Що робиться за фасадом?..

берегУ той час, як депутати метають списи у суперечках навколо міської набережної, поза увагою громадськості зараз залишається берег Дніпра у східній частині міста.
Почнемо з того, що вздовж берегової лінії тягнеться бетонний жолоб для скидання дощової води, щоб вгамувати її руйнівну силу. Коли погода скупа на дощі, важко сказати, чи виконує він своє призначення. Мабуть, що так, інакше круті схили були порізані ярами і канавами. Але поперечний водостік, з якого бере початок ця зливова каналізація, напівзруйнований і не відомо, скільки ще «протягне» . Водовід уздовж берега засмічений, забитий землею. Лише на окремих його ділянках місцеві жителі розчистили русло, дбаючи про порядок біля свого двору. Навіть насадили дерева й обгородили їх легенькою, з дроту огорожею.
А ось – інше видовище: гарний (з сере-дини) двір, з доглянутим садом, підстриженим газоном, але по інший бік добротної огорожі – купа тієї самої трави, гілля, бадилля .
Скільки доводиться чути обурення з приводу дендропарку, мовляв, загородили так, що не заїдеш, перекрили доступ до берега, де каховчани залюбки купалися…
Не знаю, звідки взялися звістки про закритий для доступу берег, але робити на ньому нічого: замість знайомого піщаного пляжу – багнюка в перемішку з водоростями, мулом, побутовим сміттям . Це жахіття треба бачити! Відпочивати можна хіба що на пагорбі, що місцеві жителі і роблять, залишаючи по собі згарища після вогнищ і ті ж самі купи сміття. Мабуть, сподіваються, що хтось прийде і прибере замість них…
Наближаємося до вузького серед залізобетонної огорожі проходу, що виводить нас на вулицю Декабристів. Біля самісінького входу купа сміття: що не змогли відвезти вглиб дендропарку візком, те скинули одразу ж за муром , подалі від очей (власних!).
При такому ставленні до цієї прекрасної місцини напрошується висновок, який мало кому сподобається: якщо міська влада й громада не в змозі подбати про неї, захистити від нашестя таких «хазяїв», то чи не краще було б віддати в оренду справжнім господарям? Тоді з’явиться, завдяки охороні і догляду, належний порядок. От тільки не дивуйтеся, що вхід буде платний. А що робити, якщо самі не можемо. Чи не хочемо?!
В’ячеслав ЖИЛЕНКО.

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest