Афганістан – не просто назва…

афганці25 грудня виповнилася 33-тя річниця введення обмеженого контингенту радянських військ в Афганістан і 23-тя – утворення Української спілки воїнів Афганістану. З цієї нагоди в клубі воїнів-інтернаціоналістів відбулася урочиста зустріч, на яку зібралися учасники бойових дій на території інших держав.
«Пам’ятаємо і шануємо!» – таким був лейтмотив цієї зустрічі. Мова – про півмільйона радянських воїнів, що пройшли через горнила цієї війні, 14751 з них не повернувся додому: їх вшановано скорботною хвилиною мовчання. Таку невеселу статистику навів прапорщик запасу Олексій Бабенко. Міський голова Олександр Карасевич відзначив, що інтернаціоналісти не лише виконали свій патріотичний обов’язок, вони залишилися вірними воїнській присязі, а тепер несуть молодому поколінню правду про війну, про солдатську доблесть. Побажав мирного неба і родинного затишку і подарував організації воїнів-інтернаціоналістів диктофон, щоб збирали і зберігали спогади.
Керівник організації Наталя Скін щиро подякувала О.Карасевичу і начальнику управління праці та соціального захисту населення Андрію Скрипніченку за всебічне сприяння і допомогу. Її колега, лідер районної організації, Костянтин Мєшков особливий наголос зробив на тому, що спілка для воїнів-інтернаціоналістів стала дороговказом, що допоміг їм зрозуміти і знайти своє призначення у повоєнному житті. І головним досягненням двох останніх років роботи є те, що вони – разом: дружні і згуртовані, приходять на допомогу побратимам і (таке життя) проводжають їх в останню путь.
«Афганістан – це не просто географічна назва, а тугий клубок відчуттів і переживань», – пройнялася настроями афганців заступник голови райдержадміністрації Тетяна Тертична. Вона привітала і передала сердечні вітання від голови райдержадміністрації Володимира Сторчака, побажала всім стійкості і оптимізму.
І знову пролунали імена каховчан, котрі не повернулися з Афганістану.
Бойове минуле згуртувало не лише афганців, а всіх, хто зі зброєю в руках виконував свій воїнський обов’язок далеко від рідної домівки. Цього року виповнилося півстоліття подіям, широко відомим як Карибська криза, і менш відомій операції «Анадир». Цього дня заслужені нагороди отримали воїни, що брали участь у тих давніх подіях на далекій Кубі – Сергій Фальковський і Микола Коваленко, поділилися спогадами про сонячні й тривожні дні служби на острові Свободи.
Головний редактор газети “Каховська зоря» Володимир Менисенко провів паралель між героями Великої Вітчизняної війни і учасниками так званих конфліктів, котрим довго довелося добиватися визнання. І що б там не писали опісля історики, як би не оцінювали події тих років, незаперечним є факт: радянські солдати, моряки, офіцери чесно виконували свій інтернаціональний обов’язок, в чому були переконані й непохитні навіть до останньої миті в їхньому житті. Бо всі були виховані патріотами своєї Батьківщини. “Каховська зоря” продовжуватиме широко висвітлювати життя воїнів-інтернаціоналістів.
Тепло вітала воїнів-інтернаціоналістів голова міської асоціації інвалідів «Довіра» Людмила Причина, християнський благодійний фонд «Краще життя». А директор ПП «Полімер-Агро» Володимир Рожко подарував їм чайний сервіз. А на завершення – воїнам-інтернаціоналістам було вручено державні нагороди, відзнаки УСВА, сувеніри й подарунки. І, як завжди, спогади і обговорення насущних проблем.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest