набір операцій, після виконання яких, виріб передається наступному оператору. Кластер передається по лінії до контролера, а потім на упаковку.

Щодо якості продукції висовуються високі вимоги.

–  Матеріали, які використовуються для нашої продукції, постачаються із Європи, Туреччини та Південно-Східної Азії і пройшли сертифікації Oeko-Tex (стандарт якості продукції для дітей). Вся продукція експортна, вимагає європейського рівня якості, все жорстко стандартизовано. Наше завдання – слідкувати за тим, щоб продукція, яка випускається, відповідала вимогам замовника, –  говорить Божик Наталія, керівник відділу якості.

У кожній бригаді  контролер слідкує за якістю виконання роботи. І, звичайно ж, ніхто не відміняв самоконтроль. Якщо щось пішло не так, оператор звертається за консультацією до контролера чи майстра лінії. У випадку, коли  деталь, отримана від іншого оператора, не відповідає вимогам, з нею продовжувати роботу не можна. Оператори підходять до процесу серйозно та відповідально, підтримуючи якість на високому рівні.

Продукція, яка виготовляється на швейній фабриці, проходить 4 етапи якості: – міжопераційний контроль; чистка; фінальний контроль; IQL контроль (повторний вибірковий контроль).

Адміністрація підприємства турбується, щоб всі співробітники мали комфортні умови праці, кожна виробнича зона має свій графік роботи. Існує підвіз робітників за двома маршрутами: Любимівка-Каховка; Н.Каховка-Таврійськ-Малокаховка-Каховка. Розроблена навчальна програма та проводяться тренінги. На сьогодні у компанії працює 125 спеціалістів, серед них 90 – це оператори. Діє бонусна система, яка допомагає операторам стати однією командою та разом йти до поставленої мети, також існує система преміювання для заохочення співробітників.

Є  фіксована частина і преміальна. У середньому на підприємстві серед швачок  місячний заробіток складає 8, 5 тис. грн. (без відрахувань). Працівники з досвідом отримують до 10 тис. грн.

За словами Горбань Любові, начальника виробництва, все залежить від людини – хтось навчається швидше, хтось повільніше.

– Звичайно, праця нелегка, але робітники мають можливість, за рахунок бонусів, отримувати достойну заробітну плату,  до того ж, постійна робота, соціальні гарантії, можливість кар’єрного росту, – розповідає Любов Юріївна.

Так дехто із робітниць починав свою трудову діяльність оператором, але виявив уміння, організаторські здібності і після навчання зайняв посади контролера, майстра. Є оператори, які можуть виконувати будь-яку операцію на потоці. Одна з них – Яна Мозгова, професійна швачка, яка працювала на взуттєвій фабриці. А ось, наприклад, Ольга Федоруца, не маючи швейної освіти та відповідних навиків, претендувала тільки на посаду технічної робітниці, але зарекомендувала себе як перспективний працівник і зараз працює оператором у цеху виготовлення авточохлів.

– Запропонували спробувати – вийшло. Спочатку працювала на швейній машинці,  а ось зараз – на ультразвуковій машинці для спаювання швів. Не можу сказати, це легше чи складніше, адже кожна операція по-своєму складна. Мені дуже подобається, – поділилася Ольга.

Оксана Конюшенко, яка також вважається одним із кращих спеціалістів, розповідає: «Працюю на підприємстві вже 2 роки. За цей час відбулися відчутні зміни і в плані умов роботи, і в плані заробітної платні. Наша лінія – це вже спрацьований колектив, всі працюємо на результат».

Любов Горбань розповіла про роботу фабрики, провівши екскурс від вихідної точки (отримання тканини) і до завершення процесу – перевірки, пакування та зберігання готової продукції. Кожен етап цього ланцюжка дуже важливий та відповідальний. Існує вхідний контроль тканини: тут перевіряється кожен рулон на наявність текстильного браку (недофарбування тощо). Далі відбувається розкрій тканини на машині-автоматі – задається спеціальна програма, відповідно якої розкроюються різні види тканини для всіх ліній виробництва. Керує цією роботою Руслан Мухаір, старший оператор розкрійної машини. Цю відповідальну посаду Руслан займає всього декілька місяців. «Тільки влаштувався на роботу, як мене направили на навчання у Туреччину. Повернувшись, почав освоювати нове обладнання вже на місці. Раніше займався розкроєм тканини тільки вручну, а тут – все автоматизовано. Дуже цікаво! Складність полягає в тому, що кожного разу доводиться підлаштовуватися під певні тканини», – розповідає оператор. Його помічник, Володимир Ямковий, від роботи просто у захваті. Молодий чоловік говорить: «Дійсно, цікава робота, разом з тим, дуже відповідальна  – вимагає постійної уваги, адже кожна помилка може коштувати дуже дорого».

На підприємстві впроваджені, так звані, мотиваційні моменти – будь-який успіх лінії (ріст ефективності, засвоєння нового продукту) відзначається невеликими «приємностями», як то пригощання солодощами (при чому, смакують усі).

Директор ТОВ «Скандітекс» Олександр Таранішин розповів про перспективи та відмінності українського виробництва від турецького:

– Підприємство постійно здійснює реконструкцію: тільки цього року виробництво подвоїлось. Планується розширення виробничих приміщень (зараз ведеться робота з міською радою щодо території), установка нового обладнання, освоєння нових процесів, завдяки чому кількість робочих місць зросте до 220. Виробництво у Туреччині має 3 основні відмінності від нашого: – Більші потужності, відпрацьованіші процеси. Це зрозуміло, адже вони мають набагато більший досвід роботи у галузі.

– Вони «гнучкіші» через більшу кількість працівників, люди повністю взаємозамінні (сьогодні шиють «кенгурушки», завтра перейшли на іншу лінію і за кілька годин дають необхідну ефективність).

– Розвинений рівень кваліфікації. Мають досвід в середині організації і з ринку беруть вже досвідчених працівників (у нас – досвідчених одиниці, решта – навчені нами). До того ж 50 відсотків операторів у них – чоловіки, які є досить продуктивними.

Не дивлячись на все це, можна зазначити, що наша 1-ша лінія за півтора роки вже майже досягла такої ж продуктивності. Тож їх завдання – тримати теперішній рівень і зростати далі. 2-ій лінії необхідно тримати курс на зростання, ну а 3-ій, яка у квітні тільки запустилась, швидко освоїти вироби і до кінця року вирівнятися із «старшими». Все це реально, виходячи із кваліфікації наших співробітників. У зв’язку із відкриттям нової лінії – виробництво авточохлів, кількість вакансій збільшилась.  Ми завжди раді новим людям, головне, щоб ви мали бажання працювати.

Вітаємо з Днем легкої промисловості всіх робітників та фахівців  ТОВ «Скандітекс». Удачі вам та натхнення!

Підготувала Альона ЯХНО.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest