Каховка-Трускавець: дружба у тисячу кілометрів

«Салют, любий друже! Вперше пишу справжнього листа, не знаючи до чиїх же рук він потрапить…», «Пишу тобі цього листа і уявляю нашу зустріч. Дуже хочу побачити тебе і познайомитись…», «Привіт, мій незнайомий друже! Пише тобі друг з Херсонщини…» – саме з таких слів почалося знайомство та дружба між підлітками з Каховки та Трускавця, незважаючи на відстань у тисячу кілометрів.

Вже третій рік поспіль проводиться конкурс «Напиши листа трускавецькому другу», завдяки якому восьмикласники з протилежних куточків нашої країни можуть знайти собі нових друзів, побачити відмінне та спільне між щоденним життям та побутом Півдня та Заходу України.
Ініціатором такого проєкту у 2017 році виступив каховський фермер, депутат обласної ради Віктор Помазнюк, якого підтримали влада м. Трускавець і м. Каховка, передбачивши необхідне фінансування. Практичною реалізацією проєкту займалися управління освіти Каховської міської ради (Михайло Гончар, Оксана Круковська), відділ освіти (Орест Лобик, Інна Форемна) й відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Трускавецької міської ради (Роман Коваль).

Цього року, наприкінці травня, двадцять сім юних каховчан відвідали Трускавець. Попри дощову погоду, вони були у захваті від теплої атмосфери та гостинного прийому. Подорож розпочалась з екскурсії легендарним містом Лева. Вже в Трускавці каховчан чекала насичена програма: відвідини садиби І. Франка у Нагуєвичах, музею Михайла Біласа, Урич-Тустані з кулішем та елементами гри «Джура». І звичайно, все заплановане і не заплановане відбувалося в одній компанії – каховських і трускавецьких школярів. Знайомство та зустрічі з однолітками у трьох школах Трускавця відбувалися за окремим планом. Найбільше запам’яталися дітям: місцева шкільна рок-група, квест «Трускавець – місто здоров’я», колективне виконання гаївок та неформальне спілкування.

Після усіх днів, проведених разом, було дуже складно повертатися додому, адже кожен знайшов собі друга, з яким було важко розлучатися.
А вже в середині червня їм судилося зустрітися знову, адже 31 восьмикласник з Трускавця приїхав до Каховки. Кожен був у захваті від можливості провести ще кілька днів разом зі своїми товаришами. Зустріч на Херсонщині розпочалася з автобусної мандрівки по козацьким місцям, яку для наших гостей провів почесний отаман Каховського козачого товариства Микола Огданець. Цього ж дня, надвечір у п’ятій школі зібралися діти та вчителі, учасники проекту 2017-2019 років. Вони з задоволенням переглянули відеофільм про пригоди дітей у Каховці та Трускавці двох минулих років, на екрані ожили яскраві спогади (фільм знятий та подарований за сприяння В. Помазнюка).

Наступного дня була проведена оглядова екскурсія містом, наші друзі ближче познайомилися з його історією, насолодилися красою Каховки. Екскурсію провела практикантка управління освіти міської ради, учасниця обласного проєкту «Профікемп» Волощук Ангеліна, яка точно знає, що Каховщина – це місце, куди варто приїхати! Потім на трускавчан чекала зустріч з міським головою Андрієм Дяченком. Він привітав наших гостей та подарував гостинці, які нагадуватимуть їм про Каховку та цю незабутню подорож.

Знайомство з Каховщиною продовжилося у «Маленькій Голландії» (на фото), цікавому місці нашого краю. Екскурсію по господарству провела учасниця обласного проекту «Профікемп» Демченко Богдана. Просто казкове місце, де росте шафран, спаржа, лаванда і саме почали розцвітати поля неперевершених лілій, зігрітих нашим південним сонцем. На згадку бажаючі могли зробити маленький букетик з лаванди власноруч.
А потім була дорога до моря. Ми їхали херсонськими полями і наші трускавецькі друзі бачили те, про що читали в книгах, як козаки на гарячих конях їдуть по розпеченій сонцем землі, між достигаючими пшеничними полями…

І ось, нарешті, довгоочікуване тепле, спокійне море, яке начебто чекало на гостей. Тож решту свого відпочинку каховські і трускавецькі діти провели на Арабатській стрілці, спілкуючись, розважаючись, засмагаючи та плаваючи.  До речі, всі дні перебування трускавеських друзів на Херсонщині були сонячними, і вони на собі відчули особливість нашої кліматичної зони та гідно витримали випробування сонцем та спекою.
Через три дні ми проводжали засмаглих трускавчан додому. На прощання подарували книжку нашого каховського письменника Віктора Вальда, удостоєного відзнакою «Коронація слова» – «Останній бій Урус Шайтана».

Проєкт користується популярністю у молоді обох міст. Реалізації якого сприяють команди педагогів з обох регіонів, які також стали просто рідними за цей тиждень. І так само як діти, обіймалися, плакали і сподівалися, що зустрінуться знов.

Такі знайомства і подорожі запам’ятовуються на все життя. Наші юні каховчани та трускавчани доводять, що дружба може існувати на великих відстанях і навіть, коли ви дуже далеко, пам’ять та серце будуть берегти ці спогади, як найдорожчій скарб.

Ангеліна Волощук, практикант управління освіти Каховської міської ради.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest