ЗАПІЗНІЛА ДЕКОМУНІЗАЦІЯ У КАХОВЦІ ЗНЕСЛИ ЩЕ ОДИН ПАМ’ЯТНИК РАДЯНСЬКОЇ ЕПОХИ

2 серпня місцеві жителі помітили, що зникла скульптура воєначальнику радянських часів Михайлу Фрунзе, що знаходилась на п’єдесталі на набережній Каховки.

З 2015 року пам’ятники лідерам і героям громадянської війни і російським революціям початку ХХ століття підпадають під закон про декомунізмацію і повинні бути прибрані. Втім, у Каховці демонтаж затягували, не в останню чергу через супротив городян, більшість з яких не бачила нічого поганого у збереженні пам’ятки.

— Часи СРСР — це теж історія, якою б вона не була, поганою чи хорошою. 10–15 років тому це нікому не заважало, чому саме зараз? Це ще «жити по-­новому» не закінчилося?.. — пише депутат міської ради Сергій Яременко.
Інший депутат міської ради Олександр Глущенко згадав, що раніше, коли це питання підіймалося серед депутатів, то було направлено звернення для роз’яснення можливостей збереження пам’ятника і була отримана схвальна відповідь:

— Був лист навіть від Порошенка! Знесення на розсуд громади!!! — згадує депутат.
В той же час, він пропонує чудову альтернативу радянському пам’ятнику:
— В одному з найкрасивіших місць Каховки має бути монумент на честь засновників міста!!! Але я маю дуже великий сумнів що так і буде, — розмірковує Глущенко.

Разом з тим знайшлася в місті і численна когорта прихильників декомунізації. Вони, починаючи з 2017 року, робили численні звернення до правоохоронних органів, щодо зволікання керівництвом Каховки з демонтажем пам’ятника Фрунзе. 1 серпня 2019 року представники поліції повідомили, що за зволікання виконання закону про декомунізацію проти міського голови Андрія Дяченка буде відкрите кримінальне провадження, тож надалі чекати не стали. І вже наступного дня, рано-­вранці, доки більшість городян ще спали, розпочався демонтаж об’єкту. За 30 хвилин пам’ятник зняли і відвезли на територію КП “КТП”. В майбутньому його можуть перевезти на територію краєзнавчого музею, де вже знаходиться знятий у 2014 році вождь пролетаріату. Що буде знаходитися на нині пустуючому постаменті — невідомо, чиновники стверджують, що лише розглядають це питання. Проте, за аналогією з пам’ятником Леніну, на місці якого так нічого і не з’явилось, чекати доведеться довго.

Власна інформація.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest