«Асканійське» долає перешкоди

DSC_3991Примхливо складався нинішній хліборобський рік, не менш примхливо складається й його маківка – збирання ранніх зернових культур. Наприклад, в ДП ДГ «Асканійське» (директор Герой України В.О.Найдьонова) від посухи загинуло 224,4 гектара озимої пшениці, 423 га ярого ячменю та 221 га ярої пшениці. А належить тавричанцям цього року зібрати майже 1,5 тисячі гектарів зернових.
Та ледь жниварі «Асканійського» впоралися із 70 відсотками цієї площі, як пішли недоречні дощі, а значить, вважай, й втрати врожаю. Лише після чотирьох з половиною днів хлібороби дослідного господарства знову вийшли у золотаві загінки.
Комплексний збиральний загін в «Асканійському» очолює агроном Валерій Вікторович Новаков. Він розповідає:
– Працюємо шістьма комбайнами. Юрій Лопата та Олександр Дудченко – на «Кейсах», Павло Борисов – на «Джоні Дірі» (до речі, вже 17-ті жнива проводить на цьому степовому кораблі), а Микола Березич, Олександр Каменєв та Сергій Семчук – на російських «Акросах». Поки що найбільше намолотив зерна (понад 16 тисяч центнерів) Юрій Лопата, друге місце – за Борисовим. Щодо врожайності, то добре вродили озима пшениця та озимий ячмінь на зрошенні – відповідно по 55,7 центнера з гектара та по 58,8 ц/га, а ярий ячмінь дає на поливі по 45,2 ц/га. На богарних полях врожай, зрозуміло, незначний. В цілому ж ми вже намолотили понад 7 тисяч тонн зерна.
Варто було запрацювати комбайнам, як відразу чітко і потужно вступили в дію всі ланки жнивного конвеєра «Асканійського»: зерновози, критий зернотік, насіннєвий завод «Петкус», ланка з підготовки грунту під врожай 2014 року.
До слова, насіннєвий завод дослідного господарства вже перейшов на двозмінний режим роботи, а це означає, що з кожним днем на заводському складі готової продукції помітно більшає суперелітного та елітного насіння озимої пшениці, розфасованої у 50-кілограмові лантухи із фірмовою маркою «Асканійського». Саме це насіння незабаром впаде у грунт в багатьох агрогосподарствах України під час осінньої сівби.
Валерій ЛУГАНСЬКИЙ.
Фото «Каховської зорі».

Дякуємо за відгук!

Pin It on Pinterest