ВАНДАЛІЗМ, ЯКИЙ ВБИВАЄ: МІСТО ЗАПОЛОНИЛА РЕКЛАМА НАРКОТИКІВ

Коротка прогулянка практично будь-якими вулицями Каховки мимоволі виведе вас до дивних написів, якими вандали за допомогою фарби з балончика спотворюють фасади будинків, зупинкові павільйони і об’єкти благоустрою міста.

Разом зі словами «фен», «мет» фігурують акаунти з месенджерів, і все разом більше схоже на незрозумілу гру слів. Але це зовсім не забавка, особливо якщо знати, що від набору цих букв в інтернеті до смерті від невиліковної наркотичної залежності іноді потрібен всього один клік.
Масштаб проблеми вже давно перейшов будь-які свідомі рамки. Наприклад, по шляху до гімназії з жилмасиву Свєтлово в буквальному сенсі обмальований мало не кожен паркан, однак найбільш турбує громадян, що дана реклама з’являється біля шкіл і спортивних майданчиків, де займаються діти.

У минулому році ми вже писали про цю проблему і через декілька днів написи стали масово зафарбовувати. Але минуло небагато часу, як з’явилася нова «реклама».

У якихось випадках дані написи зафарбовують самі жителі, проте, враховуючи масштаб проблеми, схоже, необхідно єдине централізоване і вольове рішення, покликане її усунути. «Відлов» і відповідне покарання вандалів теж могло б послужити ефективним заходом.
Розкрити подібні злочинні групи наркодилерів вкрай складно, зізнаються правоохоронці. Але все ж їм вдається затримувати злочинців. За словами начальника каховської поліції Олексія Войчик, поліція не залишає без уваги існуючу проблему, але зафарбовувати стіни не може, це прерогатива власників і влади міста. Це й не дивно, адже згідно з правилами благоустрою, стежити за станом фасадів є обов’язком саме тих людей, яким вони належать.

У свою чергу зусилля правоохоронців спрямовані на виявлення виробників і розповсюджувачів наркотичних речовин. З огляду на останні заяви прес-служби відомства, певні успіхи на цьому терені є, але, як завжди, – цього ніколи не буде достатньо.
Законом передбачена кримінальна відповідальність для продавця та покупця – до 8 років за ґратами. Однак головна складність сучасних методів збуту через той-таки месенджер полягає у відсутності живого контакту, тому довести злочин непросто. Активісти часом самотужки борються з наркодилерами, просто замальовуючи їхню рекламу. Як приклад, місцева влада могла б розглянути питання залучення активних громадян та комунальних служб для допомоги в цій роботі, забезпечивши їх матеріалами – фарбою чи інвентарем. В інших містах замість написів лишають прапори чи нові послання із закликами до добра. Але ніхто не дає гарантій, що реклама на цьому місці не з’явиться знову.
Власна інформація.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest