Ведуча популярного телеканалу СТБ, херсончанка Тетяна Висоцька:

DSC_8543a

– У професію привів мене за руку батько

– Тетяно, сьогодні Ви телеведуча популярного телеканалу СТБ, Вас знає уся Україна. Народилися і виросли у степовій Херсонщині, починали диктором на “Скіфії”, як опинилися на столичному телебаченні?
– Дякую за такі гарні слова та високе обізнання. До речі, цього літа буде 15 років, як я поїхала «підкоряти» Київ. Мені пощастило – по-перше, тому що у професію привів за руку батько-журналіст, нині Заслужений. (Генеральний директор телерадіокомпанії “Скіфія” В.Долина – прим. автора). По-друге, тому що я втрапила в ті часи, коли Херсонське телебачення активно шукало і розвивало юні таланти. Саме завдяки цьому з-поміж інших я поіхала на курси підвищення кваліфікації до столиці. У цей час формувався Новий канал і шукав журналістів-репортерів. Після кількох спроб мене взяли до штату. Пробігала я з мікрофоном «по полях та заводах» шість років.
– СТБ створило багато різних і цікавих проектів-шоу: “Україна має талант”, “Танцюють усі”, “Х-фактор”, “Врятуйте нашу сім’ю”, “Фермер шукає дружину”. У пост-шоу “Зважені і щасливі” Ви, Тетяно, виступаєте ведучою. Коли Ваша ласка, розкажіть трохи про “кухню” телеканалу.
– Кухня дуже складна – Ви самі перелічили цілу низку енергомістких та складнопобудованих за виконанням проектів, за якими стоять сотні людей. В усякому разі, я певна, що за потужним і якісним розвитком стоять небайдужі люди – молоді, амбітні та сміливі. Якщо говорити зокрема по проектах, то є такі, які знімаються і монтуються, а є прямо ефірні. Найбільше нервів, звісно, з останніми. Адже треба передбачити будь-які форсмажори, треба підготувати все до дрібниць, і щоб все «вистрілило» за сценарієм.
– Хто працює над Вашим іміджем?
– На каналі є служба стилю, головний стиліст разом з керівництвом обговорюють, яким саме хочуть бачити ведучу або ведучого, які характерні риси треба підкреслити, який образ створити. Згідно з цим підбирають речі та грим.
– Дизайн Вашого одягу Ви створюєте самі?
– Ні, до цього не доходять руки та мозок. В мене просто є улюблені речі, з тих, що вдягала на програми, а є не дуже. Я можу відмовитися одягати щось, якщо категорично себе в цьому не бачу. Але таких випадків за сім років роботи на СТБ було раз або два.
– Ви є самодостатня?
– Питання в лоба. Відповім руба – ні. Я не вірю, що є бодай одна самодостатня людина у світі хоча з однієї причини – ми всі прагнемо любові, визнання та інших гараздів. А це – не самодостатність.
– Яких рис не сприймаєте в людях і що найбільше цінуєте?
– Брехливість, ницість, підлість, інтриганство та слабкодухість. Я можу навіть інколи виправдати такі риси, але важко їх сприймаю, я досить категорична людина. Найбільше ціную почуття гумору, мужність і на противагу – благородство та великодухість.
– Що любите читати?
– Взагалі люблю напівмістичне та новаторське. Але останнім часом все більше тяжію до класики – перечитую Чехова, Набокова, Достоєвського. Потім сперечаюся з друзями про грані їхніх талантів – адже у зрілому віці такі автори сприймаються зовсім інакше, ніж за юнацьких часів.
– Часто сниться рідна Херсонщина, де живуть Ваші батьки, “Скіфія”, де працюють Ваші колеги, друзі?
– “Скіфія” якось не сниться, найчастіше сниться батьківська дача та бабусина хата. Такі сни завжди полишають слід яскравих вражень на кількадень.
– Ви є фаталістка? Яка формула Вашого успіху?
– Якщо чесно, я то фаталістка, то оптимістка – в залежності від настрою. Словом, я звичайна жінка та людина. Немає ніякої формули – я просто дуже хотіла жити і працювати в Києві. І дякую долі, що вона мене в цьому підтримала.
– Чи ділитеся своїми творчими планами з друзями?
– Звичайно, хоча і друзів, і планів у мене обмаль – вистачає поточної роботи та круговерті.
– 2013 – Рік Змії, та нумерологи несхвально відгукуються про цифру 13. Для Вас рік буде дуже насиченим і відповідальним. Чи зважаєте на застереження астрологів?
– Я, скоріш за все, прислухаюся. Справа в тому, що я сама за Китайським гороскопом Змія. Так що зміїною шкірою відчуваю, що на мою голову грядуть якісь зміни. Але – побачимо, може, то вже настращали. Цифру 13 не оминаю, чи, швидше, вона не оминає мене, нічого поганого вона мені поки не зробила.
315736_372320752862730_1683121821_n– Розкажіть про Ваших дітей і чоловіка. Чим вони займаються?
– Чоловік Олексій, до речі, теж херсонець, працює випусковим редактором новин «Вікна» каналу СТБ, щоправда, зараз ми в різних змінах. Старший син Станіслав вчиться в 5-му класі, дуже любить конструювати і мріє стати архітектором (на фото). Молодшій доньці Таї виповнилося півтора роки, поки що вона займається тим, що розкидає конструктор старшого та катає на іграшковому візку ляльок.
– Яку роль відіграє телевізор у Вас вдома?
– Досить суттєву. Або дивимось дитячі телеканали, або новини, або «відпочивальні» для мозку серіали на кшталт «Інтернів».
– Ваші побажання трудівникам сонячної Херсонщини ?
– Душа сонячного півдня клекотить і в мені. Тож бажаю, нехай сонце буде теплим і лагідним, а праця – приємною та добре оплачуваною. Здоров’я, натхнення, любові та звершень!

Володимир МЕНИСЕНКО,

Заслужений журналіст України.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest