Фельдшер села Петропавлівка

 

Незважаючи на свій юний вік, фельдшер Іван Рибчак уже встиг завоювати щиру повагу і вдячність сельчан – за його людяність, уважність, компетентність, готовність прийти на допомогу у будь-який час доби. Коли чотири роки тому молодий чорнянець, випускник Бериславського медичного коледжу, був направлений до Петропавлівки, спочатку нелегко було йому звикати і до віддаленості степового села, і до його солонкуватої води, і до не зовсім належного стану будівлі фельдшерсько-акушерського пункту…  Але йшов час. Іван Петрович відчував опіку Червоноперекопської сільради, поступове налагодження місця його роботи (встановлення огорожі, ремонти, закупівлю найнеобхіднішої апаратури); не залишали без допомоги й поради і колеги-медики: як з Каховки, так і його шанований тезка з Червоноперекопської сільської лікарні Іван Петрович Ващенко. І поступово молодий фельдшер зрозумів: Петропавлівка уже стала йому теж рідною: тут він купив будинок, сюди привіз любу дружину, тут народилося двоє його діточок, тут живуть добрі люди, які потребують його допомоги. У більшості своїй це літні петропавлівці, але близько 100 осіб з 400 постійного населення – молодь до 18 років. Щороку село стабільно поповнюється 7-8 новонародженими. Так має бути і в 2011-му: натепер у Петропавлівці четверо діточок до року і ще три жінки знаходяться на обліку по вагітності. А те, що в селі є круглорічно діючий дитсадок та початкова школа (а при ній – літній оздоровчий табір), дає надію, що так триватиме й далі. У свою чергу, Петропавлівський ФАП активно співпрацює з цими дитячими закладами: слідкує за санітарним станом та харчуванням, проводить лекції, надає невідкладну допомогу…  Загалом, за словами Івана Петровича, «Швидку» викликають нечасто:  3-4 рази на рік; здебільшого вдається впоратися «своїми силами».  1-2 рази на місяць у сільському клубі І.Рибчак проводить бесіди з населенням та самостійно творює й вивішує медично-просвітницькі бюлетені. Чудовим помічником молодого фельдшера є молодша медсестра-прибиральниця Анна Петрівна Шмеріна (на фото), чий стаж роботи в ФАПі вже незабаром дійде до 30-річного ювілею. Завдяки цій ласкавій, охайній та працелюбній жіночці будиночок фельдшерсько-акушерського пункту зустрічає відвідувачів чистотою, затишком і упорядкованістю.  В недовгому майбутньому Центральна районна лікарня обіцяє провести до закладу прісну проточну воду і закупити 3 апарати УВЧ. І вже зараз кожні 3 місяці до ФАПу навідуються лікарі-спеціалісти з Каховки, щоб на місці оглянути петропавлівців та надати їм професійні консультації. Ось і того разу, коли ми спілкувалися з Іваном Петровичем, у приміщенні ФАПу вели прийом лікарі: гінеколог Лариса Коваль, невропатолог Людмила Пшеннікова та педіатр Лариса Сєнова.

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

1 коментар до “Фельдшер села Петропавлівка

 • 17.12.2017 о 03:43
  Permalink

  Шукаю …информацию о данном районе )Очень приятно читать о тех,которые находятся в “заглавках”и пользуются уважением в данном районе В свое время, я так же ,после БМУ: проходил практику и практиковал в ЧЕРВОноп.больнице,вместе с гл.врачем -И.П.Иващенко, и С.П Иващенко ….
  Сейчас ,у меня просто теплые воспоминания ,о них,…. и коллективе,КОТОРЫЙ меня принял в свое время, большой уклон/поклон и признание …Всех помню и уважаю …
  С уважением, Виталий Ш.,фельдшер Красноперекопсой участковой больницы
  На данный момент-уже, врач -анестезиолог
  Удачи и процветания

  Відповідь

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest