Генерал-майор міліції В.Літвін: – Міліція повинна допомагати людям

DSC_8765Минулої п’ятниці начальник УМВС в Херсонській області генерал-майор міліції Валерій Літвін здійснив особистий виїзний прийом громадян у Каховці.
– На сьогодні підвищення авторитету міліції та відновлення до неї довіри громадян є одним з головних завдань, які стоять перед органами внутрішніх справ. Під час виїзних зустрічей хочу почути від людей, як вони ставляться до правоохоронних органів, як реагують на їхні дії, – зазначив головний міліціонер області, наголошуючи на важливості і необхідності такого прямого спілкування з населенням.
На особистий прийом мешканці сіл і міст приходять з різних причин: хто зі скаргою, а хто з порадою. Не була винятком і зустріч з каховчанами.
Так, голова районної асоціації інвалідів «Довіра» Катерина Мельник звернувся з заявою, в якій виклала цілий ряд проблем, у вирішенні яких розраховує на допомогу міліції. Зокрема, йшлося й про молодих бешкетників, які чинять неподобства біля офісу асоціації. В.Літвін прийняв заяву і пообіцяв підтримку.
Червоноперекопський сільський голова Галина Любунько звернулася з пропозицією відновити роботу відділку при сільраді, створеного в порядку  експерименту навесні цього року, щоб було краще і зручніше працівникам міліції обслуговувати 5 сіл з тритисячним населенням, а також  прилеглі села. В.Літвін погодився з її думкою.
Голова АСТ «Садовод» Олександр Мироненко висловив невдоволення роботою правоохоронців, що зумовлено їхньою відмовою у продовженні кримінального провадження щодо голови одного з садівничих товариств.
Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Каховського райвідділу внутрішніх справ Валерій Пестрецов пояснив, що в даному разі йдеться про цивільно-правові відносини, що є компетенцією суду.
– Міліція повинна допомагати людям, а не відбуватися формальними відписками, – зазначив В.Літвін. І дав доручення: знову прийняти заяву й протягом тижня добитися, аби голова товариства відновив зруйнований ним же трубопровід.
Валерій Літвін був здивований без міри, коли житель с.Волинське Василь Колодій розповів, як міліціонери за 40 хвилин знайшли злодія, котрий місяць тому обікрав його дім, і висловив вдячність їм за високий професіоналізм:
– Це перша за весь минулий тиждень приємна новина.
Авторитет каховської міліції в очах її обласного керівника зміцнила і вдячність Андрія Переходченка. Він повідомив, як оперативно і дружно правоохоронці відреагували на його заяву про крадіжку автомобіля, який розшукали і повернули власнику його за лічені дні.
Потім відбулася довірлива бесіда з каховськими журналістами, в якій Валерій Літвін також поцікавився їхньою думкою про роботу міліції і ставленням до неї місцевих жителів, а також атмосферою в самому колективі Каховського райвідділу міліції.
– Ротація керівного складу райвідділів міліції спрямована на те, щоб допомогти їм позбутися властивого для невеликих міст і районів негативного впливу родинних та інших зв’язків, – передбачаючи запитання журналістів, пояснив несподівані зміни.
Не обійшов увагою й недавні події на Миколаївщині:
– Те, що накоїли двоє негідників, для мене – як відро помиїв на голову: і досі відчуваю себе пригніченим. А як жити цій жінці, котра зазнала фізичних і душевних мук? Якими очима вона дивитиметься тепер на всіх працівників міліції?
Відтак перейшов до узагальнень, передаючи глибоку стурбованість загальним станом справ:
– Останнім часом всю вину за різні неподобства перекладають на міліцію. Не на суд, не на прокуратуру, не на місцеву владу, а на міліцію! А найбільша проблема – в нашому законодавстві. Ось тут і виникає питання до народних депутатів: чого ви пішли до Верховної Ради? Приймати закони? Так приймайте! Але ж для цього слід розуміти і знати те, що болить вашим виборцям. Злочинність, наркоманія, пияцтво – це, передусім, наслідки соціальних проблем: таких, як безробіття, низькі зарплати і пенсії.
Дотримання законів – це вже окрема тема. Наприклад, був в Австрії – і що найбільше кинулося в очі, так це дотримання дорожнього законодавства, перед яким рівні усі – аж до прем’єр-міністра. І штрафи за його порушення чималенькі: наприклад, за перевищення швидкості – 200 євро. Оце я розумію дисципліна! Але нізащо не залишився б там жити: немає нашої щирої слов’янської душі, кожен дбає лише про себе, а думки – тільки про гроші, про власне благополуччя. Все-таки відчуваю глибоку ностальгію по СРСР: хай  я б не їздив на «Мерседесі», але наші діти мали б рівні можливості здобути освіту, освоїти професію, знайти роботу. І  ніхто не переживав би, чи вистачить грошей на лікування.
– А взагалі, мої кумири – це люди, які роблять добро, до якої б партії вони не належали,– підсумував свій ліричний відступ В.Літвін. І одразу ж згадалися  його  слова: «Міліція повинна допомагати людям!»
Цього ж дня відбулася ще одна зустріч: як до давнього друга, завітали ветерани органів внутрішніх справ Олексій Приходько й Олександр Бондаренко, котрий очолює ветеранську організацію. Вони розповіли В.Літвіну про діяльність організації, яка теж націлена на зміцнення авторитету міліції. Нинішні пенсіонери охоче спілкуються з молодими співробітниками райвідділу міліції, передають їм свій досвід, діляться методами оперативної роботи по розкриттю злочинів. До речі, всі зійшлися на думці, що незважаючи на сучасне технічне оснащення, головним у професійній діяльності для правоохоронців залишається робота з людьми.
Свій внесок у піднесення авторитету міліції  запропонував представник молодіжного крила міської організації Партії Регіонів Володимир Рожко. А саме: розмістити в місті білборди  з відповідною інформацією.
А завершилася зустріч діловим спілкуванням з головою Каховської райдержадміністрації Володимиром Сторчаком та першим заступником міського голови Павлом Пуляєвим, під час якого обговорили поточні питання взаємодії та співпраці.

Дякуємо за відгук!