Протистояння в Любимівській громаді ніяк не вщухає

Кадрові питання досі залишаються не вирішеними.

З четвертої спроби не вдалося заповнити ключові вакантні посади в Любимівській селищній раді Каховського району. 24 лютого на її черговій сесії вже вкотре опозиційно налаштована депутатська більшість заблокувала частину кадрових та деяких інших питань.

З мінімальною перевагою в 1 голос вдалося обрати лише секретаря селищної ради. Нею стала Валентина Жужа, обрана від партії “Слуга народу”, яка працювала на цій посаді в попередні роки.

Проте частина депутатів заявила, що це рішення є нелегітимним, оскільки Жужа нібито не мала права брати участі в голосуванні. Вони послались на нову норму щодо конфлікту інтересів у Законі України “Про запобігання корупції”, яка набрала чинності 30 грудня 2020 року. Натомість представники селищної ради намагались пояснити, що ця норма не стосується обрання секретаря процедурою таємного голосування.

Депутати навіть спробували взагалі зняти з порядку денного сесії всі кадрові питання. Але безуспішно. Вони пояснили, що всі ці проєкти рішень не були належним чином оприлюднені, бо не містили прізвищ кандидатів на вакантні посади. Це очевидне порушення Закону “Про доступ до публічної інформації” визнав голова Любимівської громади Сергій Коновалов. Однак запропоновані ним вдруге кандидатури Олени Бугайової на посаду старости Василівського старостинського округу та Лариси Шакало на посаду керуючої справами виконкому селищної ради так і не набрали потрібної кількості голосів. Не підтримали депутати й іншу кандидатуру на посаду старости — Олександра Коршманюка, — запропоновану, за словами Коновалова, жителями старостинського округу.

Народні обранці відмовились затверджувати актуальну для громади “Програму запобігання африканської чуми свиней, високо патогенного грипу птиці та інших заразних хвороб тварин на 2021 рік”. Причому, вони так і не змогли пояснити, що було не так з цим проєктом рішення.

Коли ж почали розглядати блок земельних питань, частина опозиційних депутатів заявили, що вже відпрацювали 2 години, як було передбачено затвердженим регламентом проведення сесії, встали і пішли. За словами селищного голови, народні обранці ведуть себе таким же чином і на засіданнях постійних депутатських комісій. “Посидять дві години, встануть і підуть собі. І байдуже, що не всі питання вдалося розглянути”, — пояснив він.

Нагадаємо, що вакантною в Любимівці залишається посада й першого заступника селищного голови.

На думку Сергія Коновалова, у опозиційної більшості на першому місці стоять власні амбіції, а не бажання працювати на користь громади. Сам він був обраний головою від партії “Слуга народу”. Його ж опонентами виступають депутати від “ОПЗЖ”, “Нашого краю”, “Нам тут жити!” та деякі самовисуванці.

Олег БАТУРІН.

Джерело

Дякуємо за відгук!