Відверто про робітничу професію

DSC_0923Вже незабаром випускники постануть перед непростим вибором майбутнього ремесла. Тому ми поцікавилися у одного з наймолодших керівників професійно-технічного навчального закладу України нашого земляка Михайла Гончара (на фото), директора Каховського професійного ліцею сфери послуг, про сучасні переваги здобуття робітничої професії.

– Михайле Васильовичу, як на Вашу думку, чи є сьогодні престижною робітнича професія?
– Питання престижності робітничої професії чи спеціальності лежить у площині устремлінь і навичок, які матиме випускник після закінчення будь-то вищого навчального закладу чи професійного ліцею. Можна здобути фах юриста і працювати офіціантом, а можна отримати професію перукаря і твій розклад на кожен день буде забитий клієнтами.
На жаль, нині здобуття вищої освіти для більшості нашої молоді є лише дань моді і не більше. Але коли молоді спеціалісти стають на поріг дорослого життя дуже часто ілюзії великих заробітків і кар’єри розбиваються об стіну реальності.
Приведу простий приклад, можливо, дещо некоректний і образливий, але… Це правда нашого сьогодення. Головний спеціаліст будь-якого місцевого органу державної влади, який має вищу освіту і на якого покладено обов’язок реалізовувати функції держави, отримує заробітну платню трохи більшу 1 тис. гривень, і таку ж платню отримує прибиральниця з 9 класами, яка жодного дня не навчалася у вузі. Інший приклад – манікюрниця, яка закінчила професійний ліцей, щодня обслуговує від трьох до п’яти клієнток і має 70-100 грн. з кожної. Навіть за умови сплати єдиного податку і оренди робочого місця, вона залишається з прибутком. Є різниця?
Звичайно, я не ідеалізую робітничу професію, тут та ж ситуація, як і з вищою освітою: якщо постійно не вдосконалюєш власні навики, наполегливо не працюєш, то перспективи нульові.
– Що може запропонувати молоді Ваш навчальний заклад?
– Каховський професійний ліцей сфери послуг є державним професійно-технічним навчальним закладом, який готує кваліфіковані кадри для системи побутового обслуговування населення. Ми здійснюємо підготовку за професіями кравець, закрійник, перукар, майстер манікюру і педикюру, соціальний робітник.
– Як правило, це випускники загальноосвітньої школи?
– Так, для здобуття професії «кравець» можна вступати зі свідоцтвом про закінчення 9 класів, на всі останні – з атестатом про закінчення 11 класів. Але хочу зазначити, що ми приймаємо молодь до 35 років. І ще, сертифікат про здачу ЗНО нашим вступникам не потрібен.
Більш детальну інформацію про ліцей та умови вступу кожен зможе знайти на нашому сайті www.kplsp.org.ua або зателефонувавши до приймальної комісії (05536) 4-28-73.
– Які умови навчання?
– Перш за все, хочу сказати, що навчання в ліцеї є безкоштовним. Термін навчання – від 1 року до 1 року 7 місяців. Усі учні отримують стипендію – звичайна 275 грн., підвищена – 300 грн. В ліцеї є гуртожиток, в якому учні проживають безкоштовно. Завдяки плідній співпраці з Каховським міським головою Олександром Карасевичем, який до речі, є головою піклувальної ради ліцею, усі учнів мають можливість здобути повну загальну середню освіту. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, перебувають на повному державному утриманні.
– А що далі, по завершенні навчання?
-А далі – доросле життя. Тому, хто хоче працювати, робота завжди знайдеться. Останнім часом ми налагодили і зміцнили зв’язки з нашими соціальними партнерами-роботодавцями. Кравців у нас «з руками і ногами» забирають Мелітопольська швейна фабрика «Елегант» і Мелітопольська трикотажна фабрика, не пасуть задніх і місцеві швейні ательє. У перукарів і майстрів манікюру/педикюру з роботою теж немає проблем. На випускні іспити ми запрошуємо власників місцевих салонів, де вони відбирають найкращих майстрів. Хочу звернути увагу, що багато випускників, особливо з сільської місцевості, відразу по закінченні ліцею відкривають свою власну справу, і навчальний заклад їх в цьому повністю підтримує. Що ж до соціальних робітників, то тут ми можемо сказати, що їх місце роботи відоме ще до закінчення ліцею. Сьогодні, в умовах реформування соціальної сфери і наближення соціальних послуг до людей, ми є одним з двох навчальних закладів в області, які готують кваліфіковані кадри для територіальних центрів соціального обслуговування населення та геріатричних пансіонатів.
Хочу звернути увагу на те, що для наших випускників ліцей не є останнім етапом їх професійного зростання. Так кращих випускників-кравців ми направляємо на бюджетні місця на  ІІ курс економіко-технологічного технікуму Херсонського національного технічного університету, де вони мають можливість здобути вищу освіту.
Тож запрошуємо молодь Херсонщини до нас на навчання.

Розмову вела Наталія Клим.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest