Табір справжньої радості – у дитбудинку «Радість»

DSC_8530Червень у Каховці – це завжди пора пришкільних оздоровчих таборів. Щороку розгортається табір й у нашому дитячому будинку «Радість». Спочатку з його вихованцями працюють педагоги закладу, а потім розпочинається «друга зміна» – спільна з американською командою. Діє він всього кілька днів, та за насиченістю подій і дійсною радістю, яку приносить вихованцям, табір перевершує, мабуть, цілий місяць роботи деяких закладів із такою самою назвою, але працюючих нерідко формально, як-то кажуть у нас, «аби було»…

DSC_8460Не так в «Радості». Там табір – не формальність. Давні друзі й меценати дитячого будинку Джим і Пем Кінги не тільки допомагають дітям-сиротам матеріально, а й переймаються тим, щоб їхнє дозвілля було цікавим і корисним та, звичайно, по-сімейному затишним. Цього року в роботі табору брала участь велика команда волонтерів зі Сполучених Штатів Америки – більше 20 юнаків і дівчат, котрі влаштовували з вихованцями «Радості» спортивні, розважальні й пізнавальні ігри; бесіди під назвою «Уроки життя», з яких багато спиралися на біблейську тематику, коли вічні історії Святого Письма переносилися у сучасність; майстер-класи з виготовлення поробок, «салони краси» для дівчат, конкурси, змагання, концертні програми та сила-силенна інших, дійсно неформальних, заходів… І, звичайно, чудовим завершенням дня ставало спільне вогнище в сосновому лісі.

До речі, цього року дитячий будинок вперше відвідали найближчі родичі Кінгів: донька Наташа з чоловіком та двійком маленьких діточок, котрі разом із американською командою мужньо подолали величезну відстань, аби побачити нашу Каховку та давніх друзів їхніх дідуся й бабусі – педагогічний і дитячий колектив «Радості». І вся велика родина не просто спостерігала, а й також брала безпосередню участь у роботі табору.

П’ятий, останній день перебування американців у дитячому будинку закінчився підбиттям підсумків, врученням призів, а потім – спільною поїздкою до боулінг-клубу та атракціонів у в Новій Каховці. Розставання зі сльозами на очах все ж таки несло в собі й заряд натхнення на весь наступний рік – як для українських дітлахів, так і для їхніх американських гостей. А разом із тим – впевненість: вони обов’язково зустрінуться у наступного року – з новими ідеями, новими друзями і, без сумніву, з новою радістю!

Ирина Сошникова

родилась - г. Каховка, -.2.03.1972. Образование - высшее, Коломенский педагогический институт (Россия) - 1989-1994. Работа в "Каховській зорі" - с 2007г., редактор отдела гуманитарных вопросов.

Дякуємо за відгук! Ми цінуємо вашу думку!

Pin It on Pinterest