Мистецтво живиться любов’ю

P1570775Чепурна й привітна (бо готувалася до зустрічі гостей) степова Семенівка приймала у себе культармійців з усього району. Біля сільського будинку культури з самого ранку – святкова метушня: йшли останні приготування. І на очах виросло містечко – селище культурного типу «Витівне»: на вулиці постала традиційна «Корчма», стенди-фотозвіти про діяльність аматорів сцени майже всіх клубних закладів Каховщини.

 Саме з цього незвичайного містечка й почався творчий звіт аматорських колективів Каховщини «Мистецтво рідного села», присвячений 90-річчю утворення Каховського району. Членів журі і поважних гостей (в їх числі – заступник голови Каховської райдержадміністрації О.Вакулич) традиційним короваєм зустріли господарі свята: народний аматорський ансамбль «Вербиченька» (кер.В.Мальчевська) і господиня Г.Семешко (фото зліва). Гід Еміль Вахідов (з Дмитрівського СБК) провів їх вулицями цього незвичайного містечка. На вулиці Горло-панській їх зустріли ансамблі народної пісні «Любимівські співаночки» і «Надія» (Кам’янський СБК), учасники художньої самодіяльності з Цукурів і Сергіївки (фото справа), на Шкеребертній – ансамбль ложкарів з Любимівки, на Вихилясній – народний ВІА «Глорія» та зразковий танцювальний колектив «Оксамит» з Чорнянки, на Молодіжній – дитячі танцювальні колективи Семенівки, Роздольного, Чорноморівки, Малокаховки і Тавричанки. Тут же відбулася й справжня дискотека!
Урочистим прологом районного мистецького огляду на сцені Семенівського СБК стала пісня «Укріпи нас, любове» у виконанні зведеного хору Тавричанського СБК під керівництвом Н.Ісаєвої і пісня «Квітуй, зростай, Каховщино моя!» (солістка РБК ім.Фрунзе Л.Артюшкіна). А далі – барвограй талантів: кожен творчий колектив, котрому в ході відбіркового туру випала честь представити «свій» клуб чи будинок культури, виніс на суд глядачів і журі краще зі свого репертуару.

Звітний концерт – починаючи від виступу дівочого вокального ансамблю Червоноперекопського СБК (кер. Н.Меденко) й аж до музично-хареографічної композиції вокального ансамблю «Гарний настрій» і танцювального колективу «Забава» (Тавричанський СБК) – пройшов на одному диханні, хоча в програмі – 32 художні номери! Це був справжній калейдоскоп талантів. Слід віддати належне режисерам-постановникам, ведучій концерту К.Медковій. Відеоряд на екрані теж було підібрано зі смаком і в тему, бо кожен кадр був ілюстрацією до художнього номера.
В один вишуканий і розкішний букет склалися пісня і танок, вірш і театральна мініатюра, виступи корифеїв аматорської сцени та підростаючого покоління. І кожен супроводжувався оплесками й оваціями.
По завершенні творчого звіту помічник народного депутата на громадських засадах Л.Причина передала його учасникам вітання від М.Опанащенка і вручила колективу Семенівського СБК цінний подарунок – принтер.
– Такого задоволення я ще не отримувала! – зазначила, підбиваючи підсумки огляду, директор Херсонського обласного центру народної творчості С.Аляб’єва. – Все продумано – від «А» до «Я», жодного слабкого номера, бо всі до єдиного, – на високому рівні виконавчої майстерності. Не один із представлених творчих колективів достойний столичної сцени.
Викладача Херсонського училища культури І.Рожок вразило те, що з 330 учасників концерту половина – діти. А «матрьошки» – молодша група зразково-танцювального колективу «Оксамит» з Чорнянки – зачарували всіх.
– Щеміло серце від задоволення й радості. Вразило різнобарв’я жанрів і, зокрема, фольклор, – не приховувала втіхи провідний методист Херсонського обласного центру народної творчості В.Розум, давши кожному, без винятку, колективу високу оцінку. В їх числі – самодіяльні артисти Тавричанки і Кам’янки, «депутатський» ансамбль з Червоного Перекопа, юна «Журавушка» – ансамбль-супутник відомої «Журавки», козацький хор, «соковита, як вишня» «Вишенька» з Малокаховки, триголосий дівочий вокальний гурт і дует Корнієнків з Червоного Перекопа…
Не могли не привернути уваги знавців народного мистецтва Еміль Вахідов з його прекрасними акторськими даними, Еміліо Гукасян (с. Цукури) зі своєю самобутньою манерою виконання, прекрасним вокалом, акапельний, без музичного супроводу, спів Н.Козолій з Семенівки…
Лаконічно, красиво, інтелігентно – так в цілому оцінило творчий звіт поважне журі. А начальник відділу культури В.Денисюк зробила наголос (і її підтримали керівники клубних закладів) на тому, що все це результат оглядів, які проходили протягом місяця в селах району: саме вони збурили творчу активність аматорів сцени і допомогли виявити і відібрати найкраще з творчих здобутків. Окрема подяка – начальнику відділу освіти Каховської райдержадміністрації В.Грушку, котрий забезпечив учасників огляду транспортом.
Отже, незважаючи на економічні негаразди, живе, росте, пускає молоде пагіння народне мистецтво в селах Каховського району, бо живиться любов’ю до рідної землі.
В полях неозорих, під небом просторим
Ми станемо разом плечем до плеча!
Щоб в злагоді жити і діток ростити,
І мати надію в своє майбуття!
Ці віршовані рядки і фінальна пісня з промовистою назвою «Злагода» у виконанні всіх учасників конкурсу – тому підтвердження.
А попереду – обласна й столична сцени, і нелегкий вибір: кому ж представляти Каховщину? А вибрати є з кого!

В’ячеслав ЖИЛЕНКО.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest