Жителька Берислава поширювала фейки про коронавірус

Свою діяльність жінка координувала з окупаційною владою «ДНР» і «ЛНР».

На Херсонщині викрили інтернет-пропагандистку, яка поширювала фейки про коронавірус, сприяла дестабілізації в регіоні і нагнітанню паніки у населення.

За повідомленням пресслужби обласного управління СБУ, жителька Берислава адмініструвала декілька спільнот із загальною чисельністю майже 100 тисяч підписників в одній з заборонених в Україні соціальних мереж.

«Попередньо встановлено, що жінка підтримує контакти з бойовиками «ДНР» і «ЛНР» та координує свою діяльність з адміністраторами інших сепаратистських груп. У соцмережах вона періодично розміщувала заклики до повалення конституційного ладу в Україні, пропагувала ідею створення так званої «Новоросії», – йдеться в повідомленні СБУ.

Після запровадження в країні карантину пропагандистка пристала на новий «тренд» і почала поширювати в соцмережах фейки про коронавірус. У рамках раніше відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 110 КК – посягання на територіальну цілісність і недоторканість України – правоохоронці провели обшуки за місцем її проживання. Вдома у жінки виявили комп’ютерну і мобільну техніку з матеріалами, що доводять її протиправну діяльність. Нині триває досудове слідство, вирішується питання щодо повідомлення жительці Берислава про підозру.

Нагадаємо, що раніше поліція за поширення в соцмережах фейків про коронавірус склала протокол на жительку Олешок. Серед них, за словами спікерки обласного главку поліції Тетяни Пшонь, була інформація нібито про шахрайські дії медиків під приводом проведення тестів на коронавірус та про розпилювання у повітрі над Херсоном «дезінфекційних ліків» проти вірусу.

Олег БАТУРІН.

Джерело

Дякуємо за відгук!