Піснею розбудимо весну

пысняОсь уже два тижні в сільських клубах, будинках культури лунають музика й пісні: звітують творчі колективи. У 8 сільських радах відбулося 7 звітних концертів: 10 березня в Червоноперекопському СБК виступали аматорські колективи п’яти клубних закладів (в тому числі й Заозерного та Ольгівки), 16 березня естафету продовжили Роздольненська, Чорноморівська, Костогризівська й Семенівська сільради, а минулої неділі – Василівська й Любимівська.
– Раніше ми робили акцент на творчих колективах, але зараз вирішили відновити традицію проведення звітних концертів в рамках обласного огляду-конкурсу «Мистецтво рідного села». На меті – не лише підвищення виконавської майстерності колективів сільських закладів культури, а й поліпшення розвитку самодіяльного мистецтва на селі в цілому, ширшого залучення до участі дітей і молоді, – розповідає начальник відділу культури Каховської райдержадміністрації Валентина Денисюк. – Підсумки будуть підбиті на районному огляді-конкурсі, але вже зараз можна відзначити прекрасну хореографію семенівських аматорів сцени, театральний колектив з Чорноморівки, а Роздольненський СБК порадував хореографією та вокалом водночас. До речі, у Чорноморівці зробили для себе відкриття – вокальний талант школярки Тетяни Томнюк: це справді самородок! Готується до першого виступу на районній сцені новий чоловічий вокальний ансамбль Червоноперекопського СБК. Навіть маленька Ольгівка представила на огляд танцювальний і драматичний колективи. Василівка здавна славилася театральним жанром. І що важливо: активну участь у художній самодіяльності бере сільський голова Тетяна Шутько. На більшості концертів були присутні керівники сільських громад, чого, на жаль, не скажеш про Костогризове, де концерт проходив у переповненій залі, Роздольне, Чорноморівку… Певне розчарування викликав творчий звіт у Любимівці: проходив у холодному неспорядженому фойє будинку культури, зовсім не схожому на сценічний майданчик. Та й глядачів було обмаль.
Любимівка теж славиться своїми талантами: це й знамениті «Любимівські співаночки», унікальний колектив ложкарів, гармоніст від Бога Володимир Сінокоп та співачка Тамара Аістова, навіть є свій сурмач – Віталій Якимов, який віртуозно виконує «Неаполітанську пісню». Але для творчого зростання потрібна справжня сцена. Продовжуючи сказане, слід зазначити, що селищний голова Михайло Мотрюк сердечно подякував самодіяльним артистам за ту втіху, яку вони дарують громаді, адже без них не обходиться жодне свято. А наостанок вручив їм грамоти, дітям – солодкі подарунки. Доводиться тільки шкодувати, що у звітному концерті взяли участь учні лише однієї школи, а Любимівська ЗОШ №1 залишилася чомусь осторонь.
Наступний звітний концерт відбудеться у Кам’янському СБК, де, як повідомила його директор Лідія Мороз, готується вишукана концертна програма.
На фото: юні таланти Любимівки і Роздольного.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest