Гарячий подих степу

DSC_8567В Каховському районі набирає обертів косовиця ранніх зернових культур. Жнива стартували небувало рано, температура в степу сягає рекордних позначок, тож головна мета хліборобів – максимально прискорити темп збиральних робіт, аби не зазнати прикрих втрат з таким трудом вирощеного врожаю. А загалом землеробам Каховщини цього року слід зібрати понад тридцять тисяч гектарів ранніх зернових, в тому числі близько 13 тисяч га озимої пшениці, понад 14 тис. га ячменю, більше 2 тис. га ріпаку…

Одним з перших в районі в жнивний конвейєр включився трудовий колектив приватного підприємства «Дніпро-А-Агро» (керівник Б.Альошин): механізатори цього підприємства уже скосили озимий ріпак на площі 330 га і завершують там підготовку грунту під сівбу озимих культур. Одночасно комбайнери О.Болог та В.Остапенко вивели свої степові кораблі у пшеничні загінки, за лічені дні їм належить зібрати золотаві колоски на 700 гектарах. Справно працюють на транспортуванні зерна з поля до току водії «Камазів» С.Плешивий та В.Недождій.
– Нинішні жнива складні, – говорить Борис Борисович Альошин. – Але ми зробили належні висновки з минулорічних своїх вад і нинішнім врожаєм задоволені. Передовсім виручила головна ставка на створення  на богарі бездоганних чорних парів, без чого виростити нормальний врожай зерна на Півдні України не можливо.

Валерій РУДЕНКО.
На знімках:  перші пшеничні загінки;  на щойно скошеному жнивному лані (зліва направо) головний агроном Р.Амбарцумян, комбайнер О.Болог і керівник ПП «Дніпро-А-Агро» Б.Альошин.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest