Безгосподарність, відсутність відповідальності і контролю — найбільша проблема Каховки

«Ех, зробити б це містечко комфортним, із задоволенням би повернулися сюди жити», — кажуть всі мої знайомі, які виїхали за кордон, причому не тільки в Європу.

Останні роки я все частіше замислююсь — чому така розруха скрізь? Семирічний досвід управління сімома будинками дає мені підстави стверджувати, що у нас немає того стрижня, який любить своє містечко. Візьмемо багатоповерхівки. Перший шок я отримала багато років тому, коли на сесії міськради почула, що на один багатоквартирний будинок виділили з наших грошей 600 тис.грн. на заміну системи опалення та водопостачання. Щоб було зрозуміло, сьогодні заміна системи водопостачання в 6-ти під’їзному будинку обходиться в межах 60 тис.грн. Дивлюся останній розділ запланованих витрат з бюджету — купівля квадрокоптера для виконкому, два вимощення для ОСББ — разом 400 тис.грн.

Якщо проаналізувати всі витрати, то неозброєним оком помітно, що багато чого можна зробити в рази дешевше. Вчора бачу на Набережній ремонтують дах в жеківському будинку — ви ніколи не навчите людей піклуватися про своє майно, якщо будете просто «закатувати» бюджетні гроші їм в дах. Можете кидати в мене камінням, але більшість дахів не вимагають для ремонту тих грошей, на які робиться кошторис. Останній приклад — Пушкіна, 132. Кошторис 500 тис., а за фактом там не потрібно переклеювати весь дах. Сама полізла, сама помацала, вказала на проблему, і… кошторис зменшується в п’ять разів. Люди на зборах приймають рішення підняти внески до 5 грн.за м.кв. і провести ремонт. Це маленький приклад, таких прикладів можна навести сотні за всіма видами ремонтів, за всіма кошторисами.

Тих чиновників, хто почне обурюватися, готова розбити в «пух і прах» — давайте кошторис, розкладу по поличках. Висновок — безгосподарність, відсутність відповідальності і контролю (такого як в ОСББ). Не буду говорити про відкати тільки тому, що ніхто не підтвердить — підрядник не хоче втратити об’єкти, а замовник — гроші з повітря. ОСББ відкрили таку інформацію по наших грошах, що волосся дибки піднімається. Неможливо залишатися байдужим, знаючи, що все через п’яту точку робиться. Коли починаєш навчати владу як робити, вони кричать, що Мартинова піариться. Люди, для яких намагаєшся чесно і максимально правильно рятувати їх нерухомість, мають нахабство тебе ще й у крадіжці звинувачувати, а про те, як розтринькуються наші податки нашими «обранцями», ніхто з народу навіть не замислюється. Про який порядок ми говоримо?.

Р. S. Це не передвиборча агітація — це роздуми людини, яка на практиці зрозуміла суть виразу: «Чому бідний, бо байдужий».

Лілія МАРТИНОВА, голова правління асоціації ОСББ «Спільна справа».

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest